Кърмата ли ми намалява?

  • 465
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Първият месец нададохме 1.200, но имах доста кърма - препълваше устенцата не бебо и дори се давеше. Кърмя го на поискване. Сега обаче не виждам млякото да пълни устата му и го чувам да преглъща само първите 20-ина секунди. Освен това сега яде най-много 10 минути, а преди се хранехме по 40. Какво става? От около седмица започна да повръща, на фонтанчета, но околните ми казват, че било нормално - рефлукс, а педито също ми каза да не се безпокоя.

# 1
  • Мнения: 7 106
Щом се храните на поискване и бебо е наддал така добре, кърмата ти няма как да намалее ей така, не се притеснявай. По-скоро се е регулирала според нуждите му и сега произвеждаш точно толкова, колкото му е необходимо Grinning . Колкото за времетраенето, при всяко бебе е резлично. Някои след първият месец започват да се насукват за 5-10 минутки и наддават отлично, други си висят с часове на гърдата, просто защото това им доставя огромно удоволствие Grinning . И в двата случая всичко си е нормално, просто разни хора-разни идеали, дето има една поговорка Wink
За рефлукса ще слушаш доктора, щом той казва че няма проблем, значи е така.

# 2
  • Мнения: 1 722
Да, но преди се доизцеждах след кърмене, а и бебо не повръщаше ... освен това след 40-ия ден по поръчение на педиатъра започнах да му давам ябълков сок с лъжичка /първия ден 1, после 2 и т.н. днес трябва да му дам 5/ ... а интуицията ми подсказваше да не му давам, но ме упрекнаха, че така бебо ще получи после алергии, а и втория месец и по-нататък млякото на кърмачката постепенно започвало да намалява ...

# 3
  • Мнения: 7 837
Самуил много рядко го чувам да преглъща и за мен това не е критерий, дали се храни или не. А относно намаляването на кърмата от втория месец, доста майчета ще ти потвърдят че не е така.

# 4
  • Мнения: 3 777
Хе, хе, кажи на педиатъра си че моята кърма от втория месец нататък се увеличава. Simple Smile На повечето майки същи в зависимост от нуждите на бебето.

А за сокче толкова рано, всеки си решава сам, кое е най добре за детето.



Вече няма да се учудя и на записано на детска кухня новородено. Laughing

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Къде ще е логиката да започне да намалява млякото на кърмачката Imp А като е нямало адаптирани млека и на кърмата се е разчитало бебето да оцелее - смяташ ли,че е в интерес на природата сама да застрашава оцеляването на вида,като млякото на майката намалява в период,когато бебето е абсолютно безпомощно и неспособно да приема друга храна?Млякото намалява,да - когато бебето започне да приема големи количества твърда храна и постепенно започва да суче по-малко - но това ще се случи постепенно и чак към края на първата година.
А това,заради което казват,че млякото намалявало - невъзможността да изцедиш след кърмене повече от 10-тина мл,усещането,че гърдите ти са меки и като празни и т.н. - е точно обратното,просто признак на стабилно установена лактация,при която няма свръхпроизводство.Всеки път наново се вбесявам,като чуя такива псевдоинформации,които разколебават майката - защото благодарение точно ей на такива приказки синът ми е отбит на 40 дена Imp а дъщеря ми щастливо продължава да си суче от съвършено меките ми и никога нетечащи гърди,суче по 3-4 минути на кърмене и все така чудесно си наддава по около килограм на месец (вече сме на 5 месеца).
Та това е,което аз имам да кажа по повод как млякото на кърмачката намалява след втория месец Imp  Imp  Imp

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Anita_79
Да, но преди се доизцеждах след кърмене, а и бебо не повръщаше ... освен това след 40-ия ден по поръчение на педиатъра започнах да му давам ябълков сок с лъжичка /първия ден 1, после 2 и т.н. днес трябва да му дам 5/ ... а интуицията ми подсказваше да не му давам, но ме упрекнаха, че така бебо ще получи после алергии, а и втория месец и по-нататък млякото на кърмачката постепенно започвало да намалява ...

Ако имате рефлукс, просто забрави за сока, той ще го дразни и ще му вреди много повече отколкото ще му помага. А за поява на алергии от недаването на сок за пръв път чувам...ей, чудят се тези педиатри какви заплахи да измислят само и само младите майчета да има спазват абсурдните остарели съвети за ранно захранване Imp

Ето една хубава статия за соковете и тяхната ненужност Wink
Кърми си бебето според нуждите му - когато и колкото иска!
Прочети библиотеката, посещавай по-често форума, тук се публикува безценна информация, а можеш да получиш и съвети от препатили майки, които са много по-ценни от педиатърските.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
На тия , дето ти пълнят главата с глупости, ще пратиш много поздрави от старата ми шапка Stuck Out Tongue Кърмата намалявала, ама друг път!Ела ме виж мене как кърмя по 6-7 пъти на ден 12 килограмово бебе, захранено с твърда храна преди три месеца.До тогава - само кърма.Така ми е намаляла, че още ходя с подложки в сутиена Embarassed А с тоя сок на такова мъниче по-скоро се предизвиква алергия, а не се спасява от нея.Я вземи попрочети тук и в другите сайтове за майки, повечко за късното захранване и после пак ще си поговорим Wink

# 8
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Anita_79
Да, но преди се доизцеждах след кърмене, а и бебо не повръщаше ... освен това след 40-ия ден по поръчение на педиатъра започнах да му давам ябълков сок с лъжичка /първия ден 1, после 2 и т.н. днес трябва да му дам 5/ ... а интуицията ми подсказваше да не му давам, но ме упрекнаха, че така бебо ще получи после алергии, а и втория месец и по-нататък млякото на кърмачката постепенно започвало да намалява ...


Някои педиатри искрено ме забавляват с изобретателните си твърдения Laughing . По логиката на твоя, моята дъщеря на една годинка жива да я оплачеш, като от втория месец кърмата ми е намаляла и сега какво ли суче изобщо  Thinking . Пък и до четвъртия месец как ли е успявала да наддава по кило на месец само от кърма?Хайде питай го на следващата консултация, от личен опит ли говори и колко кърмачки е "изследвал", за да направи това генерално заключение. А това за соковете ме разби. А бе, как изобщо им хрумват подобни доводи!
Шегата на страна!
Ти лично имаш ли някакви наблюдения, дали има връзка повръщането със въвеждането на сокчетата?Чела съм че доста бебета реагират с повръщане, когато се въведат въпросните течности пъъъъъълни с "витамини".

# 9
  • Мнения: 3 161
Факт е, че млякото на повечето кърмачки у нас намалява между 2-я и 4-я месец и даже спира. И причината е най-вече в съветите на педиатрите им! В даването на вода, сокчета (които по-скоро могат да породят алергии в тези ранни месеци), в големите интервали между кърменията, в неосведомеността им по въпросите на кърменето и лактацията. Също така във всявания на майките страх, че нямат достатъчно мляко, в глупостите за "нехранителната кърма", в отричането на нощното кърмене... списъкът е дълъг. Не обръщай внимание и се информирай сама, ако искаш да продължиш успешно с кърменето.
Мляко ще имаш, и то достатъчно, докато даваш на бебето си да суче колкото и когато поиска и спазваш няколко други принципа за успешно кърмене. При нас това продължава вече 1 г. 7 м. и имам точно толкова, колкото е необходимо на детето ми (което иначе не отказва и луканка).

# 10
  • Мнения: 350
Цитат на: Anita_79
Да, но преди се доизцеждах след кърмене, а и бебо не повръщаше ... освен това след 40-ия ден по поръчение на педиатъра започнах да му давам ябълков сок с лъжичка /първия ден 1, после 2 и т.н. днес трябва да му дам 5/ ... а интуицията ми подсказваше да не му давам, но ме упрекнаха, че така бебо ще получи после алергии, а и втория месец и по-нататък млякото на кърмачката постепенно започвало да намалява ...



Оле какви глупости ти говори този лекар, защо не го смениш? Алергия може да се получи имено от ранно въвеждане на соковете, а после ако не се кърми, наистина млякото намалява..
ЗАщо не си смениш лекаря?

Няма връзка между изцеждането и липсата на повръщане.
При нас се появи рефлукс  за известно време и бебо разумно започна да яде по-малко и по-често. Според лекарят от Пирогов така бебетата сами се помагат - пият малко, за да не го повърнат.

# 11
  • Мнения: 6 243
Като прочетох какво са ти написали мамите по-горе - това е! И от мойта стара шапка много здраве на твоя доктор! Като пие ябълков сок бебето, вероятността да си докара алергия е по-голяма, отколкото ако не пие. Но остави теорията, щом интуицията ти подстазва да не бързаш със сока, слушай я - тя е най-точния показател.

Таз кърма дето намаля, намаля, а при някои мами направо секва веднъж завинаги я има в кратуните на доста доктори - ама ако слушах всички умни съвети на моята, Ирина нямаше да е на кърма вече една година. С тия меки гърди, отде ли иде? Сигурно е некачествена Wink

Общи условия

Активация на акаунт