Да спра ли бъдещия батко от детска градина?

  • 2 227
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 565
 Скоро очакваме бебе и съм изпаднала в една чуденка... newsm78 Дали да  спра баткото от детската градина, когато се роди бебето и ако да, за колко време? Притесняват ме многото вируси там и най- вече шарките, чиито сезон наближава. Педито казва да го спрем чак до есента. Хомеопатът, при който основно ходим, пък каза въобще да не го спираме. Аз съм склонна да се доверя повече на него, защото детето ще е по- добре, ако бъде сред връстници, а не да е свидетел по цял ден на сменяне на памперси, кърмене и неизбежната липса на обичайното внимание. Пък и на мен ще ми е по- леко така.
 Просто незнам какво да правя. Не искам и да изложа и бъдещото си бебе на някаква опасност. Може би ще направим нещо средно- няма да го пускаме през първия месец на детска, пък после ще видим.
 Ще бъда много благодарна на майките с подобен опит, ако споделят мнението си . Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 232
Категорично-не.Искаш мнение и аз ти го казвам.Малкият се родилятната ваканция ,каката беше на три и с нетърпение дочаках да почне градина.Съжалявам,че трябва да го кажа,но в един етап/особено началота/изведнъж по-големите се чустват излишни и няма как да не така.Моята искаше да й намеря другарче за игра,иска книжки да й чета, да разказвам и т.н Колкото и да се стараех да я включа в грижите за бебо, все пак е дете и иска друго занимание.Сега като е на градина и аз съм спокойна и тя е добре.

# 3
  • София
  • Мнения: 725
Ние спряхме баткото за няколко месеца по настояване на педито.
Сега като гледам колко вируси и какви ли не бацили носи в къщи /включително скарлатина, която изкараха и двамата/ мисля, че постъпихме разумно.
Ако имаш възможност поне за първите 3 месеца го спри.

# 4
  • Мнения: 2 593
Моят съвет е да не го спираш.

# 5
  • Мнения: 2 567
Не бих го спряла. Достатъчна промяна би била за него появата на новия член. А и сама казваш, че там му е интересно и че на теб ще ти е по-леко така.  Wink
Аз лично не съм спирала и не съжалявам. Да чукам на дърво не са боледували.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



 Аз бих го спряла със сигурност.Няма защо новороденото да преболедува вирусите от градината!

# 7
  • Мнения: 959
Когато се роди малката,спрях баткото за 1месец.
Няма да изброявам доводите,те са ясни Peace

# 8
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Каката тръгна на градина за първи път точно един месец, след като се роди малкия. Не съм и помисляла да я спирам. Още в началото лепна гаден вирус, който изкарахме всички вкъщи. Това обаче не ме разколеба да я пратя отново щом се оправи.  Naughty Според мен е правилно детето да си ходи на градина. От вируси няма как да се опазим, защото и ние с малкия излизаме по разходки, аз и мъжа ми влизаме в магазини, пазаруваме, винаги може да се пренесе, не само от детската градина. А на детето в градината е интересно, сред връстници е.

# 9
  • Мнения: 469
Виолета се разболя 2-3седмици преди да се роди Жорко и естествено я спрях от градина.След това реших да постои в къщи поне докато бебо стане на месец.И за наш късмет започна карантина от варицела.Не можеше да се върне в градината докато не мине карантината.Така стана Февруари.
Радвам се че поне първите месеци на бебето кака му си беше в къщи.Тя е от децата дето ,каквото се подаде го лепва.Ето сега пак беше болна и вече,и Жорко е болен.Горкия изкара всички градински вируси на кака си.
Ами това е.
 Ако имаш възможност го спри поне първия месец(то май и на повече отсъствия няма право).

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Моят съвет е да не го спираш.
и аз не бих го спряла

# 11
  • София
  • Мнения: 565
 Благодаря ви за отговорите. Мисля да не го спирам, или най- много за месец. Ще действам според ситуацията. Пък да пази Господ от вирусите и най- вече от шарките. Много ми помогнахте, включително и с линка, който Никол ми е пуснала  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 174
Благодаря ви за отговорите. Мисля да не го спирам, или най- много за месец. Ще действам според ситуацията. Пък да пази Господ от вирусите и най- вече от шарките. Много ми помогнахте, включително и с линка, който Никол ми е пуснала  bouquet  bouquet  bouquet
Относно шарките бъди спокойна,рядко се хващат от бебета Peace

# 13
  • Мнения: 553
говори с педито и хомеопата за някаква профилактика укрепваща имунната система за баткото. отсега.
нашия батко е първокласник- още по-зле, защотоняма кой да върне болните в къщи като в детската,но нямам опция за спиране.
досега той 2 пъти кара леко на крак нещо-аз също 1 път изкарах нещо но на бебето нищо му няма. единхомеопат ми каза че бебетата до 3м не боледували от грип... макар и да ми прозвуча по-скоро като виц... може пък да има нещо вярно

# 14
  • София
  • Мнения: 565
 Сигурно и кърменето доста помага на бебето да не пипва вирусите на по- големите. Сега, като се замисля, Любчо го кърмих 1 година и 1 месец и дотогава не е имал никакви проблеми, дори сополи. Е, вярно нямаше и много дразнители. Наистина ще взема да попитам хомеопата, при който ходим за нещо за подсилване на имунитета. Hug

Общи условия

Активация на акаунт