Как учите думите по английски

  • 25 645
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Писмено имам предвид. Има ли алтернатива безкрайното писане на редове с думи? Някой знае ли някоя нова система?

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако имаш предвид правописа - той се учи с писане. Английският е достатъчно атрактивен в този смисъл.
Най-трудно е в началото. После с опита се свиква и рядко се допускат грешки, защото се научава кои съчетания от букви на коя комбинация от фонеми отговаря. И така се свежда писането на думи до минимум

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
tsveti7, зависи от вида памет.
Аз не съм писала и една дума, за да я науча - имам зрителна памет. 

Пишех си ги на малки листчета - от едната страна на англ. от другата превода на български. 20-30 листчета в единия джоб и ги прехвърлям в другия с четене при всеки удобен случай.

Можеш и да си ги налепиш из вкъщи на огледалото да речем. 

# 3
  • Мнения: 622
Определено научих думите с много писане.Ръката ми сама изписва думата без да се замислям.Ако трябва да я спелувам ще се затрудня,но с писането съм бомба Peace

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Иса правилно ти е казала, че зависи от вида памет.
Аз съм учила в езикова гимназия и там трябваше да учим по много думи на ден по два различни езика. В началото опитах с писане, но някак не се получаваше, пишех ги автоматично, но за паметта ми нищо не оставаше. Пробвах и с листчета, но по 40-50 листчета на ден ми отнемаше много време. Накрая намерих удобен за мен начин - поставях си думата в изречение и така се опитвах да я запомня по смисъл или пък търсех дума с подобно звучене, за да я свържа с новата и така запомнях новата покрай някоя стара.
Сега гледам, че и синът ми учи по подобен начин, без да съм му казвала как, той се опитва да вкара думата в текст или да си спомни в какво словосъчетание я е срещал.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Определено научих думите с много писане.Ръката ми сама изписва думата без да се замислям.Ако трябва да я спелувам ще се затрудня,но с писането съм бомба Peace

Аз също се справям така най-добре.

# 6
  • Мнения: 2 700
А ти за теб ли питаш или за детето ти?
Зрителната и ситуативната памет действат добре, но според мен при хора вече натрупали някакъв лексикален багаж и опит в ученето на език.
В курсовете, които дъщеря ми посещава, ги карат да пишат по няколко реда думата и след това задължително измислят изречение(я) с нея. Методът май комбинира всички изредени дотук варианти.

# 7
  • Мнения: 24 467
Писмено имам предвид. Има ли алтернатива безкрайното писане на редове с думи? Някой знае ли някоя нова система?

За мен няма алтернатива, в английския писането чму е решението.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Не става въпрос за една или за друга памет, а за трупане на опит и начини за постигането на този опит. При положение, че свържеш моторно (изписването), зрително (в ума си имаш "картинка" на комбинацията на букви в думата) и наум се изговаря това, което се пише, се получава добър резултат, защото се комбинират няколко източника на информация, отнасящи се до едно и също нещо. В допълнение, значението на думата също се запомня, особено ако вече е свързано с конкретна ситуация или изречение.

Думата, каквато ние я възприемаме е нещо повече от няколко наредени букви, а е значение (предмет, действие и др), звучене (чуване), произвеждане (изговаряне) и евентуално графичен израз (комбинация от буквени символи, йероглиф и др)

# 9
  • Мнения: 533
За мен също английския език се учи с писане.

Трудно ми е с дъщеря ми (1клас, за втора година учи английски), пише думите по няколко реда, но ми се струва, че е механично, включва ги в изречение, освен това аз съм ги написала на лисчета, вади ги от една кутия и ги чета, и въпреки това пак и е трудно като ги пише и допуска грешки. Някой да има идея какво още да направя, за да и помогна  newsm78

# 10
  • Мнения: 24 467
Именно поради необходимостта от изписване и повтаряне на думите реших синът ми да започне с по- интензивно изучаване на английския от ІІ клас, когато вече е усвоил моториката на писането.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Тук не съм съгласна за децата. Никой не учи родния си език с химикалка и читанка в ръка. Първо е слушането и говоренето, извличането на граматическите правила на езика и чак после е писането и четенето. Да не забравяме, че четмото и посмото са измислени преди няколко хиляди години, но езиците съществуват много по-отдавна.

# 12
  • Мнения: 24 467
Предпочитам децата ми да учат едновременно говоримия и писмен английски език, тъй като, така или иначе, той не им е няма как да им бъде "роден". Не живея в подходящите условия, за да разчитам на това. Той ще бъде за тях винаги един допълнителен "изкуствено" научен език, освен ако хне попаднат в английски говоряща естествена среда.

# 13
  • Мнения: 8 999
С писане и изговаряне на глас. В джоба задължително имах и листчета - от едната страна на английски, а от другата - на български. Използване на новите думи в изречения.

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Judy
Не е съвсем така, но няма смисъл да изпадаме в спорове. Всеки си има област на компетентност. Това, че едно нещо е най-разпространено и вкоренено не го прави лесно за усвояване и ползотворно.

Общи условия

Активация на акаунт