Изпукване на челюстта

  • 1 730
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Дойде и моят ред да питам  Sad
Не знам как точно да го обясня, но напоследък моето 4-месечно бебе на моменти доста "агресивно" подхожда към мен, опитвайки се да суче от бузите, от брадичката ми и т.н. (държа да отбележа, че имам основания да смятам, че не е гладна, но е е в това въпроса)
Преди два дни вечерта, отново "налитайки да ме хапе", си извъртя главичката и се чу изпукване на челюстта. Не проплака, а и след това като я кърмих продължи да суче нормално и аз се успокоих.
Това, което ме притеснява е, че оттогава често се чува това изпукване (особено, ако я държа на рамо и тя си подпре брадичката) и започвам да се чудя дали все пак не е нещо сериозно?

# 1
  • Мнения: 26
Здравей, pepi-to!
Ще се опитам да отговоря на въпроса ти. Това пукане, което ти обясняваш обикновено се получава от приплъзване на долната челюст в долночелюстната ямка. Схематично обяснено, краят на долната челюст, с който става връзката с черепа, завършва обло - нещо като топче. Това топче влиза в ямка на черепа. За да се ограничи излизането на топчето от ямката пред нея има лека подутина. Тя е тази, която ограничава отварянето на устата. И когато, топчето на долната челюст приплъзне по тази подутина повече от колкото трябва се чува това изпукване.
Най-вероятно твоето бебче си е отворило малко повече устияката и леко са се разтегнали връзките на ставата. Това обикновено отшумява с времето.
Ако нещата се влошават е хубаво да се направи консултация с лицево-челюстен хирург.
Така както го обясняваш, аз лично смятам че при вас не е нищо сериозно!
Ох, надявам се да ми разбереш обясненията Embarassed.

# 2
  • Мнения: 61
Чудесно си го обяснила, Ri6i - БЛАГОДАРЯ! Дано скоро отшуми. Praynig
Сега съм по-спокойна и ще мога да изчакам датата за консултация.

Общи условия

Активация на акаунт