Температура след фрактура на крачето?

  • 1 143
  • 2
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
Здравейте! Дъщеря ми в Събота танцува пред телевизора, подскочи и стъпи накриво. След посещение в Пирогов се оказа натъртен свързващ хрущял на ходилото и се наложи гипсиране за 20 дни. Днес и е 3-ти ден с гипса, но от снощи започна да повишава температурата-около 37,5-38 вечер. Няма никакви други симптоми, не я боли крачето много, но аз се чудя дали тази температура може да е следствие от травмата? Изчетох доста неща и пише, че при подрастващите тази травма не е безобидна и доста се безпокоя. Ако има мами с опит, ще бъда благодарна да споделят как е протекло при тях, извеждали ли са децата, след като започнат да стъпват, какво са обували на гипсираното ходилце, как са облекчили болката, а и как са се справили със сърбежите на гипсираното краче?
Благодаря на всички които прочетат и се включат!

# 1
  • Мнения: 3 929
А в пирогов направиха ли снимка, след като гипсираха крачето? Възможно е да не е гипсирано както трябва, дано при вас не е така.
А иначе какво да ти кажа...като си припомня, сърцето ми се свива. Детето ми беше на 8 месеца, когато откриха, че му е счупено крачето. Гипсираха го. Не знам, дали го е боляло, защото не можеше да говори и да си каже. Също не знам дали го сърбеше, така и не разбрах. Но ми беше адски трудно, защото гипсът при нас се мокреше от урината, омекваше, наложи се да го гипсират отгоре още 2 пъти, абе кошмарна история.
Чух, че имало специални шини, при които не се налагало гипсиране и с това се избягвал дискомфорта от сърбенето, от тежкото и т.н. Мога да те посъветвам да даваш на детето Панадол за облекчаване на Т и болката. Но заведи детето в Пирогов да го видят пак, ако се наложи - да му направят друга снимка, че зарасне ли накриво...
Желая ви бързо оздравяване и възстановяване!

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
Благодаря ти за отговора! Не са правили снимка след гипса, но при нея счупено няма-само натъртване на свързващия хрущял, казаха, че при възрастните това съответства на пукнато. Платихме си за новият вид гипс, който изглежда като бинт, само че насмолен, и може да се мокри. Утре сме на контролен преглед и ще разбера повече.

Общи условия

Активация на акаунт