5-ти месец, а не качвам

  • 4 507
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 682
Здравейте, мами. Притеснява ме, че след 2 дни влизам в 5-тия месец, а не съм качила нито килограм. Не се лишавам от нищо, хапвам каквото ми се яде(страшно много плодове), пия витамини, карам по-тежка бременност и се налага да лежа основно. Би трябвало да качвам, а при мен нещо не се получава. Нормално ли е? Някоя от вас била ли е в подобна ситуация?

# 1
  • Мнения: 252
Аз пък бях другата крайност, качих страшно много но , приятелката ми за цялата си бременност качи някъде към 6 кг и тя се шашкаше много ,ама в крайна сметка на бял сват се появи едно 3 килограмово човече живо и здраво.
Лека бременност ти желая и здраво бебче.

# 2
  • Мнения: 1 008
Ох, и аз бях в другата крайност. Не мисля,че трябва да се притесняваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 348
В моята книга пише, че до края на 3ти месец е добре да не качваш повече от 1-2 кг. Ти си един месец по-напреднала и не си мръднала, значи най-много да изоставаш с 2 килца. Не мисля, че е притеснително, но ако това те тревожи, се обърни към лекаря който следи бременността ти.

# 4
  • Мнения: 46 434
Радвай се  Grinning и аз започнах да качвам към 6-7 - ми Peace

# 5
  • Мнения: 1 006
Не се притеснявай.Аз до 6-тия месец бях качила само килограм и дори корем нямах.След това бая си наваксах.До 9-тия месец качих 22кг.

# 6
  • Мнения: 22
Здравей,
не мисля, че трябва да се притесняваш. И аз до 5-ти месец не бях качила нито килограм, дори отслабнах. В крайна сметка за цялата бременност качих 8 кг. при положение, че не съм се лишавала от нищо. Гледай да си здрава и спокойна, останалото само ще се нареди. Wink

# 7
  • Мнения: 451
Съвсем нормално е.Предполагам ходиш на прегледи, и щом с бебето всичко е наред няма място за притеснения. Аз качих няма и 8 кг. до раждането,не съм се ограничавала в нищо. Колкото по- малко толкова по-добре за теб.

# 8
  • Мнения: 419
И аз не бях качила,но наваксах после  Embarassed качих 18кг.

# 9
  • Мнения: 636
Ако всичко с бебето е добре, няма за какво да се притесняваш. За цялата бременност качих 7кг. без да се ограничавам. Всичко зависи от структурата ти и от хормоните, така че можеш само да се радваш Hug.

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не се притеснявай..бебето е все още мъничко, както и добавките към него.

# 11
  • Мнения: 1 168
И аз като теб бях притеснена и то много, в 5м. бях 50кг(толкова бях и преди да забременея), хранех се нормално, не повръщах, а корема ми беше плосък. Чак 7-8м. взе да ми личи, преносих 1 седмица. За цялата бременност качих 11кг, но родих много лесно(2-3 часа) едно здраво момиченце- 2.850кг. Дай Боже всекиму!  ylinfant

# 12
  • Мнения: 745
ами чудесно!!!аз до 3 бях същите кила,а до 5 + 2.ако с бебчето всичко е ок,не виждам никаква причина да се притесняваш.все повече добре изглеждащи бременни жени започнах да забелязвам по улиците.не е казано,че щом си бременна трябва да си дебела.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 062
Не мисля,че трябва да се притесняваш. Щом бебето се развива добре, можеш само да се радваш!   bouquet

# 14
  • Варна
  • Мнения: 144
Ами щом всичко е наред с бебето можеш само да се радваш .  Peace
Аз започнах да качвам в 6м. и качих общо 9 кг. , но при мен се получи др. нещо . Когато тръгнах да раждам бях 72 кг. , излязох от болницата 65 кг. Докато кърмих качих 2 и станах 67 кг. До ден днешен несъм мръднала и кило надоло  ooooh! въпреки всичките разходки , недоспиване и ядене един път на ден !
Диети не спазвам обаче , защото не ми се отразяват добре здравословно !

Общи условия

Активация на акаунт