питане относно документите за осиновяване

  • 690
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте!Чета ви от известно време и досега все намирах отговор на възникнали въпроси, но сега имам нужда по помощта ви.С мъжът ми решихме да осиновим дете и подадохме молба и съответно  сега събираме всички необходими документи  за целта. Имам питане относно свидетелството за съдимост - от къде се издава - от РС по месторождение или по постоянен адрес?И може ли опълномощено лице да го извади или трябва да е само лично?То е с шестмесечен срок на действие.Медицинското свидетелството  има ли някакъв срок?Оставила съм го за последно, защото незнам откъде съм запомнила,че срока му е едномесечен.
Искам да попитам как разбрахте,че това е вашето дете?Колко време мина от подаването на всички документи докато ви извикаха за среща?По -лесно ли е да се стане приемен родител? На нас ни казаха, че  тъй като си имаме две деца ще  бъде по-лесно осиновяването. Какво да очакваме?

# 1
  • Мнения: 656
Здравейте д-р Слънчева!
От както проходихме на 11 месеца забелязах, че нокътчетата на крачетата станаха по груби и някак сухи като ги режа. Това само на първия пръст и на последните две пръстчета. Оказа се че малчо някак си ги свива за по-голяма опора  newsm78. Педиатърката твърди, че с израстването нокътчетата ще се оправят но аз съм притеснена тъй като формата им се промени, приличат на орлови нокътчета. Моля кажете към какъв доктор да се обърнем и дали това е често срещан проблем.
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт