въпрос относно температурата

  • 922
  • 17
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 649
Дъщеричката ни от няколко дена поддържа температура между 37 и 38 като започва да я вдига в късния следобед. Сутрин въобще няма температура. Освен това няма никакви други признаци за зболавяне. Изглежда добре. Понеже досега никога не е вдигала температура в началото помислих че се разболява - почнахме панадол и витамини. Но сега започвам да си мисля, че може би е само от зъбките. Нашата педиатърка е на мнение, че температура не може да се вдигне само от растежа на зъбките. Имали ли сте подобни проблеми и какво се е оказало при вас?

# 1
  • Мнения: 46 438
Случвало се е, да, вирус.
Нищо не давам при изброените симптоми, минава самО.

# 2
  • Мнения: 1 006
Ще следя темата,защото и ние втори ден сме с 38,5 t.Нямаме никакви други симптоми,детето си играе и се храни.Давам панадол и витамин C.Но за сега почти няма ефект.И аз се чудя от какво е.Дали е от зъби незнам.

# 3
  • Мнения: 2 587
Случвало се е, да, вирус.
Нищо не давам при изброените симптоми, минава самО.

Случвало се е и при мен.Не съм давала нищо.До 38 не го броя за температура.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 174
При моето дете тази температура се "появява", когато е тичало и дивяло  Laughing
След сън или 15-20 минути след спокойни занимания, Т няма.
Опитай да мериш именно в тези случаи, няколко пъти през деня.

# 5
  • Мнения: 1 900
След сън или 15-20 минути след спокойни занимания, Т няма.
Опитай да мериш именно в тези случаи, няколко пъти през деня.
Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
До 38,5 нищо не давам.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Много педиатри отричат Т сАмо от зъби, но пък много дечица опровергават това им становище... В смисъл, възможно е растежът на зъбките да предизвика леко повишение на температурата (разбира се, тук не включвам симптоми като кашлица, хрема и т.н....) При първото боледуване на сина ми се хванах на тая въдица, че по - горната "комбинация" е причинена от зъбки и се усложни ужасно, защото разбира се, беше вирус...
С две думи, нека лекар прецени, в този сезон не е шега работа, а защо не и няколко специалисти да си кажат мнението...? Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Последния път, когато лекар ми обяви, че температура до 38 едва ли не не е температура, се оказхме с пиелонефрит и влязохме в болница. Незнам кой умник е измислил тезата за такивата температурки, но щом на термометъра 37 е в червено, значи това вече НЕ Е НОРМАЛНА ТЕМПЕРАТУРА!!!!!! Не се връзвай на такива щуротии. От зъбки може еднократно или макс. два пъти да вдигне над 37 и 6-7 до 38 и тя спада бързо от антипиретици. Заведи детето за кръв и урина, искай си, като настояваш в кръвта да проверят и утайката. Упех и дано е нещо незначително.

# 9
  • Мнения: 1 701
За съжаление се е случвало.  Sad
Оказаха се бактерии в урината.  Cry
Пуснете изследвания.
Дано не е това!  Praynig

# 10
  • Мнения: 244
според мен трябва да изчакаш и да не се шашкаш след като си го водила на лекар детето синът ми изкара така грипа 4-5 дена вдигаше температура до 38.5 само следобяд витамин C и панадол вечер преди лягане ако температурата е над 38 и всичко ще се оправи   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 685
и ние сме с температура от снощи-37. 8 /  38. 2   педи каза че е от зъбките  newsm78давам панадолче обаче Т не спада -какво да правя тогава ?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 504
При първите две зъбчета имахме такава температура...та дори едната нощ стигна 39...Ходихме на доки...отрече, че е от зъбите...каза леко възпаление на лявото уше....и ако детето поддържа Т  3 поредни дни..да се направи кръвна картина и урина....В крайна с/ка на 3я ден температура нямаше, а бяха пробили долните два зъба...Бебка не кашляше, нямаше хрема и определно мисля, че нямаше проблем с ушите...защото не ги дърпаше...Макар че знам, че при зъбоникнене често болят ушетата и се стига до възпаления...При 37 градуса темп. мисля, че не е проблем..ама вече при 38 и нагоре детето трябва да се следи...При Т от зъбки е характерно бързото повлияване от лекарствата...ако не спада...искай си изследвания...

# 13
  • Мнения: 1 168
Снощи Мила вдигна 38,6 дадох и Нурофен (не можех да я оставя с темп. през нощта). Сутринта имаше 38,9, дадох и Панадол, сега има и хрема. Дали това е грип? След обед ще я заведа на хомеопата.

# 14
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Зъбки   Peace

Но, разбира се послушай съветите на педи.

Общи условия

Активация на акаунт