До всички майки от гр.Бургас

  • 1 983
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте!!Бих искала с тази тема да обсъдим състоянието и менюто на дет.кухня в Бургас.От януари както всички знаете тя се вдигна с 50% от 20-на 30лв.Това не предполага ли малко по добро качество на храната.По принцип храната която се готви е много вкусна и на моето дете страшно и харесва.Но е ултра,хипер,мега еднообразна.От рода.Пон-супа пиле,вторник,супа пиле,сряда супа пиле с фиде(леле фидето не е ли част от супата-или е бонус)???Да не говорим че се готви само с пиле-при наличие на свинско,телешко и риба!!за три месеца само 1 път дадоха риба и това беше.За тази цифра трябва да слагат пържоли с извинение JoyИли пък зел супа със зел.пюре.И всичките манджи са с почти един и същ вкус.Да не говорим пък за десертите-всеки ден кремове.Аз си мисля че лелките от кухнята икономисват и си прибират част от храната!! newsm78
  Бих искала да чуя и други мнения на майки от Бургас!!Ако някой знае сайт на общината ,на който да напиша оплакване.А защо не и други,които са недоволни да се оплачат.Все пак става дума за нашите деца-и като плащаме повече поне да си заслужава!!Благодаря за вниманието!!Очаквам вашите отговори  bouquet

# 1
  • Мнения: X
Моите деца отдавна не се хранят с храна от детска кухня, но със сигурност ще ти кажа, че готвачките  не икономисват от продуктите. Освен това за децата в различните възрастови групи се готвят различни неща и то по рецептурник, който е одобрен от съответните органи.
В заключение ще ти кажа само едно -като не си доволна, започни да готвиш ти на детето си и му предлагай за тези пари разнообразна и качествена храна, каквато според теб в ДМК не предлагат.

# 2
  • Мнения: 1 352
Като не ти харесва кухнята защо не вземеш да готвиш всеки ден разнообразна храна за детето си?
Всеки ден взимаш топла, прясно сготвена храна, която както казваш детето ти харесва, за ТВОЕ улеснение. Вместо да се радваш, че такава опция изобщо съществува, ти недоволстваш. За 30 лв. месечно!
Как разбра, че лелките крадат от продуктите не ми стана много ясно. Не съм лелка и не защитавам никой, просто се възмущавам, че не оценяваш това, което те улеснява. Но такъв ни е манталитета явно, все да недоволстаме и да се плакваме.

Взимам отношение по темата, защото и аз живеех в Бургас и взимах кухня за детето ми. Много се радвам, че все още тези детски кухни съществуват, едно от малкото неща, с които можем да се похвалим пред останалите европейци.

# 3
  • Мнения: 1 111
 И какво, детето няма да порасне ли?
 Ти май хем сърби, хем боли, уж на детето му харесва, пък ти не си доволна.Какво искаш, 30 лв. е символична цена.Аз например в момента храня детето с готови пюрета и каши, които ми излизат около 10 лв. на ден, направи си сметката дали  кухнята е скъпа.
   И темата май не е за тука, ама ще стане ясно. newsm78

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Тц, не съм съгласна -  за разнообразната храна на детето ми е редно да се погрижа аз, а не детската кухня.

# 5
  • Мнения: 769
За 30 лв.получавате всеки ден храна за детето си и това Ви се вижда много!Не знам някъде да дават нещо без пари.Предполагам,че пазарите продукти за храна и знаете какви са цените в момента.И още всеки е длъжен да се грижи за детето си.Ако не Ви харесва-просто му сгответе.
     

# 6
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
След като цените на всички основни хранителни продукти драстично се повишиха, логично са повишили и детската кухня, без това веднага да означава промяна на менюто. В Бургас детската кухня е прекрасна като я сравнявам със тази в София в Младост.

# 7
  • Мнения: 252
Не съм съгласна с теб. Общината се е погрижила да да ти създаде удобството да вземаш храна и то доста прилично меню за символичните 30 лв. В крайна сметка никой не те е задължил  да  ползваш  тази услуга.

# 8
  • Мнения: 4 195
Викаш - 30 лв.........много пара, мани мани, само дето ако ти трябва да храниш детето цял месец с 30 лв, гладно ще си ходи горкото ooooh!
както и да е, не се заяждам Peace
Иди и питай в кухнята не им ли втръсна пилето Peace

# 9
  • Мнения: 1 426
ама никой не те задължава да ползваш кухнята, като не ти харесва не ги даваш тия 30лв и готвиш всеки ден

# 10
  • Мнения: 415
Аз съм майка на почти 4 годишно хлапе. Не съм ползвала детска кухня защото:
- детето не я хареса при първите два опита;
- не бях много настоятелна, защото във времето за получаване на храната детето спеше или бяхме далече от кухнята;
- и най - важното - ДМК е ДОТИРАНО мероприятие и как може да очакваш качество, когато дотациите идват от една бедна държава или община?

Да ме простят лелките и рецептурниците им, но не могат да ме убедят по никакъв начин , че няма далавери и че най - вече има строг контрол за спазване на всичките му там правила!

Писала съм и друг път това, че аз плащам 20-30 лева не означава, че някой ми храни детето за тези пари, примерно.
Моля ви спете с тези изказвания, че за 20 лв. ни хранят децата, а за 40 ни ги гледат в ДГрадини. Нали тези дотации идват от данъците, които плащам/е.

П.П. Готвих всеки ден на детето, докато то навърши 3 години.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 605
Не мога да разбера защо така нападнахте авторката на темата. Не виждам нищо лошо в това да иска по-разнообразно меню!


Да ме простят лелките и рецептурниците им, но не могат да ме убедят по никакъв начин , че няма далавери и че най - вече има строг контрол за спазване на всичките му там правила!
Писала съм и друг път това, че аз плащам 20-30 лева не означава, че някой ми храни детето за тези пари, примерно.
Моля ви спете с тези изказвания, че за 20 лв. ни хранят децата, а за 40 ни ги гледат в ДГрадини. Нали тези дотации идват от данъците, които плащам/е.

Именно! Peace

# 12
  • Мнения: 407
И аз готвих,до като категорично не отказа да хапва каквото и да сготвя и така докато ми писна да готвя и да хвърлям.Записах го на кухня преди 3 месеца,започна да ги яде горе-долу нещата,но напоследък е толкова еднообразно менюто....Май ще се отказваме и пак ще започвам да готвя.И никой не може да ме убеди,че тези кремове се правят с мляко,ако има е най-много 10-20%,всичко друго  е вода.Забелязах напоследък,че дори менюто окачено на прозорчето на кухнята не съответства на съдържанието в бурканчетата...

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Не мога да разбера защо така нападнахте авторката на темата. Не виждам нищо лошо в това да иска по-разнообразно меню!

  Защото ДМК е услуга, която ползваш за улеснение /в общия случай/. И ако не ти харесва - не я ползваш. За тия пари - толкова, очевидно не е възможно с тези средства да се осигурява супер разнообразна, пълноценна и здравословна храна. Разбирам детето да е "принудено" да се храни с храна от детската кухня, че да изискваш качество, но за мен това е просто стока - със същия успех можеш да с ядосваш на кварталния магазин, че предлага само два вида кисело мляко.

# 14
  • Мнения: 4 585
Това, че храната не ви харесва на вас на вкус, не озночово, че не харесва на детето ви.
То още няма изградените хранителни критерии като вашите, това става в доста по късна възраст.
Кретурият за вкусна манджа се изгражда през интервала от 6 до десетата година някъде.
Това е причината после да не може да угодите на мъжовете си в кухнята.
Те са приели като критерий за вкусно мамината кухня.
А за разнообразието, авторката е права.
Към тия 30 кинта държавата или общината не донаждат ли нещо?

Общи условия

Активация на акаунт