случвало ли ви се е

  • 953
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 534
пия противозачатъчни от много години заради поликистозни яйчници.В момента пия Цилест(тъй като от Диане получавах много силно главоболие)за 6 месец,но три дни преди да свърша опаковката ми дойде(и днес е 7 ден още не ми е свършило).Такова чудо дами дойде докато пия лекарствата не ми се бе случвало.Чух се с лекаря по телефона и каза че не е невъзможно.Предния месец вечерта когато трябваше да изпия последното хапче леко ми се зацапа,но спря и си ми дойде нормално.Предния път като ми тече продължително беше като спрях да кърмя,тогава ми казаха че е от поликистозата(а аз се надявах че като родя ще се оправя)Впонеделник имам час за лекар,но съм много притеснена.Вие имали ли сте подобен случай

# 1
  • Мнения: 1 335
 Shocked И аз бих казала, че е невъзможно, но щом се случва ...
Нещо става с хормоните ти. Това явно не е подходящия препарат за теб.

# 2
  • Мнения: 682
Аз също съм с поликистозни яйчници и съм пила Цилест 4-5 години, но никога не съм имала подобен проблем. Най-добре е да се консултираш с гинеколога си, но мисля че всичко е на хормонална основа, няма повод за сериозни притеснения.

# 3
  • Мнения: 13
По принцип идеята на всички противозачатъчни е да заместят твоите собствени хормони и да направят едно постоянно ниво на хормони-заместители, които фактически приемаш. Да, обаче може просто въпросното хапче да е прекалено слабо за тебе и силните ти собствени хормони да му надделяват. Без претенции да съм голяма разбирачка, поне така си представям аз нещата. Ще си позволя да ти дам една билка, която ми помогна, или поне така си мисля. Пробвай да пиеш запарка от цвят от Турта (една с.л. цвят от турта на 500 ml вода). Престоява накисната 30 мин и се прецежда. Пие се по три пъти на ден преди ядене. Не спирай хормоналната си терапия, но пробвай и с това. Според мен помага. Трябва обаче да си упорита, защото е билка и не става от веднъж.
Пожелавам ти успешно справяне с проблема!

Общи условия

Активация на акаунт