Тема за всички ,борещи се с рака!!!!

  • 196 897
  • 726
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 074
Мислех отдавна да пусна тази тема,защото виждам че има какво да си кажем и да се подкрепяме взаимно в неравната борба с това коварно заболяване.Стори ми се че аз съм подходящата да я пусна,защото все пак съм ветеран ,на всичкото отгоре съм и оптимист и изобщо не мисля да се предавам или пък да се отчайвам.Както бях казала някъде:Живее ми се Hug.Дано успея да ви вдъхна кураж и малко от моята сила  bouquet
Успех,мили мои Hug

# 1
  • Мнения: 161
 Peace Здрасти и от мен

Всеки от нас трябва да има кураж- рака е болестта на добрите хора Sick така казват

Бабо Хулиганке- хубаво е да си оптимист Grinning
Човек трябва да живее

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Прекланям се пред вас и вашия кураж Hug

# 3
  • Мнения: 161
Глухарче - което не ни убива ни прави по-силни- при мен е абсолютно валидно bowuu

Научих се да оценявам живота и малките неща  bouquet

И  когато ми поднася лимон вече си правя лимонада Mr. Green

Няма начин да няма начин

# 4
Здравйте милички,все още съм с този ник,но скоро ще го сменя.Не съм влизала защото трябваше в понеделник да ми се прави 4 вливане,но уви днес сме сряда а още не ми е направено,защото НЯМАЛО ЛЕКАРСТВА.Връщат ме за 3 път психически всичко това ми се отразява.Седи ме едни и същи хора и чакаме,а на никой не му пука за нас.Доколкото разбрах Министерството е разпределило повече за гр.Варна и от там пътува вече 3 ден ,представяте ли си.Как могат да оставят ОНКОЛОГИЯТА при такъв наплив без лекарства.Направо незнам към кои да се обарна да се оплача,разбрах че си е от министерстото.Утре пак ще трябва да вися,а искам да се свършва вече.Рухвам

# 5
  • Мнения: 161
STRAH ME E знам ужасно подтискащо е да се чака там но се зареди с енергия и търпение Shocked

Трудно е но не е невъзможно- вземи някой познат със себе си- аз си избрах майка ми- благодарение на нея не рухнах психически  bouquet Много силна жена е и се моля Господ да я пази Praynig

Министерството си прави майтап с нас-  #2gunfire но няма начин ще трябва да изчакаш

Стискам ти палци  bouquet

# 6
  • Мнения: 128
Здравейте на всички!За жалост и аз ще се запиша в тази тема.Смятам се за ветеранка(вече шеста година)!Не се предавам и терапията ми е работата и ангажираността.Понякога изпадам в дупки,то кой ли не изпада!,но се стремя бързо да излизам.Успех и подкрепа на всички начинаещи!

# 7
  • Мнения: 161
ДОБРЕ ДОШЛА LUVICA Hug

Щом се бориш значи си силна и така трябва   bouquet
Аз преминах миналата година през този ад  Whistling и сега се надявам да приключа с хормоналната терапия  Sick

Живи сме и здрави - това е важно Stop

# 8
  • Мнения: 179
Да се разпиша и аз,може да се каже,че и аз съм ветеран-вече 6г  Wink Само ще кажа на всички,че след като ме бяха отписали,аз се ожених,родих си детенце и се чувствам чудесно  Simple Smile Така че животът е борба,на мен толкова много ми се живее,че дори и за миг не съм си помислила,че може да е обратното  Peace Понякога животът ни поднася изпитания,които трябва да преодолеем,така го приемам аз и смятам ,че съм успяла!Късмет и вяра на всички  Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 5 074
Ами аз в ентусиазма си да пусна темата, забравих да ви се представя :
С рак на гърдата съм от 1992 година. Преминала съм един наистина ад в първите две години- много операции, химио и лъчетерапии. Говоря в множествено число , защото от всичко по много беше.
Наскоро направих поредния рецидив, пак операция и от понеделник се започва отново с терапиите.
Та затова ви пиша, че съм ветеранка и май съм с най-голям стаж.
Всичко, което се случва не ме обезкуражава, напротив изпълнена съм с оптимизъм, вяра и позитивна енергия.

# 10
  • Мнения: 432
Ох...незнам какво да кажа....толкова ми е мъчно за всички  Sad Sad
Страх ме е ....и мен от това ме е страх, да не ми отлагат телапиите, това ще ме убие. Исками се всичко вече да е свършило, а то дори не е започнало  Sad Sad Sad
В понеделник ми е комисията....трябва ли да взема някой с мен? Изобщо какво представлява тази комисия? Майка ми се натиска да идва, но тя напоследък се държи с мен като с малко дете.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 074
Еййй, вие двете - не бива да ви е страх. Всичко ще мине и тогава ще си спомняте за това с насмешка за страха, който сте преживели.
Оптимистче, за коя комисия говориш. Май не съм разбрала дали вече си оперирана newsm78
Ако не си, комисията решава операцията. Ако си, комисията решава последващото лечение.

# 12
  • Мнения: 432
Оперирана съм...два пъти, сега чакам резултатите от лимфните възли и лечението...

Поздравления за темата   bouquet

# 13
  • Мнения: 432
 Само ще кажа на всички,че след като ме бяха отписали,аз се ожених,родих си детенце и се чувствам чудесно  Simple Smile

Ей това искам и аз да го кажа някой ден...

# 14
  • usa
  • Мнения: 2 113
защо реши, че сте само три  newsm78? много сме и сме все оптимисти Simple Smile. аз съм с тази диагноза от есента на 2005 и не възнамерявам да умирам преди 2052(примерно...). минах през състояния на отчаяние, на самосъжаление, на озлобление, на самообвинение, че не съм се погрижила достатъчно за себе си и през какви ли още не. минах през всички етапи, през които минавате вие, момичета. в момента съм в абсолютен мир със себе си, радвам се на всяка дреболия в живота, на всеки момент с децата си и нямам никакво намерение да се предавам.

Еййй, вие двете - не бива да ви е страх.

позволи ми да не се съглася. няма нищо лошо в страха. напълно нормално и човешко и необходимо е да се страхуваш в такъв момент. важното е да не му се отдаваш изцяло на този страх и да намериш смисъл и начин да го надвиеш.

Общи условия

Активация на акаунт