16 капки Вагинтол - не е ли прекалено?

  • 4 127
  • 55
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Здравейте ходих вече на двама лекари и казаха че бебка има рахит. Първият ми изписа 10 капки Вигантол, но аз понеже сметнах че това е прекалено много я заведох на друг. Той пък каза че не били много ами напротив и каза да й давам 8 капки сутрин и 8 вечер. Незнам какво да правя. Много съм притеснена дали това не е прекалено много и дали няма да я предозирам с този вит.Д. Изследвания никой от двамата не ми е казал да правя и незнам......Има ли някоя мама която е давала по толкова капки и как се е отразило на бебчо?

# 1
  • Мнения: 2 746
Много са!!! Настоявай да се пуснат изследвания на детенцето.

# 2
  • Мнения: 25
Според мен са много и то без изследвания... По-добре се консултирай с още някой или искай изследвания, защото вигантола може да е опасен.

# 3
  • Мнения: 177
Направете изследвания!
Дори и да се окаже, че това е правилното лечение, поне да знаеш какво, защо, как...

# 4
  • Мнения: 2 309
И аз мисля, че са твърде много. Посъветвай се с още лекари, съществува реална опасност от предозиране.

Дъщеря ми беше и все още е с голяма фонтанела за възрастта си, давах й до година и половина по 2 капки Вигантол и пак ми се струваха много и спрях на своя глава.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз доколкото знам рахита се установява със снимка на китката. От друга страна и двамата лекари да се объркат... newsm78  Настоявай за изследвания.

# 6
  • Мнения: 1 008
Аз доколкото знам рахита се установява със снимка на китката. От друга страна и двамата лекари да се объркат... newsm78  Настоявай за изследвания.
И аз така знам. На 6 месечното бебе на наша близка бяха изписали по 10 капки дневно, заради незатворена фунданела #Crazy и месец заради това предозиране им се отвори голям проблем.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не съм медицинско лице, но ми се струват адски много.

 Наистина поискай изследване преди да започнеш да ги даваш!

# 8
  • Мнения: 9 973
пусни изследвания като за начало,току-така не се налива детето с лекарства...

# 9
  • Мнения: 9 973
пусни изследвания като за начало,току-така не се налива детето с лекарства

# 10
  • Мнения: 357
ние бяхме с начален рахит и един месец давахме 2 сутрин и две вечер плюс калций по-късно и сега продължаваме на две сутрин като казват, че вече няма признаци за рахит ... но 16 ... много са и според мен, без да са ти доказали че бебенцето има рахит - пусни на частно изследвания, ако те ти отказват и не се притеснявай - това поне е поправимо и лечимо  Peace

# 11
  • Мнения: 2 131
Според мен, си е доста това количество. Когато Алекс имаш рахит - беше някъде на възрастта на твоето детенце, давах максимум 3 капки Вигантол, както и калций. Знам, че вследствие на предозиране може по-рано да се затвори фонтанелата.

# 12
  • Мнения: 46 484
Щом има съмнения за рахит, да пусне веднага алкална фосфатаза и да направи снимка на китката, всичко друго са само предположения и това огромно количество е опасно!!!

Рахитът се среща изключително рядко, повечето му симптоми са обичайни и за здравите бебета, затова се правят изследванията, които за щастие в почти всички случаи са отрицателни  Grinning

 
kukupipi, villiana, на вашите деца правиха ли ги тези изследвания?

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
на мен ми се струват много, при условие че ние сме на 2

# 14
  • Мнения: 357

kukupipi, villiana, на вашите деца правиха ли ги тези изследвания?
даммм  Peace

Общи условия

Активация на акаунт