Ингвинална херния

  • 823
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 291
Здравейте Д-р Слънчева.  Вчера бяхме на консултация и педиатърката ни каза, че на синът ми са му леко подути тестисите. Има съмнения за възпалени лимфни възли или ингвинална херния.Днес ще ни даде направление за хирург. Момченцето ми е на 33 дена. Четох за въпросната херния, че е по-често срещана при недоносените бебета, а синът ми е преносен 6 дена. Искам да ви помоля да ми опишете  симптоми на ингвиналната херния. Трябва ли тестисите да бъдат твърди например, защото нашите са мекички, а и не ми се виждат подути. Трябва ли да се напипват някакви бучки по тях или около им? Много съм притеснена. Лечението единствено операционно ли е?
 Раждах в Майчин дом и искам да ви кажа, че съм страшно доволна и изключително благодарна на всички лекари и акушерки които се грижеха за мен и синът ми.  Живот и здраве ако раждам втори път със сигурност  ще е пак при вас. Предварително ви благодаря за отговора

# 1
  • Мнения: 5 760
Радвам се, че сте останали с такива добри впечатления от "Майчин дом". Благодаря! Laughing
Ингвиналната херния е подуване в канала и малко над тестиса, което се увеличава при плач. Наблюдава се доста момченца дори и доносени. Има известна наследственност. Оперира се или по спешност при заклещване или в планов порядък, но когато е доста голяма. По принцип се предпочита да се изчака до по-голяма възраст(5-6м), разбира се по възможност. Операцията е лека и бебетата ги изписват ако не на същия ден, то на следващия. Консултирайте се с доц. Бранков или д-р Пенушлиев от Пирогов. Те са тези, които оперират бебетата и се справят чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт