бронхиална астма

  • 8 909
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте! Синът ми е с поставена диагноза - бронхиална астма, тогава беше на 2.5 години. Изписаното  лечение му повлия много добре : Сингулер, Фликсотид, Вентолин, Фликсоназе /което почти не сме ползвали / и капки Ксизал. Вече е на 3.9 години и почти от половин година не сме ползвали инхалерите, а от година няма и пристъп, обаче в момента в който спрем и капките започва да кашля, бузките му се изчервяват все едно съм ги намазала с руж, и още от първия прием на капки всичко отшумява - руменината, кашлицата. В момента сме само на Сингулер и капки Ксизал, и се чувства отлично. Притесняваме само дългия прием на капките, вече цяла година, въпреки уверението на лекаря, че няма да му навредят. Не сме го тествали за алергий, заради възрастта, а и всички казват че ще го израсте. Питането ми е относно капките: могат ли да се пият дълго време, както при нас повече от година. Някои имали подобен опит?

# 1
Zdrasti Idi,
otnosno Xyzal - tova e antihistamin, t.e. protivoalergichno. V samata listovka ima preporuka kolko dalgo moje da se priemat.
Mislia che e dobre da posetite alergolog.
Moiata malka dashteria e s diagnoza Bronhialna astma ot kakto beshe na 1 godinka, na sashtoto lechenie kato vas sme, no biahme i pri Alergolog, napraviha i kruvni testove i otkriha che ima i alergii, koito sashto lekuvame.
Ako te interesuva moga da ti dam tel. na dr.Tihomir Mustakov - alergolog.
P.S Ne se pritesniavai i na men vsichki mi kazvat che se izrastva astmata, osobeno kogato e otkrita v po-ranna vazrast.
Uspeh newsm10

# 2
до Кати,
благодаря за отговора и позитивното писмо Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 984
трета сливица? полип?

# 4
  • Мнения: 5 140
Ния пие Вентолин и Перитол, но нещо май вече е привикнала към тях, пак си кашля, е вярно само нощно време но пак е ужасно.
Не знаех, че има Ксизал на капки. Ксизала е много добър поне на мен ми помага.

# 5
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Ния пие Вентолин и Перитол, но нещо май вече е привикнала към тях, пак си кашля, е вярно само нощно време но пак е ужасно.
Не знаех, че има Ксизал на капки. Ксизала е много добър поне на мен ми помага.

При всички положения по-добре е Вентолина да се приема инхалаторно, особено ако е за дълго време. Когато влиза в кръвта натоварва сърцето и може да стане много опасен...

# 6
  • Мнения: 1 984
Ния пие Вентолин и Перитол, но нещо май вече е привикнала към тях, пак си кашля, е вярно само нощно време но пак е ужасно.
Не знаех, че има Ксизал на капки. Ксизала е много добър поне на мен ми помага.
що не поговорите за фликсотид или бекотид? леченеито ви е мекоказано неадекватно...

# 7
# 8
  • Мнения: 2 757
На нас вчера ни поставиха диагноза Астматичен бронхит. Астма било подобно, но по-тежка форма. Би ли ми казала какви всъщност са симптомите при твоето дете. Моите също кашлят адски предимно нощем, изобщо не може да се спи с тях, а и те не спят добре, защото малката особено при всяка кашлица започва да пищи и трябва да я вземам, което означава, че се полусъбужда. Кашлицата е адски напориста, но нямам усещането, че не и стига въздуха все пак. А ни предписаха сироп за астматични пристъпи, който ИЗОБЩО не помогна, дори след него стана по-зле, по-чести пристъпи, което лично аз не мога да си обясня, дори диагнозата да е сбъркана как може от лекарство за отваряне на дихателните пътища да се кашля повече. Допускам дори да е съвпадение, защото точно този ден времето беше много топло и може от това да се е влошила кашлицата. Направо не знам вече 2 месеца тия деца се изтормозиха. Та точните симптоми ме интересуват щото тукашните лекари не могат да се разберат кво им е на моите и дали изобщо им има нещо

# 9
  • Мнения: 162
Здравей,Idi!И двамата ми сина-единия на 7год.,а другия на 3 год.са с диагноза алергичен ринит и със съмнения за астма.Пият вече 2 год.постоянно Сингулар,но антихистамина-Ксизал или Кларитин давам само когато са с хрема и кашлица/две или три седмици/после го спирам до следващия пристъп и отново.И аз не съм ги тествала още,но по мои наблюдения кашлиците се обострят от влага-дъжд,мъгла.

# 10
  • Мнения: 606
  Аз имах бронхиална астма и спастичен бронхит. Имам безброй спомени от тежки пристъпи. С годините се оправих от самосебе си.

# 11
  • Мнения: 2 757
Пак искам да попитам. Възможно ли е в началото като се дава лекарство за облекчаване на дишането всъщност да обостри симптомите и след няколко употреби чак да се види положителен ефект от него. Както писах при нас подейства с обратен ефект и след като се консултирах с лекарката тя каза, че в началото можело да се получи такъв ефект, но да продължавам да го давам и скоро щяло да се забележи подобрение  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 984
Пак искам да попитам. Възможно ли е в началото като се дава лекарство за облекчаване на дишането всъщност да обостри симптомите и след няколко употреби чак да се види положителен ефект от него. Както писах при нас подейства с обратен ефект и след като се консултирах с лекарката тя каза, че в началото можело да се получи такъв ефект, но да продължавам да го давам и скоро щяло да се забележи подобрение  newsm78
сиропчето е?

# 13
  • Мнения: 2 757
Пак искам да попитам. Възможно ли е в началото като се дава лекарство за облекчаване на дишането всъщност да обостри симптомите и след няколко употреби чак да се види положителен ефект от него. Както писах при нас подейства с обратен ефект и след като се консултирах с лекарката тя каза, че в началото можело да се получи такъв ефект, но да продължавам да го давам и скоро щяло да се забележи подобрение  newsm78
сиропчето е?

Salbuvent се казва. Съставката му е Salbutamol, май в БГ е Вентолин

# 14
  • Мнения: 1 984
Пак искам да попитам. Възможно ли е в началото като се дава лекарство за облекчаване на дишането всъщност да обостри симптомите и след няколко употреби чак да се види положителен ефект от него. Както писах при нас подейства с обратен ефект и след като се консултирах с лекарката тя каза, че в началото можело да се получи такъв ефект, но да продължавам да го давам и скоро щяло да се забележи подобрение  newsm78
сиропчето е?

Salbuvent се казва. Съставката му е Salbutamol, май в БГ е Вентолин
възможно е това което описвате... поговорете за инхалаторния вариант и /или инхалаторен кортикостероид и/или откашлечно - ацетилцистеин, амброксол...

Общи условия

Активация на акаунт