Една свекърва и две снахи

  • 7 619
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Една свекърва и две снахи, с едната съм приятелка, а с другата бойци на тихия фронт. Кой къде бърка, в очакването  може би,че след  еднакво поведение към двете, трябва да ти се върне същото? Дайте да помислим заедно. newsm78

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 841
Кво било, я пак.
С едната снаха си приятелка, а с другата -не,
или със свекървата си приятелката, пък със снахата -не?
И защо 2 снахи?

Малко ми се спи, но нищо не схванах.

# 2
  • Мнения: 1 341
 newsm78 Нищо не разбрах за какво иде реч!

# 3
  • Мнения: 266
И аз нищо не разбрах.С едната си приятелка ,с другата не си ,а свекито ??? newsm78

# 4
  • Мнения: 4 290
Май това е свекървата.  Thinking
Няма такова нещо като "еднакво поведние' или отношение. Винаги в живота един ни е по-симпатичен от друг. Аз много обичам майка ми и баща ми, но с татко просто съм по-близка. Уважавам свекърите си, но свекървата ми е по на сърцето. Така е и с приятелите ни, така е с всички окло нас. Понякога не забелязваме разликата в отношението, но я има. Може да подариш два еднакви половера, но ще има значение и как точно поднасяш подаръка... Не знам дали стана ясно какво искам да кажа  Embarassed
П.П. По принцип всеки бърка. Няма безгрешни хора и вината рядко е само на един човек.  Simple Smile

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 841
Май зацепих, тя е едната снаха и е приятелка или с другата снаха, или със свекървата.
Ух, много сложно, в този час не ми се мисли.
Но е нормално, различни хора, различни характери, нали не очакваш с целия свят да си приятелка.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Не може да ти се върне същото от едната и от другата.Едната има възпитание в първите си 7г ,а другата го няма.Затова каквото и да правиш за тази която е нечовечна, ти винаги ще си злата свекърва.Никога няма да ти върне това което правиш за нея.Иска ти се ама- newsm78  -ЦЪККК...Тези хора ,такива се раждат и такива умират.Те си мислят че целият свят се върти около тях.Затова се въоражи с търпение .Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 1
Не може да ти се върне същото от едната и от другата.Едната има възпитание в първите си 7г ,а другата го няма.Затова каквото и да правиш за тази която е нечовечна, ти винаги ще си злата свекърва.Никога няма да ти върне това което правиш за нея.Иска ти се ама- newsm78  -ЦЪККК...Тези хора ,такива се раждат и такива умират.Те си мислят че целият свят се върти около тях.Затова се въоражи с търпение .Успех  bouquet
Може би си права, а може и аз някъде да бъркам.Те са различни личности и може би очакват от мен различно отношение и подаръци, и прочие там . Но аз как да се съобразя с тях, няма ли тогава двете да ме обвинят че аз имам определени предпочитания към другата. И да не забравяме, че ние не сме се избирали , a това е игра на съдбата им и любовта им към синовете ми.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Ти никъде не бъркаш .Продължи си по същия начин, а тази която не те разбира си е неин проблема .Но е гадното това ,че на нас ни е зле ,и винаги се самообвиняваме ,че ние грешим.А в крайна сметка се държим и със двете по един и същи начин.
Къде да можеше да се избираме.... Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Защо трябва да е държиш еднакво с тях и още повече - да им подаряваш еднакви неща?
Те са различни хора все пак. Имат различни вкусове.

Аз бях снахата, която 'отмъкна' любимия син, обръщах се по име и общо взето не проявявах 'нужното уважение', но определено бях 'любимата' снаха на моето бивше свеки. Тя също си мислеше, че се държи еднакво и с двете ни, но понякога се чувствах много зле от това колко явно изразява предпочитанията си към мен. Етърва ми /нали такава ми се пада/ е толкова свястна жена - не разбирам защо свеки не я харесва много-много, че и го показва. Подаряваше ни относително еднакви подаръци, което беше много глупаво, защото неща които радват етърва ми аз намирам за чисти боклуци.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 272
Защо трябва да е държиш еднакво с тях и още повече - да им подаряваш еднакви неща?
Те са различни хора все пак. Имат различни вкусове.

Аз бях снахата, която 'отмъкна' любимия син, обръщах се по име и общо взето не проявявах 'нужното уважение', но определено бях 'любимата' снаха на моето бивше свеки. Тя също си мислеше, че се държи еднакво и с двете ни, но понякога се чувствах много зле от това колко явно изразява предпочитанията си към мен. Етърва ми /нали такава ми се пада/ е толкова свястна жена - не разбирам защо свеки не я харесва много-много, че и го показва. Подаряваше ни относително еднакви подаръци, което беше много глупаво, защото неща които радват етърва ми аз намирам за чисти боклуци.

Страхотен отговор.

# 11
  • Мнения: 389
Много ясно, че е невъзможно еднакво поведение към две различни личности да има еднакво въздействие върху тях! Хората са различни! Това, което се нрави на едни, други ги дразни! Според мен правилното е индивидуалният подход към всяка снаха според характера й! Все пак твоите синове са 2 различни личности, обичани от 2 различни жени, всяка с особеностите си!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 262
трябва да се държиш подобно, а не еднакво  Naughty двама различни човека няма как да харесват съвсем еднакво отношение и подаръци  Peace намери индивидуалния подход към всяка от тях и всичко ще се нареди  Hug ако едната предпочита да слуша и следва твоите съвети, а другата си отстоява своето мнение - ето ти добра основа за един грандиозен конфликт  Crazy

# 13
  • Мнения: 49
Ще ти споделя как аз се чувствам, защото съм в ролята на една от две снахи. И да, различно отношение винаги има, дори тогава, когато се опитват да те убедят, че не е така. Често дори отношението към семействата на двете ти деца може да е различно, без дори ти самият като родител да си даваш сметка. Аз съм хубав човек, или поне така ме определят приятелите ми. Може би свекърва ми е видяла в мен този човек, поне така ми се иска да вярвам, така, както аз се опитвам да видя в нея една прекрасна майка и жена. Винаги досега съм й подарявала хубави подаръци, избрани с мисъл за нея, в интерес на истината тя също е полагала усилия, но по-често това правеше свекър ми (наистина има вкус). Обръщам се към нея с "мамо", наистина я обичам, помагала съм й в много критични за нея ситуации. Казва, че ме обича! От другата снаха не получава нищо от това. Но...съобразява се се нея. Каквото и да означава това! С мен не го е  правила, дори когато живеехме заедно, правех го аз. И да. мъчно ми е! С времето просто приех нещата.
Не съм в твоето семейство и не знам точно как стоят нещата. Понякога зависи от самите хора, от възпитанието им, усещанията ми, възприятията им, начина, по които са израстнали. Някои са по-емоционални-други не толкова. Например при нас е точно така. Аз съм много чувствителна и отношението към мен ми прави впечатление. Не обичам да се карам и да съм в лоши отношения с най-близките си. Другата снаха не  е така.
Приеми снахите си такива, каквито са. По-важното е да живеят добре със синовете ти! А ти да си там като една истински добра мама. Пожелавам ти да намериш правилния подход и да се чувстваш добре, защото изглежда това има значение за теб.  bouquet

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не е нужно едната снаха да е невъзпитана, просто 2те имат различни виждания за живота и твоята намеса в него. Laughing
Ако едната смята, че ти трябва да й гледаш детето винаги, когато реши да ти го остави и да й подреждаш гардероба, а другата предпочита сама да го гледа и сама да си чисти вкъщи, каквото и да направиш еднакво за двете, едната ще е недоволна.

Общи условия

Активация на акаунт