Желаещи да влязат в Зоната? - II част

  • 18 769
  • 273
  •   3
Отговори
  • Мнения: 276
ЗОНАТА

Тази темичка е за хората, които се опитваме да се храним така, че след всяко ханене да попадаме в Зоната. Ако разберете какво представлява всъщност Зоната, ще можете да промените напълно живота си. Единственото, което се изисква от вас, е да прочетете една-две книжки, да следвате простите напътствия и препоръки в тях и да им позволите отсега нататък да работят за вас. Ще останете безкрайно доволни, че сте го направили.

Какво представлява Зоната?
С две думи, това е метаболично състояние, в което тялото работи с максимална ефективност. Извън Зоната, животът е такъв, какъвто го познаваме - понякога ни възнаграждава за усилията, в повечето случаи ни изпълва с усещане за безпомощност със своите объркващи проблеми, пропуснати възможности и болести, по-големи или по-малки. Влезем ли в Зоната обаче, животът става по-лесен и по-добър. В това състояние ще се радвате на оптималното функциониране на тялото си, на увеличената си енергия и физическа издръжливост, на засилената си способност за умствено съсредоточаване и продуктивност, ще се освободите от усещането за глад.

Ключът към избавянето от излишните мазнини не е в пресмятането на калориите, а в достигането на Зоната. Веднъж озовете ли се в Зоната, излишните мазнини се стопяват буквално автоматично.

Кои са книжките?
Има няколко книги на българския пазар, от които по-подробно можете да се запознаете с режима. Това са "Зоната", "Овладяване на Зоната", "Ние и Зоната" и "Соева Зона".


Книжките се продват, както по книжарниците, така и в интернет. А специално първата, "Зоната", можете да си я изтеглите от http://izvorite.com/.

Какво трябва да направите за да започнете?
1. Изчислявате дневната си нужда от протеини.
2. Разпределяте блоковете за деня в 5 хранения. Три, от които основни и две междинни закуски. Примерно разпределение е закуска в 8h, обяд в 12h, следобедна закуска в 16h, вечеря в 19h и закуска преди сън в 22h.
3. На всяко хранене спазвате правилното съотношение на въглехидрати, протеини и мазнини.

Трябва ли ми кантарче, за да си тегля храната и от къде да си го купя?
Може да се храните в Зоната и без да теглите всичко, което хапвате. В книжката е описан метод за хранене "на око". Ако все пак искате да сте по-прецизни и не ви се прави голяма инвестиция в кантарче може да обиколите TCM магазините. Там винаги можете да намерите подходящо решение на цена 15-25 лв.

Примерно меню
Закуска (3 блока)
1 цяло яйце + 2 яйчни белтъка + 30 гр. сирене
2 домата + 1/2 ябълка + 1/2 филийка ръжен хляб
1 ч.л. зехтин

Обяд (3 блока)
90 гр. пилешки гърди
2 ч.ч. зеле + 1 краставица + 1/2 филийка ръжен хляб
1 ч.л. зехтин

Следобедна закуска (1 блок)
30 гр. нискомаслено сирене
1/2 портокал
3 бадема

Вечеря (3 блока)
130 гр. рибно филе по избор
3 ч.ч. маруля + 1/2 ч.ч. зелен лук + 2 домата + 1/2 филийка ръжен хляб
1 ч.л. зехтин

В книжката има списък на количества на храните по блокове, така че спокойно можете да си съставяте разнообразни менюта.

Ето това ни е старата темичка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=253562.0

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 07:38 от blueberrygirl

# 1
  • Мнения: 276
Добро утро момичета,  Hug Hug Hug

Нова тема, нов късмет... дано тази я приключим с повече свалени килограми.

Аз като за начало си оставих плюсовете в старата тема... от тук нататък само минуси!  Whistling

Желая ви много весел и успешен ден!  newsm51

С малко воля и до лятото можем да изглеждаме така:

# 2
  • Мнения: 422
Честита нова тема и от мен!  bouquet
Много минуси на всички пожелавам!
Блу, защо си сложила моята снимка??? newsm62

# 3
  • Мнения: 276
Криси, викам, ако сложа моя много ще ви подтиска... и за тва ...  newsm47

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 1 078
Привет, момичета Simple Smile
 Да се запиша и аз при вас. Имам "Ние и Зоната", преди няколко години доста свалих с режима. Сега си изтеглих и "Зоната " на Сиърс, като имам време, ще я чета по малко. Иначе ще се включвам предимно за да открадна някоя и друга идейка за меню, че нещо зациклям, когато трябва сама да измислям Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 422
Добре дошла! Hug
Това с менюто е ужас- всеки ден пада едно мислене какво да ям.
Сподели твоя опит - какво правеше, колко свали и т.н.
Ще ни бъде от полза!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 078
Благодаря   bouquet
Аз вече не помня много добре какво съм яла. Броколи, карфиол задушени с малко мазнинка и сирене или шунка, зелена салата с риба тон и маслини, извара с ядки и мед, на работа влачех сандвич с шунка и маслини, такива работи...Бях свалила около 10 кг.
Сега пак имам нужда та по-лека лека да почвам пак  Grinning

# 8
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Честита тема и от мен!  bouquet

Дори и съм несериозна, искам тук да стоя  Naughty
Надявам се да отслабна с тази диета  Praynig
Желая много минуси на всички, и на себе си  Hug

# 9
  • Мнения: 4 435
Здравейте от мене.
Блу, много добре си оформила темичката   bouquet
veshti4ka ,добре дошла и аз ям горе-долу същите неща.Ти за колко време ги свали.
Момичета аз след малко ще обядвам,за вечеря още не съм измислила,направо ми пиусна да мисля всеки ден. Crazy
Блу,не разбрах от какво ми стана лошо  Rolling Eyes,от зеленчуците нещо,ама не схванах от кое.

# 10
  • Мнения: 276
Slav4e_Av4e, брагодаря ти.   bouquet
На мен ми се е случвало на два пъти. Единия път беше с едни печени чушки, а вторият път с броколи. И аз просто не ги ям.

veshti4ka, добре дошла и от мен.  welcome И ние тука все се чудим какво да хапваме. Аз напоследък хапвам зелени салатки с домати, краставици и лук. За протеини слагам варени яйца, риба тон или пилешко месо. За мазнини - зeхтинче... и като напълня една голяма купа... стой та гледай.  hahaha

Lindita, и аз така като тебе. Тук искам да си стоя. И като нямам резултати правя комбинации - я някой лунен ден, я малко без плодове... я малко без млечни... и така. Но каквото и да е, го тегля и го смятам в Зоната.

krisi99, така и не ни каза какво стана вчера и какви са пораженията. Ама хайде, простено ти е, стига да изкараш поне 2-3 дни режимни.  Peace

# 11
  • Мнения: 480
Блу , страхотна темичка Hug
И аз искам тук да си  стоя с прегрешения или без!  Heart Eyes
Дай Боже в новата тема много свалени килограми Praynig

# 12
  • Мнения: 4 435
Днеска съм минус 1 килце-52 съм,чакам си пак да стана 51 и от там започва големият застой.
Блу,довечера мисля да направя крем-супа от броколи,ще сложа и 1/3-та картоф,или пък моркови и една препечена филийка бонус.Естествено там кашкавал или сиренце,или и двете и ядки. Mr. Green

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 13:58 от Slav4e_Av4e

# 13
  • Мнения: 276
Днеска съм минус 1 килце-52 съм,чакам си пак да стана 51 и от там започва големият застой.
Блу,довечера мисля да направя крем-супа от броколи,ще сложа и 1/3-та картоф,или пък моркови и една препечена филийка бонус.Естествяено там кашкавал или сиренце,или и двете и ядки. Mr. Green

Slav4e_Av4e , радвам се, че пак тръгна надолу. Нещата вървят на добре. Simple Smile
И сега заради теб ще тичам до магазина и аз искам крем супа пък.  Crossing Arms

И сега, докато си учех за следващият изпит му щукна една идея. Само мисля как да ви държа по-изкъсо (и мен също).

Правя списък на хората, които сме тук и до всяко име пише датата, от която няма прегрешения. Да видим сега кой е сериозен и кой само се оплаква и нищо не прави. Прегрешение е това, което всеки си прецени. За мен например това може да е хляб, за теб Славче лютеница ( hahaha), за някой друг нещо съвсем различно, но появи ли ми се тука някой дето ще реве и ще се оплаква...веднага сменям датата с днешна. От списъка ще изключвам и хората, които не се отчетат в рамките на една седмица.

Та, ето и списъка:

1. Slav4e_Av4e - 07.02.2008
2. мими_то - 07.02.2008
3. Lindita - 07.02.2008
4. veshti4ka - 07.02.2008
5. krisi99 - 07.02.2008
6. blueberrygirl - 07.02.2008


Това са хората, които днес са писали. Ако някой друг се появи включвам и него.

Ха, сега да ви видя кой ще маа торти и пасти.  newsm53

# 14
  • Мнения: 4 435
Аз предлагам да има награда за който няма прегрешения,защото от сега знам че ще ви скъсам просто. Mr. GreenАз иомах най-малко досега. bowuuМежду другото защо хляба да е прегрешение пък. Crossing Arms Нали е бонус и е една филийка.Позволено е и в книгата и от Симеонов.

Общи условия

Активация на акаунт