Вярно ли е че.....?

  • 741
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте мами! Искам да ви по питам, вярно ли е че когато се приема АБ не е желателно да се прави изследване на носен и гърлен секрет, защото няма да е реално? Или няма никакво значение? Интересуваме, защото когато малката беше с продължителна хрема и кашлица, които се повлияха след приема на два АБ, аз исках да я изследвам за бактерия. Докторката, обаче ми каза, че по време на приема на АБ резултатите няма да са реални, трябва да мине поне една седмица и тогава, за да се изчисти от АБ. Дайте ми мнения и съвети, така ли е? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 7 201
Да,точно така е.Послушай лекарката си! Peace

# 2
  • Мнения: 65
Точно така е. Докато се приемат антибиотици резултата няма да е верен. Добре е да изчакаш поне 6-7 дни преди да се направи гърлен и носен секрет. В учебника по микробиология дори пише 20 дни след спирането на приемането на антибиотика. Но ако ти искаш да се успокоиш можеш например да направиш един 5-6 дни след като сте свършили антибиотика и примерно след още 15-тина дни още един, ако се съмнявате, че резултатите от първия са повлияни от лекарство.

# 3
  • Мнения: 122
Благодаря ви момичета! Ще го имам впредвид за напред. Първо секрет и тогава точния АБ. Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт