има ли и други такива бебета???

  • 16 740
  • 252
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 541
здравейте отново !  bouquet
мами има ли и други такива бебчета ,които се хранят САМО когато спят  baby_neutral
.....значи за да нахраня Мария трябва да я приспа иначе не приема каквото и да било (освен вкусните си ръчички)... пробвала съм вси4ко - оставяла съм я гладна дори - не става и не става
хапва по 120-130 гр.   5 пъти на ден а е на 3м. и 20 дни
какво мислите ? дайте мнение ,предложение ...  МОЛЯ ВИ! Praynig

# 1
  • Мнения: 27 524
Хм, странно ми се вижда, много е малка за такива капризи. Разкажи по-подробно, някъде у вас е грешката, смятам аз  Simple Smile

# 2
ооох и ние сме така-пиша го навсякъде из форума,но така и досега не срещнах друго бебе с такъв проблем Hugрадвам се,защото не сме единствени,за жалост обаче нямам решение на въпроса,но вие поне сте мънички и не е проблем...още!!!аз не знам как да постъпвам иначе,защото той си е злояд Sickи това е единствения начин да му натикам малко АМ,защото ако аз го оставя гладен,той просто ще се събуди,ще е неспокоен,гладен,НО ПРИ ВСЕ ТОВА НЯМА ДА ЗАХАПЕ БУТИЛКАТА С АМ!!!Понякога си мисля че му е писнало точно от това АМ,защото не ни се случва за пръв път,така че след като се допиташ до твоето педи,не е зле да пробваш с друго мляко...питам се дали и аз да не направя същото,но...след като говорих с нашата педиатърка,тя каза че не може да не харесва МИЛУМИЛА ,на който сме сега и че трябва да пробвам с кисело мляко-за жалост и това беше обречено на неуспех Sadтака че не се тревожи-дъщеричката ти според мен си хапва добре/без значение как/-ние сега ядем толкоз,и то само рано сутрин и късно вечер,просто защото през останалото време спи толкова леко,че само да намирише млякото и се буди  #Crazy

# 3
  • Мнения: 779
МОето бебе беше абсолютно ама абсолютно същото .. Grinning Laughing LaughingСЕга като се сетя и такъв смях ми напира отвътре..Също като теб се бях притеснила и се чудех как може да яде само ако е заспала.??.Обаче ..ей го на-факт! LaughingСЕга всичко е далеч по-различно разбира се .Вече сме големи и се храним будни LaughingМИсля,че няма място за тревога.Трябва да внимаваш под какъв наклон яде,да наблюдаваш дали си суче млякото и  ако спре ,веднага да подканяш,за да не се задави и аспирира.

# 4
  • Мнения: 413
Има, има
и аз пусках теме преди месец във форума, и открих още две майки, които по този начин са отгледали децата си
 Ние сме на 6 месеца и до сега се храни само като спи, но вече спи по малко и общото събрано количество мляко е 500 мл, като сутрин му давам вече парисана попара с чай без сирене , на обяд зеленчуково пюре - яде около 100 мл. и после когато заспива тогава му бутам шишето на Нук, с най малката дупка и си изсуква по някой милилитър.
 Голям проблем ми е, пробвах какво ли не, сменях шишета, адаптирани млека, не иска и не иска - сякаш се отвръщава от млякото. Даже пробвах и каша да му дам, ама нали тя има мляко....

Предлагам да заформим клуб на майките със спящи деца и да обменяме опит, че вече в чудо се виждам.
Допитвах се до д-р Бърди, и д-р Попйорданова онлайн, какви ли не лекари съм посещавала - безуспешно.
 
Нека майките на по-големите деца разкажат как са се справили със ситуацията, че аз не издържам, една разходка не мога да предприема, защото ако не изпие някакво количество мляко докато спи е крив и само плаче.

Моля и аз за съвети

# 5
  • София
  • Мнения: 593
О има има при нас беше период м/у четвъртия и шестия месец после се оправи.Дано и при вас отмине скоро Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 541
подкрепям идеята на Clementina за направим клуб
направо не зная има ли изход
моля се поне да са ни живи и здрави дечицата ,но моята ако я оставя и цяла седмица (когато е будна)няма да яде - само като види биберона и почва да бута с езиче и да се мръщи
сменила съм пет млека (първите 15 дни беше ма нан :после 2 м. на нутрилон,който смених с лактана био ... - и от него файда никаква ... върнах се на нутрилон и от 10 дни сме на миомил) но ......положението е едно и също
дано  да се обединим и всеки сподели за да се опитаме да намерим някакво решение

 на този  на когото не му е стигнало до главата  не би повярвал ,защото наистина е невероятно ...но е факт  Thinking

# 7
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
божеее ,такова пък за първи път чувам. Shocked Shocked
То  найстина гадно така Rolling Eyes Rolling EyesИ ся върви търси проблема какъв е  newsm78 newsm78и защо правят така newsm78 newsm78

даже и д аса зверски гладни ли не лапат биберона бе момичета newsm78 newsm78
направо  останах шах и мат с пешката Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 90
И ние бяхме така - бебка ядеше само насън, но в по-малки количества ( по 70-90 мл до 6-ия месец). Бяхме на Милумил ( другите млека и насън не ги пиеше).
След като я захраних(с морков),  започна да си пие млякото и  будна.  Вече е на 1г и 3м и млякото го пие с удоволствие, но си е злояда  Sick

# 9
  • София
  • Мнения: 1 541
божеее ,такова пък за първи път чувам. Shocked Shocked
То  найстина гадно така Rolling Eyes Rolling EyesИ ся върви търси проблема какъв е  newsm78 newsm78и защо правят така newsm78 newsm78

даже и д аса зверски гладни ли не лапат биберона бе момичета newsm78 newsm78
направо  останах шах и мат с пешката Rolling Eyes


неееееееееее не лапат - поне моята НЕ ... плаче но като сложа бибата в устата  я държи отворена и бута с език от рев се изморява ... заспива ииииииии аз действам

# 10
  • Мнения: 413
Ние ядем така вече почти четири месеца, отби се като беше на 2,5 месеца и не искаше да засуче повече от гърда, а и шишето не иска  и незнам кога ще се оправим, понякога ми иде да захвърля всичко и да кажа като си гладен яж, ама като не яде цял ден и омеквам и пак го приспивам. Имам чувството, че понякога заспива само за да се нахрани и веднага се събужда - т.е. спи около 30-ина мин.
   Само който не е минал през това незнае,..трябват много нерви и стабилна психика, почти през целия ден сме си в къщи, защото ако мръднем на разходка и заспи и не успея да му дам да яде, като се събуди  ще е много кисъл и ще плаче до следващото заспиване.

  petyas- и ние се захранихме, от зор заман, да има нещо в стомаха си, но пак не пие мляко., а даже и кашите дето имат мляко им се цупи.
reniris- живея в Австрия и всички млека де що има по пазара съм ги изкупила и пробвала, включително и соево мляко, смених хиляда шишета, правихме тест за алергичност - всичко е ок, кръв, урина , ехограф - пак ОК, и лекарите казват - това е на психическа основа -дрън, дрън, защо детето яде с лъжицата, а не иска мляко???  - Аз стигнах до извода, че прилича на баща си, и без това носи неговата кръвна група, и баща му не обича мляко, яде само в събота за закуска малко мляко, не яде сирене, кашкавал - австрийска му работа, та и сега детето се е метнал на баща си.

  Трябва само да стискаме зъби, като има възможност да им даваме мляко и това е, докато сам не запие.
  Аз даже не мога спокойно да си дойда в България, защото промяната ще му се отрази и всичко ще падне на моя гръб. ...а и за да заспи и за да яде като спи трябва да се пази пълна тишина - това за сега го осигурявам тук, но в БГ ще ми е трудничко.

Мъка, момичета
Ще пиша после или утре, как се храним по подробно - поне да обменим опит, че даже и педиатрите са в Шах-Мат от тази ситуация, и съвети от никъде нямаме.
Предлагам и всяка от нас да напише подробно случая си - така ще си бъдем в полза.
Благодаря че изчетохте дългия пост.

# 11
  • Мнения: 1 114
И ние сме така от време на време.
В момента сутрешното мляко ми го отказва почти напълно. И аз чакам да заспи, тя има един сън малко след като се събуди, правя ново мляко и така давам.
Преди пак беше станало така, просто немога да разбера защо го прави.
Clementina, как така на психическа основа???? Разкажи повече, че направо се притесних.

# 12
  • Мнения: 217
Да се включа и аз, и ние сме така, то и аз съм писала на няколко места:)
почна когато беше на 3 и пол месеца, и продължава:) мляко пие само когато заспива или спи направо,,,,,,,вече сме на пюрета на обяд, които приема по-нормално....но за тях пък трябва да се е понаспала, иначе явно я мързи и и е уморено.........та сме една картинка, за млякото я чакам да и се доспи, за пюрето гледам да е след спане........... Crazy

сега сме на 5 хранения, първото сутрин към 6 и пол  е преди да се е събудила разбира се, после пак мляко когато и се доспи, после пюре за обяд, после пак мляко и вечерта когато реши да заспива пак мляко,,,,,,,,,,всеки път яде различно количество, не мога да му хвана края..........

а за лъжицата, има нещо такова, макар, че моята мляко с лъжица не яде, ама поне по-твърдата храна приема, та скоро ще и почна и каша след обяд да и давам, поне да яде уж още едно хранене по-нормално.......
и ние бяхме на милумил, и смених 5 млека, все тая, само сума ти пари издадох.........и сега си караме така и се следим дали наддаваме.......засега е ок, ама аз я мъча и да яде де, щото ако я чакам сама да си поиска, така ще си остана с чакането......... #Crazy

та така, оплаках се и аз:) Grinning

# 13
  • Мнения: 413
Бяхме в болница и тук, ако нещо не може да се обясни или намери причината се казва, че е на психологическа основа. Ама мисля, че бебетата явно не искат да минат от цоцане на гърда към шише, ...и сега имам една позната, която се пробва вече безуспешно да го отбие от няколко седмици.
  А ние сами се отбихме, не иска повече да суче, не иска и шише.

К-В-Р - вие колко сте големи, това ми прилича долу горе на нашия режим на хранене. Само, че моя синковец не иска да пие мляко посред нощ, става - яде нещо като попара без сирене, после заспива два пъти през които яде изцедената от мен кърма, после на обяд - половин зеленчуково пюре, и следобяд пак спи два пъти, вечер към 19,00 яде някаква каша - оризова или грис, възможно много рядка и като заспи след 20,30 пак му давам шише и така до другата сутрин ....абе целия ден се върти около храненето му, нищо друго не може човек да свърши

# 14
здр.мами на дребни злоядковци Partyявно не сме сами,че има и по-зле от нас!!!но нашето количество мляко е далеч по-малко от посочените-ние пием само вечер към 12 около 160 и сутрин към 4 около 130,т.е. общото ни количество АМ е наполовина от изискуемото/май четох че е близо 600мл на ден/.Аз дори пробвах да му давам това блингавото мляко и с лъжичка-слагах малко бисквитка/на PLASMON в червената кутия/-още по-зле става,защото го повръща;пробвах да примесвам млякото и с кашичка,за да е по-гъстичко като го давам с лъжичката-същата работа-гади му се и го повръща ooooh!та изхода и за сега си остава хранене докато спи и то дълбоко!дори по препоръка на педито пробвах да слагам АМ в пюрето-плодово или зеленчуково-за да си набавя необходимото количество Stopголяма грешка,защото почна да му се гади и от тях,и от кашата,абеееееее...въобще от всичко,в което има АМ!и така...сега си пие малкото грамчета докато спи и това е и сигурно ще етака докато млякото присъства в менюто му Tiredзасега хубавото е че поне си хапва пюренцата през деня-разбира се ЧИСТИ-без АМ вътре!На всичкото отгоре той не харесва и попарата-при все че става толкова вкусна че тати си я хапва Joyзасега за закуска намерих решението в каша-простичка брашнена каша за възрастни-правя му я с пшенично брашно,малко масло и сиренце/без да го изкисвам,за да я овкуси/и...засега си я хапва Grinning дано не му писне и от нея че вече изчерпах алтернативните  си варианти за бебешка закуска Thinking

Общи условия

Активация на акаунт