Жълтеница продължаваща повече от месец..?

  • 2 551
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
Здравейте докторе,

Токущо се връщаме от консултация на завършен 1 месец. Бебето е наддало около 1.4 кг и пораснало 4.5 см. Родено е 4.00 кг, 52 см. Само на кърма е. Лекарката ни предписа по 2 капки сутрин разтворени в кърма Деавит (в предвид наддаването.) Да ги давам ли? И това ли е най-добрата форма на Вит Д?

Другото което ме притесни е че не му сложиха първата ваксина защото според лекарката е все още жълтичък. Предписа му 10 % глюкоза за около седмица, по 150 мл на ден. Каза ми че ще му мине за толкова време и ще му я сложат.

Какво да правя? Аз не давам вода. И преди му бяха изписали глюкоза, но аз много малко давах и спрях. Може би сгреших.

Моля за съвет.
[/color]

# 1
  • Мнения: 5 760
Първо трябва да се видят действителните стойности на билирубина и неговите фракции директен и индиректен , за да се прецени колко силна е жълтеницата и от какъв тип.Що се касае е за ваксината противохепатитната ваксина няма контраиндикации като жълтеница, за да не се слага.
Ако жълтеницата е от индиректен тип най-вероятно е от кърмата както е при повече от 80% от случаите. Просто кърменето се спира  за 48 чеае и се преминава на АМ, след тези два дни отново се възтановява кърменето и жълтеницата избледнява.

Общи условия

Активация на акаунт