Болки в кръста след секцио.(Имали и други като мен?)

  • 10 440
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Родих преди 3м. и 12дни секцио.Преди бременността тежах само 43кг.а по време на бременността качих 14кг.(ако това е от значение).
След деня на раждане,при раздвижването усетих адска болка в кръста,споделих с гинекологът,а той ми отговори,че е нормално месец,месец и половина след раждането да ме боли.
Да,обаче минаха вече 3месеца,а гръбнакът и кръста продължават да ме болят и дори болката се усилва.
Постоя ли 1-2мин.наведена и след това не мога да се изправя,като скована съм,ходя като баба.
При вас има ли такава болка,ако да,какво направихте,за да мине,нормално състояние ли е или не?
(допитах се до джипито,но тя ми каза,че докато кърмя не може да се предприеме нищо,а ако много ме боли да се мажа с детския Диклак)

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Какво значи "не може да се предприеме нищо"!? Да те прати на невролог, физиотерапията не може да навреди на кърменето.

# 2
  • Мнения: 4 621
Не, при мен не е имало такава болка. 
Най-добре се консултирай с друг лекар Peace

# 3
  • Мнения: 10 982
Не съм имала такъв проблем, но не е нормално да ти откажат преглед от специалист, само защото кърмиш. ooooh! Консултирай се с друг лекар.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 320
Не, не съм имала такива болки! Консултирай се с друг лекар. Аз мога веднага да ти кажа, какво ще ти помогне, но след като кърмиш, няма как да го пиеш. Поне на този етап!

# 5
  • Мнения: 2 068
За болките в кръста можеш да си вземеш едно коланче. Цената му е около 6 лв  продава се в аптеките но гледай да не свикваш с него. На мен много ми помогна но това беше преди да забременея. 

# 6
  • Мнения: 656
 Аз съм с два пъти секцио ,кръста ме боли от време на време,особено ако постоя повече време наведена,после съм като скована.Задължително се консултирай със специалист,болката може да отшуми временно ,но след време пак да се появи.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз ходех като бабичка 2-3 седмици,но при теб е доста време вече.Хубаво е да се консултираш със специалист.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Известно време имах болки.После отшумяха,но след около три месеца изкарах страхотна криза с гърба.Мисля,че и носенето на беба допренесе.Мазах се с мазила(току що бях спряла да кърмя) и попремина.Но и сега (Анна е на 1 година) от време на време си ме боли.Принципно не знам дали би могло да има връзка със секциото newsm78

# 9
  • Мнения: 4 784
И при мен продължи доста болката в кръста и гръбнака. Стори ми се цяла вечност. Към петия месец след раждането вече започнах да ходя на масаж и тогава болката отшумя. Ходих 5-6 пъти, максимум 10 и аз вече не помня колко, но само така се оправих.  Но помня, че до към седмия си ме наболяваше.

# 10
  • Мнения: 433
Къде са ти слагали упойката? В гърба ли?

Задължително се консултирай с друг лекар! Кърменето не е пречка в края на краищата. Особено за рехабилитация.

# 11
  • Мнения: 2 960
Аз  не съм имала подобен проблем с  кръста.Но наистина да не е от упойката/ако е била в гръбнака/?А разбира се от носенето на бебето също може да се втасаш и да си те боли и кръста и гърба и раменете.Но само по себе си от самото секцио... newsm78 незнам да те боли.Виж като раждах нормално първият път ...от напъните такава дископатия ме беше хванала . #Crazy.майко мила ,но при секциото/при самата операция/ няма натоварване на гръбнака.Потърси мнение на специалист Peace

# 12
  • Мнения: 1 155
И при мен не е имало такава болка. Добре да се консултираш с друг лекар. Успех!!!  bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И мен ме болеше кръста доста време след операцията.А сега уж ми е минало като цяло,но само да взема малкия в наведено положение и болката пак почва.Направо ме сковава.Миналата седмица се пробвах да го къпя сама,защото таткото беше на работа,но беше кошмар...изкъпах го,но през цялото време имах чувството,че ще го изпусна.А той вече е кам 9кг и май почна да ми натежава.Много е гадно все да се сковаваш при най-малки вдигания на каквото и да е,но се надявам след време да отшуми напълно.А има и нещо друго-аз преди 2 година получих дископатия и сигурно затова ме наболява така.В комбинация с операцията.Така си мисля...незнам.

# 14
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
напоследък и аз имам една такав аболка в кръста, че на моменти немога да спя по корем, но си мисля че е от раходките и от количката, тя си е дотс тежка, но пък нищо не и се опира и върви навсякъде  newsm78 дали наистина има общо с раждането, накараме да се замисля

Общи условия

Активация на акаунт