Случвало ли ви се е да кращите на бебето?

  • 5 326
  • 90
  •   1
Отговори
Здравейте, имам проблем който много ме тревожи, а именно това крещене на бебето. Понякога толкова много се изнервям от това че нищо не мога да свърша освен това да ходя с бебето на ръце, че като я оставя за 2 мин да лежи на леглото и започва един страшен рев, а аз от своя страна побеснявам и и се разкрещявам в лицето ама направо като звяр.  Cry . Не мога да си контролирам нервите понякога а бебенцето ми е само на 3 месеца  Cry Случва се вече за 3-ти път . Съжалявам много след това, и си казвам че повече никога няма да се повтори, но до следващия път. Страхувам се да не и навредя по този начин, в смисъл психически, знам ли, това си е стрес, малко или много. Вие на какво мнение сте? Имали ли сте такива случаи?

# 1
  • Мнения: 174
Да, случвало ми се е. Имаше един момент, когато имах проблеми, беше ми трудно, притеснено- комплексна ситуация, бебето беше малко тогава. После нещата се нормализираха, вече не ми се случва, напротив, радваме се и си играем. Мисля, че е нормално понякога майката да изпусне нервите си, много неща и лежат на плещите.  Не си непростима грешница, не изпадай в самообвинения, опитвай се да подреждаш така нещата около себе си, че да си улеснена и спокойна, за да се радваш на бебето! Успех!

# 2
  • Мнения: 25 447
Понякога толкова много се изнервям от това че нищо не мога да свърша освен това да ходя с бебето на ръце, че като я оставя за 2 мин да лежи на леглото и започва един страшен рев, а аз от своя страна побеснявам и и се разкрещявам в лицето ама направо като звяр.  Cry .

А защо непрекъснато ходиш с бебето на ръце?  newsm78
Да се обръща внимание на едно бебе не значи непременно да го държиш на ръце и да го мъкнеш със себе си навсякъде. Спокойно може да си играеш с него и докато лежи, да му говориш, да му пееш... То расте и освен, че в един момент ще ти натежи, все повече ще започва да се заиграва и само. Стига да го научиш как и да му дадеш тази възможност, разбира се.

# 3
  • Мнения: 1 896
Да, и на мен ми се е случвало няколко пъти.По време на цялото си майчинство работех от вкъщи и едновременно с това трябваше да гледам и дребния, който изобщо не е от спокойните бебета-не че това е оправдание.И така на няколко пъти, заради недоспиването ,преумората, стреса покрай работата ми и нервите от непрекъснато дерящото се и незаспиващо с часове бебе ми се е случвало да се разкрещя.И аз като теб се чувствах като звяр, плаках и се самообвинявах и си обещавах,че  това никога вече няма да се повтори.
Та така - спокойствието и търпението на майката са изключително важни.С изпускането на нервите си не помагаме нито на себе си, нито на детето.Предполагам,че с времето ще се научим да бъдем по-добри родители.И все пак безгрешни и перфектни хора няма, а ние макар и родители преди всичко сме хора и не сме застраховани от грешки. Щом се замисляш за поведението си и изпитваш вина, още повече, ако успееш да се сдържаш за в бъдеще,значи си добра майка.Един лош родител никога не би се замислил за тези неща.

# 4
  • Мнения: 2 131
И на мен ми се е случвало, меко казано, да повиша тон. Тоест, директно да си покрещя. И винаги след това ми е било много кофти. Ами, нормално, както са казали  преди мен, и ние ме хора в крайна сметка.
Ако имаш кой да те отмени от време на време, моят съвет е да не отказваш помощ. Излез, за да ти се поосвежи мозъкът.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 891
Чак да изпадам в истерия и да крещя не..но съм и повишавала тон няколко пъти и в отговор тя вика повече от мен:)

# 6
  • Мнения: 2 723
Случвало ми се е разбира се. Чак до истерии не съм стигала, но недоспиването, незнанието, новата ситуация... абе изобщо поизнервна си бях.
Сега се надявам, че с номер 2 ще съм по-спокойна, ама знам ли, там пък ще имам и един батко който ще хленчи newsm78

Естествено, че не е правилно, но не си лоша майка, само защото си си изпуснала нервите 3 пъти за 3 месеца  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 336
Чак да крещя на бебето и на баткото, докато беше бебе не. Ама сега като почне да реве с много строг тон му викам - Тихо, че ще те набия.  Naughty Той естествено не млъква и аз почвам да го тупам по дупето и той спира да реве. Иначе най - редовно ми се случва да викам по баткото.
Даже вече често се случва да дойде при мен и да ми каже: Мамо, искам да те питам нещо, ама нали няма да викаш?  Crazy Ей, така кофти ми става.  Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 442
Нормално е да си изпускаш нервита понякога. Споко. Колкото по-спокойна си ти, толкова и бебето ще е по-спокойно. Помоли някой да те отмени за малко. Почини си, разходи се някъде с приятелка. Ще те освежи. Отсвири всички странични дейности, които те уморяват допълнително.  Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 932
Чак да й крещя истерично в лицето не, но и аз съм крещяла на няколко пъти, като е ревала без да спира и без видима причина и после съм съжалявала и съм се чувствала ужасно.
Но и ние сме хора с човешки реакции, чувства , емоции, освен маики.
Важното е това да не се повтаря често , а и да се контролираме, защото то малкото човече колкото и да му крещим насреща, няма да спре, напротив най-много да го изплашим и да зареве повече.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не ми се е случвало. Като креснеш какво - ще те разбере ли Tired Виж, като порасна и почна с диващините напук, тогава съм крещяла и още как ooooh!
Защо не си купиш слинг? Така бебето ще може да е постоянно до тялото ти, както явно му е добре, но ръцете ти ще са свободни да правиш каквото си искаш Simple Smile

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Като са били бебета на двете ми по-големи дечица не съм им крещяла никога.На бебо досега не съм въпреки ,че и той е ревлив и се надявам да не изпадам чак в такива умопомрачения.
Не те съветвам,защото е лесно да се раздават съвети,но опитай се да се владееш все пак всяко бебешко реване си има причина.Не,че искам да те плаша ама ако от сега изпадаш в такива състояния помисли какво те очаква,когато детето започне наистина да те ядосва ,когато порасне.Не можеш да си изкарваш яда по децата.
Пожелавам ти успех и ако е необходимо потърси помощ,защото наистина е възможно да стресираш бебчето.
 Peace

# 12
  • Мнения: 22 343
Случвало ми се е един, два пъти да повиша тон, не че има някакъв ефект при бебетата, става още по-зле. )))
Тихата политика е по-добрият вариант, иначе като им се кресне се стресват и после започва още по-голям рев.
Не е нужно да ходиш постоянно с бебето, може да си лежите и да му говориш, да му показваш играчки и други такива. А и нищо му няма ако пореве малко, за 2-3минути.

# 13
  • Мнения: 118
Да случвало ми се е - 2 пъти докато беше наистина бебе. Живеехме при моите родители я бяха научили да е по цял ден на ръце /въпреки сериозните ми протести/. А през деня бях сама и трябваше да работя на компютъра, пък малкото се дере, та чак ушите ти писват. Не се гордея с реакцията си, ама ... случва се. А сега от 1 седмица съм приела друга тактика. Опъва се малкото зверче и крещи та чак почервенява. А аз и отвръщам - Не можеш, мамо да ме ядосаш. И тя млъква и почва да се смее. Пък после нека да ми казват някои, че на годинка не осъзнава точно какво и с каква цел прави  Laughing

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Не съм и крещяла, защото никога не съм ги носила денонощно на ръце. Чуждо ми е да преспивам бебе на ръце. Не мога да разбера какво се постига с това, освен едно голямо мъчение за майката. Гушкала съм ги, играла съм си с тях, ама да ги преспивам на ръце- никога.

Общи условия

Активация на акаунт