Нормално ли е на 33г. с камък в бъбрека?

  • 8 637
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Вчера мъжа ми ходи на ехограф за бъбреци (има леки болки от известно време и  по мое настояване отиде) и лекарката е видяла едно камъче 6 мм. голямо.Успокоила го,че на тази възраст в България едва ли не 90 процента имат и да не се притеснява...било в реда на нещата...Та въпроса ми е : Има ли някой от вас или изобщо познавате ли някой,който да си живее без проблем с камъчета в бъбреците?

# 1
  • Мнения: 1 877
Никой ли няма да се включи  Sad

# 2
  • Мнения: 9 077
Разбира се, че е нормално...аз съм на 25 и по принцип при настинка получавам бъбречни кризи.
Имам приятелка, която на 20 изкара 2 камъчета, с ужасни кризи.
Мъжът ми и той (на 27 е), негов близък приятел на същата възраст наскоро имаше тежка криза, после са му видяли доста голям камък в бъбрека.
Не се шашкай, няма за какво! Hug

Аз лично бих препоръчала да се поят билки (аз пия на проф. Ламбрев, по аптеките ги продават, специално за бъбречни проблеми). Да пие повечко вода. Все някога ще го изкара камъчето Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 5 074
На 24 години бях, като изкарах камъче. Оттогава не съм имала кой знае какви проблеми с бъбреците.

Та, мисля че не бива да се притеснявате толкова.
А дали е нормално ? Какво ли нормално има вече

# 4
  • Мнения: 2 926
Съвсем нормално е при водата,която пием.
Аз имам камъни в бъбреците от 14 годишна.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
да, в България хората имат склонност за образуване на камъни. Стига да не расте и да не предизвиква кризи, може да го изпикае в един момент.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Единични малки камъчета от 4-6 мм, намиращи се в чашките, имат много хора. Приемат се за козметичен дефект. Вероятността да тръгнат да излизат и да предизвикат кризи  е много малка. Камъчетата, образувани в легенчето, са, тези, които предзвикват кризите.

# 7
  • Мнения: 263
Аз бях на 24 г., когато бях бременна и си изкарах така бременността без проблеми с камъче в десния бъбрек. И така си продължавам до ден днешен с камъчета пак в същия бъбрек. Един единствен път през живота си изхвърлих едно около 3-4 мм., а останалите ми са дори по-малки. Диагнозата ми е микролитиаза. Много рядко ми създават проблеми, случвало ми се е и цистити да правя, тогава си пия  Ципрофлоксацина,  Цистона и повече течности и ми минава. Статистиката наистина показва висок процент на хората с камъчета в бъбреците, дори често без оплаквания, открити при случаен преглед.

# 8
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Мъжът ми на 34 г. направи бъбречна криза.Оказа се , че има къмък в бъбрека около 1см. ,след месец му насрочиха дата и му го разбиха с лазер.Дотогава никога не се е оплаквал от бъбреци, но той има фамилна обремененост / майка му, вуйчо му, първи братовчеди имат проблеми с бъбреците/

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Май е нормално при водата , която пием...Доста познати имам с този проблем.

# 10
  • Мнения: 1 877
Много благодаря за отговорите!

# 11
  • Мнения: 221
Аз съм на 31г. и ми откриха камък в уретера 11/7 мм.След като ходих на разбиване с ултразвук 5 пъти и той по4ти не помръдна,сега лекарят ми иска да ми прави цветна снимка и да оперира за да го отстрани,тъй като имам болки и е увреден и бъбрека.Страхувам се от операция, но пък ми казаха 4е мога да изгубя бъбрека.Така 4е моля за съвет ако някой е правил такава операция .Трябва ми пове4е инфо.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 783
Не съм преживяла такава операция, но със сигурност мога да ви кажа, че ако камък с такива размери стои в уретера и пречи на урината да се оттича, освен, че физически ще страдате от инфекции и болка, в един момент, бъбрекът ще спре да работи и ще го загубите. Щом не е помогнеле литотрипсията, ще трябва да се оперирате. Успех!

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз имам 1-2 по-големи и много песъчинки. Вода набирам, остава да получа и линия за строеж и съм си решила гайлето.  Joy

Абе не е нормално да трупаш камъни и песъчинки, но това е. Щом му е дошло до главата да се пази мъж ти и да съблюдава някаква диета.
Отделно си има билкови рецепти за изхвърляне на камъни.

# 14
  • Мнения: 3 456
И аз имам и камъчета и песъчинки. Бях на 22 май, когато направих бъбречна криза и изхвърлих един камък. Другите си стоят. Казаха ми да пия много вода, но не мога, не мога...

Общи условия

Активация на акаунт