bqloto eziche

  • 505
  • 9
  •   1
Отговори
na moqta bebka ezicheto i e bqlo,davam i voda pochti sled vsqko hranene no vav povecheto sluchai e nasila,zashtoto zaspiva...kolko vreme izpolzvahte daktarin gel efikasen li e..?dali e mlechnica..?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не е млечница, ако яде и не плаче. Водичка няма нужда да даваш. Така или иначе устичката не можеш да изплакнеш. И не мажи бебето с нищо, без консултация с педиатър преди това.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Има голяма разлика м-у беля език от млякото и млечница.Бялото при млечница е не само по езика,а и по бузите,небцето и венците.Прилича на парцали бял каймак и при опит неможе да се изтрие,често се случва при механичен опит за премахване да прокърви.Бебето често е неспокойно при сукане и плаче.Може да има нещо като мехурчета по устните.Другото е равномерно бялото езиче след хранене,което е просто оцветяване от млякото.Езикът на моята дъщеря беше точно такъв,никога не съм го изплаквала с вода след хранене и тя никога не е имала млечница,така че за мен водата е ненужна.Ако не си сигурна покажи устичката на педиатъра,но не давай Дактарин на своя глава,вероятон няма да е нужен.

# 3
  • Мнения: 3 376
И моя син имаше бял език повечето време.
Педиатърката ни съветваше да изплакваме устата с вода.

Аз така и не разбрах какъв е смисъла след като то не се жабури или нещо такова,ама нали бях "новобранка"...Направих го няколко пъти и се отказах.
Не насилвай детето да пие вода,няма нужда.
И за лекарствата също.

 DoGma_PrObe ти е обяснила разликите,така че няма за какво да се притесняваш.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Ако държиш да даваш вода след хранене, прави го с лъжичка. 2-3 лъжички са достатъчни (ако изобщо са необходими...). Когато пие от биберон, не може да се изплакне устата, защото си прави езичето на "фунийка" и водичката заминава директно по реда си Simple Smile. За това, ако държиш да се опитваш да изплакваш устата, давай с лъжичка. Но наистина не можеш да изплакнеш хубаво дори така, така че едва ли има кой знае каква полза.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 638
Пробвай с дактарин

# 6
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Има си лекари, който да изписват лекарствата. И най-напред да установят изобщо дали става въпрос за млечница.

# 7
  • София
  • Мнения: 22
Втората ми дъщеря имаше много бял език, не съм сигурна дали е било млечница, но зърната ми се възпалиха ужасно. Щом я намазах 2-3 пъти с дактарин всичко се оправи. Преди това говорих с педиатърката - тя ми каза да и промивам езика със сода - ужас. Добре, че бяха майките от градинката да ми кажат за дактарина - иначе...зърната ми щяха да пламнат.

# 8
  • Мнения: 4 451
Малката ми дъщеричка имаше млечница. Педиатъра направи интересен експеримент за да установи със сигурност. С дървена шпатулка се опита да премахне бялото от езика (ти би могла да опиташ с дръжката на лъжица). Изписа ни Дактарин, но най-добре си посетете педиатъра.

# 9
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Езикът на синът ми беше побелял в началото на 6-я месец.Педиатърът ми обясни,че е от микробите по предметите,които лапа.Използвахме дактарин,мажех биберона с него и му го давах.След около седмица всичко беше наред.

Общи условия

Активация на акаунт