Какво пюре за захранване?

  • 1 977
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Момичета, моля препоръчайте ми някое от готовите пюрета за захранване - български (Ганчев или Ам-Ам), нямам възможност да купувам от по-скъпите вносни. С GP-то се разбрахме на последната консултация да започна да захранвам сина ми като навърши 4 месеца и половина с готово зеленчуково пюре. Изпратих мъжа ми до магазина, но са му дали пюре от картоф и морков на Ганчев. Като прочетох внимателно дребния шрифт се оказа, че съдържа овесени ядки, т.е. глутен! Shocked Освен това, прочетох в книгата на проф. Л. Трифонова, че се започва захранване с млечно-зеленчуково пюре! Има ли такива в момента на пазара?
Не искам да приготвям, т.к. нямам източници на чисти продукти, а на пазара повечето са пълни с нитрати.
Моля за съвет! Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 27 524
С Ганчев не бих захранвала, освен всичко има и Е-та и нишестета. По-добре си ги направи вкъщи като за начало тогава. Свари чисто морковче, преди това накиснато в студена вода, обелено и на парчета. Така и с картофа. Ако искаш - смесвай ги с кърма или АМ, за по-познат вкус за детето. Започва се с еднокомпонентно пюре (един плод или зеленчук).

# 2
  • Мнения: 61
Аз също мисля да започна след около седмица, като навършим 4 месеца. Много се колебая дали да почна с готово зеленчуково пюре или със сварен морков/картоф, които незнайно под какви грижи са стигнали до магазина /от където аз ги купувам/.
Evy, сокове давала ли си досега?

# 3
  • Мнения: 220
Ами, сокове не съм давала, защото са доста коликообразуващи, а малкият имаше доста колики и реших да захраня направо със зеленчуково пюре. Продължавам да се чудя... newsm78

# 4
  • Мнения: 1 372
Аз само да попитам каква е логиката в готовите пюрета зеленчуците от които са приготвени да са по чисти и без нитрати? Според мен зеленчуците идват от едно и също място и в магазина и в състава на готовите пюрета! По добре си го направи вкъщи както са ти препоръчали вече минали по този път майки, то все ще е с нитрати,но поне в домашното знаеш какво слагаш.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Прочетох, че предпочиташ български, но за всеки случай да кажа - Гербер имат съвсем мънички пюренца /80гр./ много подходящи за захранване /по около 1,40 лв. са/.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 588
Най-добре направи пюрето вкъщи. Свари картоф или морков, пасирай и дай една-две лъжички за начало.
Не виждам смисъл да захранваш с Ганчев - освен, че зеленчуците със сигурност не са био и се купуват от пазара, в тях има нишесте, консерванти, захар...  Поне твоите пюрета няма да съдържат тези неща и ще си сигурна какво има в тях и как са приготвени.
Аз от самото начало и досега храня сина си само с домашно приготвена храна и не изпитвам никакви угризения от това. За мен това е по-добрият вариант.
Нямам  много доверие на готовите пюрета, колкото и утвърдена и скъпа марка да са. За всичи съм чувала какво ли не...
Това разбира се си е лично мое мнение и не го налагам на никого. Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
Можеш и да не захранваш...и да изчакаш 6 месеца...Simple Smile)и да не почнеш с пюре, а с оризова каша...Млечно зеленчуково...означава, че трябва да добавяш кърма или АМ, защото на 4 месеца бебето трябва да има само млечни хранения....готови млечни пюрета няма...И ам ам и Ганчев имат захар, сол, глутен и т.н. Една мама беше писала за Гербер...все пак ако реших да захранваш толкова малко бебе...по добре с тях ...80 гр и за захранване стават...цената е окоо 1,30-1,40

# 8
  • Мнения: 389
И според мен най-добрият вариант е да си направиш пюрето вкъщи! Захраних с домашно приготвено картофено пюре!

# 9
  • Мнения: 11 003
Освен това, прочетох в книгата на проф. Л. Трифонова, че се започва захранване с млечно-зеленчуково пюре!

С млечно пюре не бих захранила! Crossing Arms
Изчакай бебето ти да стане поне на 5 месеца и тогава захрани. Вече са ти писали, че Гербер имат малки пюренца, които не са толкова скъпи. А по-нататък домашните пюрета са за предпочитане пред Ганчев и др. подобни.

# 10
  • Мнения: 1 121
Първо, на вас ви е доста рано за захранване. Изчакай до 6 месеца или поне до 5 и половина. Аз пюрета на Ганчев не бих дала. Ако не можеш да си позволиш вносни, можеш да си купиш пасатор за 20 лева и да правиш домашни. Тук във форума има много рецепти. Аз захраних с пюре от морков на Гербер, когато синът ми беше на 6 месеца.

# 11
  • Мнения: 220
Благодаря, а домашното картофено пюре как се правеше - сол и масло слагаше ли се? Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 1 504
Не се слага нито сол нито масло....
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1124.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46257.0
Ето ти от библиотеката темички за захранването, и защо е по-добре късното захранване, как трябва да се почне и кога бебето е готово за захранване...
Направо ме уби с това масло и сол.... #Crazy

# 13
  • Мнения: 236
Не искам да те обърквам, само да ти кажа, че ние се захранихме на 6 и половина месеца и то с плодово пюре. Другите мами са те посъветвали вече за пюренцата на Гербер, те не са много скъпи, а иначе съм чела, че картофите за пюрето се варят цели и необелени, за да се запазят полезните вещества, сол не се слага, масло колкото грахче, пасираш, смесваш с АМ, слагаш за малко да кипне и добавяш маслото

# 14
  • Мнения: 266
Аз захраних малката с пюре на ГАНЧЕВ и нищо не и е станало.Незнам защо всички маики се шашкат като прочетат че има глутен.Аз мн ги харесвам пюретата на ГАНЧЕВ,на ГЕРБЕР също са хубави.Според мен не си заслужава за 1 или 2 лъжички да се занимава човек.Хората са го измислили пюретата.

Общи условия

Активация на акаунт