Запушени тръби. Молба за коментари

  • 9 557
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 691
Ако тръбите са запушени веднага ли се прибягва до лапароскопия или има вариант преди това с друга манипулация да се " отпушат " и след което да се прибегне до лапароскопията ?!?

# 1
  • Мнения: 691
Първо ще ви копирам резултати от спермограма / не е правена в клиника по стерилитет , а в кл.частна във В.Търново/

Обем : 1,5 млн.
Време на втечняване : N
PH : 7,2
Цвят : N
Вискозитет : Силно повишен
Бр.сперматозоиди : 68 млн.
Нормокинетични : 45 %
Хипокинетични : 10 %
Акинетични : 45 %
Морфология : Нормална – 50 %
                         С отклонения – 50 % / с главични дефекти /
Leuc : 10-12
Bacteria : Невт.участъци

Вечерта ходихме при личният ми доктор и ето неговият коментар , ще помоля да се вкслючите със разсъждения и мнения !

Здравей!
Ходихме снощи при Ангелов.
Първо разгледа спермограмата и каза , че била много добра с дребни корекции , които не оказват особено значение и не са определящ фактор за безплодието.Каза да пие , когато ми наближи овулацията АСС, защото втечнявал секретите и по същият начин щяло да се повлияе и на плътността на спермата.
Разгледа моята графика на БТ и каза че имам овулация , настъпваща на 14 ден.
И реши , че за да имаме този проблем трябва да се прегледат тръбите ми.Но не се проверяват с цв.снимка или ехограф , а с уред , от който ти вкарват въздух , който въздух влиза по тръбите / пак се закача катетър на матката , както ти ми обесняваше вчера / и ако няма запушване преминава , а ако има запушване се вижда на нещо като графика , самият апарат рисува движението на въздуха през това време ... аз сама за себе си си го обясних нещо като апарата с който се прави кардиограма / в смисъл , че такъв е видът на документа , с който ще разполагам после /.Каза , че този метод не е нито хистеросалпингография , нито хидротубация .
И това беше , прави се до 3-4 дни след цикъл.
В Петък ще отида и на това , поне да разбера дали са ми запушени тръбите , а това , че друг доктор не би приел това изследване , нищо , ще го направя , когато трябва отново пак.

 Sad Sad Sad Sad Sad Sad

# 2
  • Мнения: 3 453
Момичета,
помолих Евита да публикува писмото си до мен, за да коментирате този нов начин за проследяване проходимостта на тръбите! Shocked
Някой чувал ли е нещо подобно?  Thinking
На мен ми намирисва на шарлатанство! Tired

# 3
  • Мнения: 1 950
Писах, писах и като публикувах нещо се скапа Laughing
Първо Евита не мога да коментирам спермограма правена не в клиника по стерилитет, както е видно от пръв поглед дори показателите не са предоставени адекватно.
Второ, не разбрах коментара на джи пи ли е бил или на специалист гинеколог? За теста за проходимост на тръбите не смея да коментирам, не съм чувала нещо подобно. Или доктора не е обяснил както трябва, или Евита не е разбрала. Едва ли в Търново са въвели някакъв нов начин, освен общоизвестните ни Wink

# 4
  • Мнения: 691
Коментара е на специалист гинеколог , а не на джипи.
Второ попитах с кой метод ще ми ги проверява Хистеросалпингография или Хидротубацията и той ми каза , че е с въздух под налягане , и че НЕ е нито един от двата метода , за които аз попитах !!!Убедена съм , че НЕ греша , даже ми нарисува принципа на листче от къде и как минава този въздух , който излиза от някакъв си апарат!

# 5
  • Мнения: 691
Само да допълня или по – скоро доуточня , значи каза , че към тръбите се пуска някакъв газ / аз се изразих въздух ! / !
Никой ли преди да тръгне по специалистите в клиниките по стерилитет не си е направил/правил първоначалните изследвания в обикновен гинекологичен кабинет ?!?/ БТ , спермограма и тест за проходимост на тръбите /
Ясно е че в една клиника , която е строго специализирана с този проблем и технологии , и отношение , и апаратура  са на висота , но все пак не мисля , че всеки директно е прибягнал до съответните места ?!?

# 6
  • Мнения: 1 950
Само да допълня или по – скоро доуточня , значи каза , че към тръбите се пуска някакъв газ / аз се изразих въздух ! / !
Ясно е че в една клиника , която е строго специализирана с този проблем и технологии , и отношение , и апаратура  са на висота , но все пак не мисля , че всеки директно е прибягнал до съответните места ?!?


Аз лично не съм, но си мисля, че това за което той говори или е нещо доста остаряло, или е пак някакъв вид апаратура, а при обикновените гинковци освен УЗ не съм видяла нищо друго по-различно и пускащо газ Embarassed

# 7
  • Мнения: 7 716
От време на време от великотърновския край излиза съобщение за използването на така наречения метод пертубация, вкарването на въздух и проверяването на проходимостта на тръбите. В световен мащаб този метод вече е напълно отречен, поради опасност от спукването на тръбите, опасността идва от налягането.
Има два диагностични метода: хидротубация /вкарването на физиологичен разтвор и проследяване на преминаването му през матката и тръбите под ултразвуков контрол/ и цветна снимка  /вкарването на контрастно вещество и извършването на рентгенова снимка/.
Моят съвет е да се ориентираш към Плевен.
Не си губи времето, пази си здравето.
Записа ли се за консултациите на 9.02?

# 8
  • Мнения: 1 950
От време на време от великотърновския край излиза съобщение за използването на така наречения метод пертубация, вкарването на въздух и проверяването на проходимостта на тръбите. В световен мащаб този метод вече е напълно отречен, поради опасност от спукването на тръбите, опасността идва от налягането.
Боже мой, с коя ръка да се прекръстя. Както и предполагах е нещо отречено вече. Лали благодаря за тази интересна информация, която сподели с нас. Дай Боже повече момичета прочетат и не се подлагат на тази манипулация Praynig

# 9
  • Мнения: 691
Защо е отречено , доколкото чета с този метод ако са леко запушени тръбите е възможно да се отпушат ....

http://koog-vma.com/vaprosi-19.htm

# 10
  • Мнения: 7 716
Отговорих ти защо.
Изборът си е твой. Laughing
Линкът, който си дала потвърждава казаното от мен по-горе.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
А,ако не дай си боже тръбите се спукат,както е писала Лали Shockedтогава какво правим?!
Аз лично не бих се подложила на такава опасна за здравето манипулация.Както писаха вече момичетата тръбите се проверяват или със снимка,или чрез хидротубация.

# 12
  • Мнения: 691
... с контрастното в-во не е ли същото , пак се вкарва под налягане , следователно пак могат да се спукат тръбите ....

# 13
  • Мнения: 7 716
Не, физиолигичният разтвор при хидротубацията и контрастното вещество при цветната снимка не се вкарват под налягане.
Няма опасност от спукване при тези два метода.

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 13:03 от Lali

# 14
  • Мнения: 143
Евита, ако беше така лесно да отпушиш тръби, всички щяхме да сме вече с по няколко бебета! Това е много, много стар метод, който се използва май само в Търново все още (поне от това което чета тук оставам с това  впечатление) и е от времето на нашите майки! Медицината се развива, аз лично предпочитам да вървя в крак с развитието. А що се касае до леки сраствания - те се поотпушват и при новите методи! Доста по-успешно! А и не са опасни!
Контрастното вещество не се вкарва под налягане и винаги може да изтече! Няма начин да спука тръбите.

Общи условия

Активация на акаунт