с мъжът ми сме все на контра

  • 2 402
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте, искам съвет от вас защото много глави мислят по-добре от една.Отчайвам се когато си направя равносметка колко сме различни с мъжът ми. Това започна да пречи много и ето днес е първата вечер, когато ще спи другаде в домът на баба си. Мисля за раздяла, но не я искам. Имаме брак само от 2,7г. Уж се обичаме, но все сме на различно мнение. Дайте съвет как да го преодолеем и малко да започне да гледа с моите очи.

# 1
  • Мнения: 25 449
Дайте съвет как да го преодолеем и малко да започне да гледа с моите очи.

Като за начало пробвай ти да погледнеш с неговите очи. После няма да има нужда да питаш непознати хора как да си разрешите проблемите.  Peace

# 2
  • Мнения: 393
  а защо мислиш,че ти имаш право и се опитваш да промениш него?Защо твоят поглед е реалния?
Който обича,прощава,а това вклЮчва и отстъпва...

# 3
Гледала съм с неговите очи и много компромиси съм правила, нали иначе няма да търся съвет. Нима не ви се е случвало да се чувствате неразбрани!? А колкото до съвет от чужди хора във форумите близки няма, така е по-лесно да споделиш. Дано се се почувствате така безсилни.

# 4
  • Мнения: 1 008
Щом сте различни, би трябвало да се допълвате. А и щом се обичате, не се разделяйте. Къща без дим няма, просто трябват много компромиси и от двете страни. Успех!

# 5
  • Мнения: 649
Дайте съвет как да го преодолеем и малко да започне да гледа с моите очи.

Като за начало пробвай ти да погледнеш с неговите очи. После няма да има нужда да питаш непознати хора как да си разрешите проблемите.  Peace
точно така и аз така мисля! Значи не познаваш човека до себе си и май не се стараеш да го опознаеш, а направо да го променяш.

# 6
  • Мнения: 25 449
Дано се се почувствате така безсилни.

Чувствала съм се понякога. Нормално е. И много често с мъжа ми сме на различно мнение.  Също е нормално, не съм се женила за близнака си, все пак.
И така - вече почти 19 години...  Wink Mr. Green

# 7
Разбирам, че при всички двойки е различно ама нали компомисите трябва да са от двете страни. Може да бъркам, но има жени цял живот само компромиси правят и това не ги прави щастливи. Въпросът е да сме щастливи!

# 8
  • Мнения: 25 449
Въпросът е да сме щастливи!

Ами бъди! Всеки сам си кове щастието. Няма никой друг да ти го направи. Ако си решила да се изживяваш като жертва, никакви компромиси от отсрещната страна няма да помогнат. Ако ти си тази, която единствено прави компромисите и си нещастна от този факт - ами тръгни си. Дано тогава вече познаеш щастието!

# 9
  • Мнения: 1 030
Различни,значи характер,възпитание.
Средата на един човек е от голямо значение.
Може да е моментно състояние.
Пример:проблем в работата,живота сега е много тежък.
Погледни нагоре,излез с приятелки на чаша вино.
Просто бъди себе си,пък нещата ще си дойдат на място.
Това е един вид компромис,да пренебрегнеш собственото си АЗ.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 926
На първо място спри да приемаш, че твоята гледна точка е правилната. От тук нататък всичко опира до диалога и правилното аргументиране на доводите си. Няма как да бъдете еднакви, но можете да се изслушвате и уважавате един друг. Успех  Peace

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Значи, имате брак от 2,7 години, приемам, че се познавате, примерно, от поне 3 години.
Преди брака пак ли бяхте на различни мнения? Това дразнеше ли те / харесваше ли ти / беше ли безразлична?
1. Ако те дразнеше и тогава, не можеш да очакваш промяна и: а) приемаш факта б) разделяте се
2. Ако ти харесваше, си го спомни това време и: а)ще се сетиш кое ти е харесвало в разногласията, отиваш на 1 а); б) ще решиш, че сега това не ти харесва, отиваш на 1 б)
3. Ако ти е било безразлично, отиваш към 1 или 2.

Но във всеки един от случаите гледаш не с твоите, не с неговите, а с вашите очи-какво искате, как го искате, защо сте избрали да сте заедно... и както повтаряш на себе си това, повтаряш го и на ответника.
Нека се борим за съпричастност, за Белчо и Сивушка, а не за компромиси. Венсеремос.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
Имаме брак само от 2,7г. Уж се обичаме, но все сме на различно мнение.
Уж се обичате  Crazy или се, или не се.

# 13
  • Мнения: 3 675
Аз какво да кажа, че съм абсолютна контра на мъжа си, не че сме различни, но в повечето случаи не съм съгласна с него.Той каже нещо, а аз след него сто.И не рядко го наричам с нелюбезни думи за един мъж думи  Mr. Green, направо в очите.Ако беше някой друг мъж, досега сто тупалки да ми е сложил. Joy hahaha
То не са компромиси,то не е чудо.Това, което спасява брака ни, че се обичаме, въпреки всичко.
Тъй, че ако любов и обич има, шанс за спасение на брака съществува.

# 14
  • Мнения: 135
ако става дума за жизненоважни въпроси, касаещи и двамата, трябва диалог и обсъждане - дори съзнателно да се търси, ако такъв липсва.

1. Да се споделя и говори по важни въпроси.
2. Да се уважава свободата на всеки, без да се възприема различието като лична обида
3. да се търси съвместно решение(да се полагат усилия от двете страни)

Общи условия

Активация на акаунт