постоянен адрес и избор на педиатър?

  • 872
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Привет
От известно време живея в София, но по ред причини предпочитам да запазя постонния си адрес в провинцията.
Предстои ми раждане и , живи и здрави след това, избор на педиатър - на територията на София (по възможност в района на Окръжна болница). Да знаете дали липсата на адресна регистрация на майката в София е пречка детето да се регистрира тук? А ако го регистрирам на постоянния ми адрес - т.е. извън София - мога ли да го запиша при софийски педиатър? И в какви срокове и документи се случва това?
Предварително благодаря за отзивчивостта Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 900
По принцип знам че независимо от къде си може да се запишеш при личен лекар където пожелаеш. Предполагам това имаш предвид,  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 1 603
Изборът на педиатър не зависи от твоя постоянен адрес.
Просто даваш на педиатъра адресът на който живее бебока. Нпр., аз съм от София, но живея в друг квартал /не там, където ми е постоянен адрес по ЛК/, а на педиатъра дадохме настоящия ни адрес. За нея е важно мястото, където тя ще идва на посещение и т.н.

# 3
  • Мнения: 7
Благодаря за отговора.
В тази връзка можете ли да ми препоръчате педиатър в района на ж.к. Полигона или Младост  1?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
В тази връзка можете ли да ми препоръчате педиатър в района на ж.к. Полигона или Младост  1?

За съжаление, не - живея в друг район. Но бих те посъветвала да попиташ майките около теб /в градинката пред блока нпр./. Те вече ще имат впечатления и ще могат да ти бъдат най-полезни.
Късмет и леко раждане желая.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Относно постоянният адрес - няма проблем, избери си педиатър, където ти е удобно.
За съжаление и аз не мога да ти препоръчам педиатър във вашия район. Ако нямаш приятелки с малки деца май най - доброто решение е да се спреш и да поговориш с няколко майки. Никой не би отказал да те насочи.

Общи условия

Активация на акаунт