Обратно към нощно хранене!

  • 1 148
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 348
Мами, какво да правя? В края на втори месец бебо спря да се храни нощно време (не съм му давала вода). Кърмя го.  Но от няколко нощи вече иска пак да суче. Сега сме 3 месеца без 6 дена. През деня не се случва да не му достигне мляко. На мен не ми пречи да го храня и през нощта, но не знам  дали това не е симптом за нещо, което аз не знам.
 Ако ви трябва още информация, за да ми отговорите, ме питайте.

П.п. От няколко дена е " кисел" , но не знам дали има връзка. Струва ми се рано да му растат зъбки, но се лигави. Не мога да кажа обаче дали е голямо количеството, защото не съм виждала колко слюнка отделят децата, на които им растат зъбки.
 Не съм го захранвала още. Да започвам ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Децата имат моментни кризи на растежа,когато рязко за няколко дни израстват много бързо и увеличават много количествата храна.Вероятно е твоят бебок да преминава през нещо такова и затова пак да иска да яде нощем.С честото сукане бебко стимулира гърдите да произвеждат повече мляко и обикновено нещата се успокояват за няколко дни.Не захранвай още,много е рано.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Съгласна съм с DoGma_PrObe че може да е криза на растежа...Сигурно няма да те успокоя, но тепърва ми се струва, че ще почват нощните цокания...Не виждам нищо ненормално в това...кърмата се усвоява бързо и при условие, че през деня бебо цока примерно на 2,5 3 часа, няма как  да спи цяла нощ/или поне на мен доста рядко ми се е случвало, нали иска да усети мама, да е гушнат, пък и да поцока /...Нощните кърмения са добри за лактацията, ако си решила да кърмиш по-дълго...За зъбки..незнам..нашите/първите 2/ пораснаха без нито една слюнка...Захранване към 5,5 6 месеца според мен е най-добре...Ние още си имаме 1 2 нощни цокания..къде яде, къде се успокоява, а при зъбоникненето цоканията са доста повече...Мисля си, че бебоците когато са готови ще откажат сами нощните цокания/последните два дена ми се буди чак в 5 сутринта, но незнам до кога ще продължи...явно може и по повече да спят, независимо че вечерята е само кърма/

# 3
  • Мнения: 8 917
Вслушвай се в детнцето си - давай му да хапва, когато и колкото поиска Hug За захранване според мен ви е раничко.

# 4
  • Мнения: 3 760
Общо взето голяма част от бебетата сами спират нощното хранене когато са на 2-3,5 месеца, но след около месец го възобновяват. Нормално е.
Нощните кърмения са изключително важни за производството на хормона пролактин, който обезпечава млеко производството през следващия ден. Така че  е по-добре бебето да суче нощем  Peace

# 5
  • Мнения: 2 614
ТОва, че е върнало нощните кърмения означава, че има нужда от тях - криза на растежа, начало на никненето на зъбките...
Не искам да те плаша, но при нас откакто поникнаха всички зъби спряха нощните кърмения, т.е. съвсем наскоро около втората година!  Peace Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 6 242
Същата работа е при нас. Значи баткото от новородено до сега си спи непробудно по цяла нощ. Малкия като се роди - пак така, имаше колики, трудно заспиваше, но заспи ли - спи. Да, но от скоро се буди да суче през нощта, че понякога и по 2 пъти. Отдавам го на напиращите зъби, но не е само това, щото си хапва порядъчно (не само като да сукне и да заспи). Ами има нужда детето и му давам; това е. Качва добре, значи не гладува, спокойна съм. Единственият ни проблем е, че спалнята ни е малка и не може да спи при нас и ставам, взимам го при мен, кърмя го легнала (и често се отнасям), после ставам и го връщам в леглото му. И това упражнение понякога по 2 пъти на нощ. Но пък след това спим до 9ч. Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 2 348
10x  Hug

# 8
  • Мнения: 106
И ние сучем нощем поне по 2 пъти, ама после не мога да заспя  Cry Не знам какво да правя вече. Дори да го взема при мен - той заспива аз будувам. Като се събуди към 3 или 4 ч. после спи неспокойно до към 7, 8 ч., а аз трудно заспивам и не мога изобщо да мигна. Денем съм като  bambam  Е, оплаках ви се  Embarassed Дайте някакъв съвет?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 504
nininka спокойно, умората ще си каже своето и ще почнеш да заспиваш след като кърмиш през ноща...поне при мен беше така..Към 4 5 месец така се бях специализирала/та и досега/, че вземам бебка кърмя я, оставям я в креватчето и двете заспиваме бързо бързо...Взимам я при нас само, когато има някакъв проблем/зъбче или е превъзбудена и т.н./защото кагаго е при нас на спалнята аз немога да спя...загова всеки да си знае креватчето...и мама има нужда от сън....
Ако пък въобще не съм могла да спя през ноща/както беше при първото зъбоникнене/...си дремвам през деня когато бебка спи...просто си организирам нещата /готвене, чистене и т.н. защото никой не ми помага/ и си открадвам половин 1 час сън и за мен...или си спя всеки път когато бебка спи:)))

# 10
  • Мнения: 232
Възможно е да са зъби.Дъщеря ми на три и половина вече имаше две големички зъбки. Беше постоянно с лигавниче, защото нашето никнене беше съпроводено с активно слюнкоотделяне. До деветия месец почти се будеше да яде и азй давах.Когато му дойде времето, ще спре, ти давай каквото иска.

# 11
  • Мнения: 221
   И аз си го обяснявам със стимулирането. Просто детето расте и има нужда от повече кърма, за това и се буди нощем, за да стимулира лактацията. И ние сме така от време на време.

# 12
  • Мнения: 2 825
По вероятно е да е криза на растежа, а може да го притесняват и зъбките - от 3 месец почват да си правят място, но не е гаранция, че ще се появят скоро.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 348
а колко време му трябва на един зъб, за да избие? И един по един ли растат или по няколко наведнъж? Защото бебчо става все по-ревлив и даже на ръце не се успокоява понякога. Отделя повече слюнка, но не знам дали това е много.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 242
Ами не искам да те плаша, но на големия започнаха към 5-6 месец, но първият му проби на 11м. и половина. Като не през цялото време е бил неспокоен, на периоди. Сега на малкия вече му се виждат 2та долу, но още не са пробили.

Може и един по един, може и 2-3 наведнъж.

Общи условия

Активация на акаунт