Изпускане на урина

  • 20 118
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Момичета, родих леко, но първите 20 дни направо се подмокрях без да мога да се контролирам. Сега още изпускам по малко след кихане например. Ще се оправя ли, че вече втори месец ходя с превръзки?

# 1
  • Мнения: 1 722
Извинете, въпросът ми по грешка го пуснах в този форум  Embarassed

# 2
  • Мнения: 426
нормално е .мускулите на перинеума трябва да възвърнат предишната си форма. а като всеки мускул за да ти върши работа трябва да се тренира.прави си упражнения за тазовото дъно

# 3
  • Мнения: 436
Здравей,
Ти поставяш една от така наречените теми табу. Доста родили жени имат твоя проблем.  Моя опит е че след раждането  това изпускане малко по малко преминава. Но след навлизането на жената в по голяма възраст след 60 отново се връща. И в връзка с това намирам разумно обяснение на жените предпочели раждането с секцио пред спонтанното раждане. Особено известни дами в шоу бизнеса например.
При мен първите дни след раждането беше доса силно да не кажа че неволево се изпразваше целия ми пикучен мехур. Месец след раждането намаля и до към третия месец ми се случваше  по много малко..  Но напълно изчезна едва сега след около две и половина години. Да така е особено при кихане, кашляне, смях. Обикновенно при кихане се навеждаме несъзнателно на долу. Но трябва да се прави точно обратното, тялото се изправя нагоре и главата сащо даже леко наведена на зад.Помага.
Другото е гимнастика за стягане на тазовите мускули, но изисква постоянство и продължително правене. Моята акушерка ми каза "цял живот" за да  се поддържа в форма. И за да се предотврати старческата инконтиненция.
В медицинските центрове има специален уред който напоследък много хвалят давал добри резултати. Стъпва се на него и самия уред вибрира. Това тренира пикочния мехур и свинктерите. Не сам го ползвала не мога да гарантирам за резултатите. При мен гимнастиката доведе до резултат.
И последно най простото което можеш да правиш винаги и по всяко време: независимо права или седнала вдишай ваздух, стегни мускулите на таза колкото можеш, брой до три и изпусни въздуха. Може и в легнало положение: вдишай въздух, стегни мускулите на таза, повдигни долната част на тялото ( дупето ) в въздуха като си правиш опора с петите на краката. Брой до 3 изпусни въздуха и легни в спокойно положение.
Надявам се да съм обяснила добре тези най елментарни упражнения които помагат.
Успех ти желая. Stuck Out Tongue

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ще се оправиш естествено Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Още е рано да си напълно наред!Няма да ползвате с бебока памперси заедно,споко Wink

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ми изчезва... аз други подобни проблеми имах - което е загадка защо - никъде по книгите не го пишеше - но само 2 седмици  Embarassed  кво ли беше това  Thinking  сигурно от срязването  Thinking
ама не се знай зане ли се - кво ще стане по нататък към 60-те ни години...ма дали ще ги доживеем та да си го слагам и туй на душата   Whistling

# 6
  • Мнения: 2 032
В упражненията за тазовата мускулатура е спасението, по 100 на ден, всеки ден. Имай си нещо да ти напомня да ги правиш-например при всяко кърмене помни да правиш по 20, или всеки път като си погледнеш часовника, прави по една серия.
Ако след месец-два няма подобрение (обикновено обаче има), тогава е време за лекар. Междувременно, не бягай, скачай или прави други "стръскащи" движения.
Не се притеснявай, всички мами, родили по естествен начин, са изпитали, в една или друга степен, този проблем. Родилите със секцио също не затраховани, нали толкова месеци нарастаналата утроба и на техните мускули е напирала и ги е разтягала- и на тях тазовите мускули им се разтягат.

# 7
  • Мнения: 3 663
Ох, майчета, извинете ме, но на мен това не ми се струва нормално...
в смисъл, че може и да се оправя с времето, но за мен това си е от неправилно проведено или пък тежко раждане....
съжалявам, но така мисля....

# 8
  • Мнения: 4 244
Цитат на: T o n i
Ох, майчета, извинете ме, но на мен това не ми се струва нормално...
в смисъл, че може и да се оправя с времето, но за мен това си е от неправилно проведено или пък тежко раждане....
съжалявам, но така мисля....

Няма такъв филм
Всичко се получава още преди раждането и е от натиска на плода върху перинеума.
Не случайно тука простачките ходят по следродилна гимнастика за стягане на тазовата мускулатура.
Тази гимнастика се препоръчва като начало след 8 седмица от раждането. Припокрива се като упражнения с тия за коремна и тазова мускулатура от всяко добро Фитнессудио
Провежда се 2 пъти седмично в продължание на 6 седмици.
По свое желание може да се продължи.
Аз лично имах такива проблеми и при 2 раждания, които считам даже за леки и след гимнастиака се оправиха.
А това че тая слабост била причина за секцио по желание - дрън дрън. Носи ти 9 месеца едно бебе и да те питам дали после тая мускулатура с или без напъни ще може да се възстанови толкова бързо колкото ни се иска.
След като кожата на корема се раздува 9 месеца и трябват още толкова най малко за да се прибере. Същото важи и за интимната мускулатура

# 9
  • Мнения: 3 663
Цитат на: debelanata

Всичко се получава още преди раждането и е от натиска на плода върху перинеума.

Добре, но ако е така, мамите трябва да имат този проблем още през бременността... а аз не съм чувала за такива ... може и да има де....

# 10
  • на езерото
  • Мнения: 263
Не се притесняваи напълно нормално положение.
Аз бях по същият начин но след 3 месец положението се подобри.
 За да се въстановиш по бързо когато намериш врене стягаи и распускай перинеума.Когато отиваш да пишкаш задържаи за минутка нещата и не след дълго ще влезеш във форма Grinning

# 11
Az imah tozi problem i po vreme na  bremennostta (izkarah edin bronhit i ne me pitaite kakvo stavasche pri vsiako prokaschliane) i sled rajdaneto...Adski e nepriatno - no blagodarenie na uprajneniata veche se opraviam.

# 12
  • Мнения: 3 611
Няколко дена след раждането (естествено раждане) ми се случи на 2 пъти да се иzпусна. За щастие беше само тогава.
Но имам една приятелка, която вече година и половина след раждането все още го прави и то при всяко кихане, кашляне или друг подобен напън.
Според мен трябва да се отиде на доктор, zа да каже как да се реши проблема, щото то си е проблем.  Rolling Eyes

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Имах този проблем доста дълго след първото раждане (нормално). Сега като забременях втори път се появи още към 5-6 месец. Остана ми и след раждането (секцио) Говорих с лекарката още като се появи защото поради алергия кихам много често и се получаваха доста конфузни ситуации. Лекарката ми каза че преди да родя нищо не може да се оправи а след като родя ако продължава трябва да се старая да го оправя с упражнения иначе  ще трябва да ме оперират.  Все още ми се случва понякога, но съвсем по малко и то ако много се смея или не съм ходила скоро до тоалетна и кихна силно. Правя упражнения подобни на описаните по-горе и ходя често до тоалетната за да не ми ес пълни мехура. Надявам се това да е спасението, иначе както изглежда се получава не при вида раждане а по време на бременността.

# 14
  • Мнения: 2 534
При кихане си изпусках и през бременността, и няколко месеца след това

Общи условия

Активация на акаунт