Симптоми при алергия

  • 3 334
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 627
От 2 дни захранвам с карфиол и гледам, че са се появили пъпчици по гърдите на бебчо. Дали може да е хранителна алергия  newsm78 Преди това пък излязоха пъпчици по раменцата и. Напоследък времето се затопли и почна да се поти повече-дали пък не са от това  newsm78
Какви са симптомите при хранителна алергия?

# 1
  • Мнения: 4 447
Алергия е това!

Спри го и се обади на педито да те посъветва какъв сироп да му дадеш. Не искам да пиша по спомен какъв се даваше в този случай. Май беше Кларитин, но не съм сигурна.

Карфиола и при нас даде алергична реакция!

# 2
  • Мнения: 1 029

Какви са симптомите при хранителна алергия?

някои от симптомите са ситни обриви, петна по кожата, повръщане,задух.Незнам дали при вас е точно това, но й спри новата храна и наблюдавай детето PeaceДано не се окаже алергия

# 3
  • София
  • Мнения: 627

Какви са симптомите при хранителна алергия?

някои от симптомите са ситни обриви, петна по кожата, повръщане,задух.Незнам дали при вас е точно това, но й спри новата храна и наблюдавай детето PeaceДано не се окаже алергия

Пъпчиците са единични,разпръснати по гърдичките.Няма петна,няма задух,повръщане и всякакви други негативни реакции.

# 4
  • Мнения: 4 447

Какви са симптомите при хранителна алергия?

някои от симптомите са ситни обриви, петна по кожата, повръщане,задух.Незнам дали при вас е точно това, но й спри новата храна и наблюдавай детето PeaceДано не се окаже алергия

Пъпчиците са единични,разпръснати по гърдичките.Няма петна,няма задух,повръщане и всякакви други негативни реакции.

При нас беше абсолютно същото след като дадох карфиол. Съжалявам, но е лаергия. Не се шашкай. Просто не му давай вече карфиол  Peace

# 5
  • Мнения: 6 029
Ами не давай карфиол и ако можеш му давай повече течности. Би трябвало обрива да се изчисти и без противоалергично лекарство. Кларитина не е добро лекарство, принципно Зиртек или Ериус се дава, но разбира се само с лекарско предписание.

# 6
  • Мнения: 724
Ние направихме хранителна алергия и беше някакъв АД.Имаше обрив по цялото тяло без ръчичките.Ситни червени пъпчици беше пламнала направо то няма как да го объркаш! Cry Отидете на лекар да Ви видят обрива.

# 7
  • София
  • Мнения: 627
Ние направихме хранителна алергия и беше някакъв АД.Имаше обрив по цялото тяло без ръчичките.Ситни червени пъпчици беше пламнала направо то няма как да го объркаш! Cry Отидете на лекар да Ви видят обрива.

Тази сутрин обрива го няма - и да я заведа при педито нищо няма да види Sad

# 8
  • Мнения: 4 447
Ние направихме хранителна алергия и беше някакъв АД.Имаше обрив по цялото тяло без ръчичките.Ситни червени пъпчици беше пламнала направо то няма как да го объркаш! Cry Отидете на лекар да Ви видят обрива.

Тази сутрин обрива го няма - и да я заведа при педито нищо няма да види Sad

Значи вече сте ОК. Просто повече не давай карфиол. Четох, че при някой деца дава алергична реакция, въпреки, че не се води алерген.  Grinning


Джули, защо Кларитина не е добър? Наистина не знам. Моля, кажи ми  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 627
Значи вече сте ОК. Просто повече не давай карфиол. Четох, че при някой деца дава алергична реакция, въпреки, че не се води алерген.  Grinning

Странна работа - хем не се води алерген, хем да имаме алергия към него. Ами какво остава за другите храни #Crazy До сега не съм забелязвала от други храни да получава обриви-дано да е само карфиола.

# 10
  • Мнения: 4 447
Значи вече сте ОК. Просто повече не давай карфиол. Четох, че при някой деца дава алергична реакция, въпреки, че не се води алерген.  Grinning

Странна работа - хем не се води алерген, хем да имаме алергия към него. Ами какво остава за другите храни #Crazy До сега не съм забелязвала от други храни да получава обриви-дано да е само карфиола.

Ами да, уж не се води... а би трябвало, защото това не е първата тема за карфила, която се пуска свързана с алергия към него.

# 11
  • Мнения: 6 029
Анче, Кларитина е доста хъм... старо лекарство, непречистен е и дава много странични ефекти. Новите лекарства, като зиртек и ериус, са доста изчистени и почти нямат нежелани реакции. И доста скъпи  Confused

# 12
  • Мнения: 4 447
Анче, Кларитина е доста хъм... старо лекарство, непречистен е и дава много странични ефекти. Новите лекарства, като зиртек и ериус, са доста изчистени и почти нямат нежелани реакции. И доста скъпи  Confused

При нас не съмз абелязала да има .... И наистина не съм знаела, че е старо... и за сметка на това ефтино....  Confused

# 13
  • Мнения: 236
За Кларитина на мен също педиатърка ми е казвала,че не е добър за деца.Когато направихме алергия към АМ и ходихме в спешното,че беше неделя вечерта ни изписаха Кларитин,но на следващия ден педиатърката ни го смени с Фенистил.

# 14
  • София
  • Мнения: 627
Нашия обрив е много странен. Появява се към 18 часа и на сутринта го няма. Днес не съм и давала карфиол и пак се появи към 18 часа обрива. Яла е картоф+тиква+морков. Що за почасова алергия е това? Утре ще е водя при педито и ще видим какво ще каже. Естествено по обяд, когато ще ходя няма да имаме обрив и не знам как да и го обесня newsm78

Общи условия

Активация на акаунт