за млякото в пюретата на Хип

  • 4 689
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Забелязах, че някои зеленчукови пюрета на Хип съдържат пълномаслено прясно мляко, а пък в същото време пише, че могат да се дават от четвъртия месец. Моето бебе е на 6 месеца, но още не съм му дала такова пюре, защото точно тук, във форума четох, че прясното мляко се включва чак след годинката. Къде е истината, в крайна сметка? Има ли майки, които са давали млечни пюрета от указаната на етикета възраст и как ги понесоха бебетата?
Ще се радвам да споделите опит и мнения!

# 1
  • Мнения: 27 524
И аз съм чувала за това, но не съм виждала такива. Знам, че има и голямо разминаване между бг превода и оригиналния етикет. Скоро май имаше подобна тема и имаше картинки за тези пюрета, аз лично не съм ги засичала нито тук, нито във Франция, не ги знам. Нито други пюрета на други марки съм виждала с мляко.
Казано честно, не бих се притеснявала след 6-тия месец да давам  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 593
Не съм виждала  такива пюрета.Ако толкова те притеснява взимай само тези със знак "А" те са хипоалергенни.Разгледай и библиотеката на форума там има информация за състава на пюретата.Успех  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Давала съм, доверявах се на етикетите. Сгрешени или не - нищо не се случи.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Наскоро имаше подобна тема и една майка беше пейстнала инфо от форума на сайта на Хипп.Твърдят,че млякото,което ползват е адаптирано,а изварата е някакъв вид млечен крем,пак на основата на АМ.Според мен преводът на етикетите е непълен.Аз съм поападала на едно и също пюре,на чиито етикет веднъж пише мляко последваща формула,веднъж пълномаслено.

# 5
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Айде и ХИП са изложиха Peace

# 6
  • Мнения: 554
Аз давам от тях и не сме имали проблеми, не знам какво е млякото в крайна сметка, но се доверих на 4-те месеца на етикета, а и тя беше на 5 месеца тогава.

# 7
  • София
  • Мнения: 430
Като захраних направо взимамот от рафтовете различни бурканчета, да опитаме от всичко. Е и от тези с млякото дадох, няма проблем  Praynig

Да използвам темата и да ви питам вие смесвате ли пюретата в смисъл аз се водя по моя си схема - оранжево с бяло, т.е. тиква с картофи примерно смесвам с броколи с ориз..? Грешка ли е или няма значение. Така ги яде детето и ме е страх да давам поотделно  newsm78

# 8
  • Мнения: 13
Забелязах, че някои зеленчукови пюрета на Хип съдържат пълномаслено прясно мляко, а пък в същото време пише, че могат да се дават от четвъртия месец. Моето бебе е на 6 месеца, но още не съм му дала такова пюре, защото точно тук, във форума четох, че прясното мляко се включва чак след годинката. Къде е истината, в крайна сметка? Има ли майки, които са давали млечни пюрета от указаната на етикета възраст и как ги понесоха бебетата?
Ще се радвам да споделите опит и мнения!

# 9
  • Мнения: 1 701
Аз гледах да избягвам такива пюрета. Не че Калина е алергична, просто за всеки случай.  Peace

# 10
  • Мнения: 159
Като захраних направо взимамот от рафтовете различни бурканчета, да опитаме от всичко. Е и от тези с млякото дадох, няма проблем  Praynig

Да използвам темата и да ви питам вие смесвате ли пюретата в смисъл аз се водя по моя си схема - оранжево с бяло, т.е. тиква с картофи примерно смесвам с броколи с ориз..? Грешка ли е или няма значение. Така ги яде детето и ме е страх да давам поотделно  newsm78

Мисля, че няма проблем да си правиш различни комбинации стига да са съвместими и детето ти да ги яде, но малко картофа с ориза става по - така... Имам предвид, че за основа на пюрето може да ти служи или картоф или ориз. Ми незнам това е мое мнение. Може да не съм права.

# 11
  • Мнения: 745
давала съм 2 пъти такова пюре,на моят момък нищо не му стана.склонна съм да вярвам,че
Наскоро имаше подобна тема и една майка беше пейстнала инфо от форума на сайта на Хипп.Твърдят,че млякото,което ползват е адаптирано,а изварата е някакъв вид млечен крем,пак на основата на АМ.Според мен преводът на етикетите е непълен.Аз съм поападала на едно и също пюре,на чиито етикет веднъж пише мляко последваща формула,веднъж пълномаслено.
.то прясното мляко наистина е за след годинката,но тук във Варна имаме млечна детска кухня и там приготвят пюретата с прясно мляко newsm78.та се чудя що така?
голяма част от пюретата на хип са с надпис над 4 месеца,а съдържат неподходящи плодове или зеленчуци за възрастта.трябва да знаеш какво да купуваш според месеците на бебето.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 709
Цитат
Аз съм поападала на едно и също пюре,на чиито етикет веднъж пише мляко последваща формула,веднъж пълномаслено
Давала съм ги и няма проблем,но мн грешат и с превода! #2gunfire

# 13
  • Мнения: 508
И аз съм чувала за това, но не съм виждала такива. Знам, че има и голямо разминаване между бг превода и оригиналния етикет. Скоро май имаше подобна тема и имаше картинки за тези пюрета, аз лично не съм ги засичала нито тук, нито във Франция, не ги знам. Нито други пюрета на други марки съм виждала с мляко.
Казано честно, не бих се притеснявала след 6-тия месец да давам  Peace
Съгласна съм с Блонди,пък и аз така правех,някъде към 6 мес. и половина започнах да  давам и от тях Peace

# 14
  • Мнения: 403
Кои са тези пюрета с мляко? #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт