Оригването задължително ли е след кърмене ?

  • 20 696
  • 41
  •   1
Отговори
Здравейте мами ,

бих искала да ви попитам задължително ли е да се оригва бебето след кърмене.Моето бебе е на 20 дни и сме само на кърма за сега . Казаха ми че трябва да  я оригвам след кърмене и аз се опитвам всеки път , но не винаги успявам . Много трудно се оригва малката .Моля ви за вашите мнения по въпроса .

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 745
задължително е!ако не успява да се уригне,дръж я по-продължително.моят понякога го прави по-късно.скоро имах една случка.дребният заспа ,но трябваше да яде.спеики изцока млякото,вдигнах го ,а той продължава да спи.чакам,чакам нищо не стана.реших да го сложа на една страна в кошарката,обаче през 2 минути ходих да го гледам,притесних се че може да се задави,знам ли.слава богу,нищо не му стана,но 2 път не повтарям!!!

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459

Би ли ми посочила това къде го прочете newsm78
Дъщеря ми беше изключително кърмено бебе и никога не се е оригвала,както и никога не е повръщала PeaceИ един час да я държа няма да се оригне,така,че по-горното мнение мие меко казано странно.Тя винаги заспиваше като сучеше,а нощем както кърмех легнала и двете спим как точно да оригвам newsm78

# 3
  • Мнения: 641
След нощното кърмене/2 пъти/ изобщо не се уригва.Направо слагам детето да се спинка.През деня явно яде повечко и си се уригва.

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
При всяко детенце е различно  Peaceмоя калпазан ако не се оригнеше му беше тежко , неконфортно и плачеше  Rolling Eyes

# 5
Сиска 79 здравей,

точно така е и при мен . Като суче заспива на гърдата и после не мога да я оригна , особенно след нощното кърмене . Само чакам напразно и накрая пак я слагам да спи без да е оригната .

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
iva33,кърми си на спокойствие и не се тревожи с такива мисли Hug
Нали не повръща,не се чувства некомфортно,ако е така няма никакъв проблем Peace

# 7
  • Мнения: 2 477
И моят син се оригваше само когато той поискаше,независимо колко го държа.И независимо от това повръщаше-дори и когато се е оригнал.А племенника ми заспива,докато майка му го кърми, и после така се ядосва на това оригване че дълго време след това не заспива и се сърди.Според мен оригването не е винаги задължително Laughing

# 8
  • Мнения: 864
И аз не можех да я оригна ако ще и часове да я държа.След това се съдираше от реване,но половинката винаги се справяше,и на детето му олекваше  Peace

# 9
  • Мнения: 1 896
Хубаво е да се оригне бебето, но не е задължително.
Оригат се обикновенно лакомите бебетата, които сучат бързо и настървено и поглъщат много въздух,докато се хранят.
Спокойните бебчета често заспиват без да са се оригнали.Ако не повръща след това-не се тревожи.

# 10
Последните 2 вечери трудно заспа и аз си мисля че защото не е оригната , но какво да правя като заспива . Като се мъча да я оригна само я разсънвам и после нищо не става и пак не е оригната и трудно заспива.На два пъти повърна малко от млякото .

# 11
  • Мнения: 1 896
Изправи я на рамото си така,че леко да притиснеш коремчето и с него и я потупай няколко пъти с ръка по гръбчето.Задръж я повече време изправена,ако е необходимо.

# 12
  • Мнения: 2 960
Хубаво е да се оригне бебето, но не е задължително.
Оригат се обикновенно лакомите бебетата, които сучат бързо и настървено и поглъщат много въздух,докато се хранят.
Спокойните бебчета често заспиват без да са се оригнали.Ако не повръща след това-не се тревожи.
Подкрепям.Моят син не винаги се оригваше ,а сучеше много лакомо.И той се дразнеше ако се е унесъл да го държа дълго да се оригне.Така че е заспивал и без да е направил това...и не му е било тежко,спеше си спокойно.

# 13
  • Мнения: 61
И моята бебка трудно се оригваше и повечето пъти заспиваше без да го е направила. Тогава често повръщаше и мисля, че се дължеше именно на това, че не е била оригната. Започнах да я оригвам по време на хранене - давам малко да посуче и оригвам, после пак суче и пак оригвам и така докато се нахрани (обикновено завършващо със заспиване на гърдата). На рамо с леко притиснато коремче става сравнително бързо, но при нас най-ефикасно беше ако я обърна по коремче и потупам по гръбчето (това обаче ако още не се е нахранила съвсем - в противен случай може да повърне!)
Като стана на 2,5мес. вече нямаше проблеми с оригването - дори и да не я държах целенасочено да се оригне, детето само си отпускаше душицата  Grinning

# 14
Благодаря ви мамчета !

Не знаех че коремчето трябва да е леко притиснато .Аз гледам да е изправена , главата да е облегната на рамото ми и да гледа назад , после потупвам по-гръбчето , но не става . Ще опитам  както казвате да е притиснато коремчето , дано успея .

Лек ден ви желая.

Общи условия

Активация на акаунт