Отговори
  • Мнения: 367
Привет мами,

Каква е разликата за бебето в случаите, когато е изцяло кърмено и в случаите, когато е на смесено хранене? Ако едно или две яденета на ден бъдат заместени с АМ, а останалите са кърма, тогава бебето би трябвало да получава ценните съставки от кърмата, имунитет и т.н. и да няма проблем от това, че приема и искуствено мляко?! Каква е ползата от изключителното кърмене пред смесеното хранене??

Надявам се да разбирате въпроса ми Simple Smile), но мен ме вълнува много и вашите мнения ще са ми ценни.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
 Shocked Shocked Shocked
Виж в Библиотеката на Кърмаческия пф, има толкова много статии за ползата от изключителноток кърмене...  Crazy

# 2
  • Мнения: 6 441
Ползата от изключителното кърмене може да прочетеш в библиотеката на кърмаческия форум.
Иначе и ние от 2 месеца сме на смесено хранене.Но нямаме хранене изцяло на АМ.Вечер първо кърмя и после още 90 мл АМ.Другите ни млечни хранеия са само кърма.Ако искаш да кърмиш повече ще те посъветвам да не заменяш кърменето с АМ.

# 3
  • Мнения: 367
Прочела съм какви са ползите от изключителното кърмене, но никъде не видях има ли "вреда" от това някои от хранененията да се заменят с АМ. Бебето продължава да приема и кърма, тоест черпи от всичките и ценните съставки и се чуда дали не е същото?!

# 4
  • Мнения: 1 900
Ако имаш възможност да си кърмиш детето го направи.  Разбира се че не е същото, освен това нямаш гаранция, че щом дадеш веднъж АМ детето с охота ще продължи да суче. Много вероятно да ти намалее кърмата, бебето да се храни по-лесно от шишето и да откаже гърдата.
Според мен тематата ти е за кърмаческия  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
За вреда не може да се говори,защото много от мамите хранят само с  АМ/по ред причини/.Това не означава че вредят на децата си.Разбира се най-доброто си остава кърмата,но понякога се налага и дохранване.

# 6
  • Мнения: 367
Освен опасността от отбиване, ако се дава АМ, аз не виждам друга логична разлика между смесено хранене и изключително кърмене. Някой може ли да даде такава?

# 7
  • Мнения: 6 441
Освен опасността от отбиване, ако се дава АМ, аз не виждам друга логична разлика между смесено хранене и изключително кърмене. Някой може ли да даде такава?
Детето  ще суче по-малко.Но пак ти казвам,ако си решила да го отбиваш по-рано го дохранвай,за да може да стане по-плавно.Аз дохранвам вечер,защото се буди нощем.А като му дам АМ си спи поне до 4-5 часа.

# 8
  • Мнения: 357
ние сме на смесено хранене от началото, но поради липса на достатъчно кърма. Първо от много източници знам, че щом яде поне 20 гр кърма на ден получава нужните антитела ензими и т.н. Но друг е въпроса че ако го храниш по-рядко с кърма тя ще намалее, а той може да се отбие. При нас това не се е получило, тъй като аз давам всичката кърма която имам и храня на поискване, а после добавям ам и бебо до този момент не прави разлика между шише и цица , но това не винаги се получава. Никога обаче нямаше да харча пари за ам ако имах много кърма и никога не бих наложила смесено хранене ако не беше необходимо Peace и все пак детето ми е кърмено вече 5 месеца, на което с количеството което произвеждам не се и надявах  Simple Smile надявам се да вземеш правилното за теб и беби решение Hug

# 9
  • Мнения: 1 897
Точно опасността от отбиване трябва да те тревожи, ако си решила да кърмиш по-дълго,а не да заместваш изцяло кърмата с АМ.
Отделянето на кърмата при майката се регулира според нуждите на бебето. Ако заместваш кърмене с хранене с АМ, кърмата ти постепенно ще започне да намалява. Другата реална опастност е бебето само да се откаже кърменето,защото за смукането от биберон се изискват много по-малко усилия. И така постепенно и неусетно в желанието си да замениш само няколко кърмения може да премините изцяло на АМ.
П.П.Точно по този начин и точно с тези мотиви,че все пак детето ми няма да е изцяло на АМ и ще продължавам да го кърмя си вкарах автогол.
Съвсем друг е въпроса,ако кърмата ти не достига и се налага да дохранваш с АМ след всяко кърмене..

# 10
  • Враца
  • Мнения: 173
Разбира се че няма вреда. Единственото което ще стане е да ти намалее кърмата, защото докато даваш изцяло АМ, бебето не стимулира по никакъв начин гърдата "и тя ще знае" че по това време не трябва да произвежда мляко. Обяснено с най-прости думи. Не след дълго ще отбиеш детенце, ако това е целта, така се прави  Peace
докато пишех бяха публикувани 2 нови отговора и съжалявам ако повтарям някой от тях

# 11
  • Мнения: 367
Иска ми се ако мога да заменя поне едно хранене с АМ, защото ми се налага да рабято почасово и да отстъствам от вкъщи  един, два пъти седмично по повечо от 3 часа. За момента с цеденето нещата са без успех - не успявам да изцедя повече от 40 мл след хранене от гърда. Ако цедя от другата гърда, която е за следващото хранене, то пък се притеснявам, че няма да му достигне количеството след направеното изцеждане?!?! През нощта не мога да цедя, защото той не се е отказал все още от нощното хранене....и така, просто се чудех от какво би се лишило детето ми, ако едно от храненията му е с АМ

# 12
  • Мнения: 6 441
Иска ми се ако мога да заменя поне едно хранене с АМ, защото ми се налага да рабято почасово и да отстъствам от вкъщи  един, два пъти седмично по повечо от 3 часа. За момента с цеденето нещата са без успех - не успявам да изцедя повече от 40 мл след хранене от гърда. Ако цедя от другата гърда, която е за следващото хранене, то пък се притеснявам, че няма да му достигне количеството след направеното изцеждане?!?! През нощта не мога да цедя, защото той не се е отказал все още от нощното хранене....и така, просто се чудех от какво би се лишило детето ми, ако едно от храненията му е с АМ
Не се притеснявай,че като изцедиш от другата гърда няма да има за следващото хранене.Така дори ще увеличиш лактацията!Пий и повече течности,за да имаш повече кърма.Може да се консултираш в кърмаческия.Там има много компетентни мами,които ще ти дадат добри съвети.

# 13
  • Мнения: 8 999
Иска ми се ако мога да заменя поне едно хранене с АМ, защото ми се налага да рабято почасово и да отстъствам от вкъщи  един, два пъти седмично по повечо от 3 часа. За момента с цеденето нещата са без успех - не успявам да изцедя повече от 40 мл след хранене от гърда. Ако цедя от другата гърда, която е за следващото хранене, то пък се притеснявам, че няма да му достигне количеството след направеното изцеждане?!?! През нощта не мога да цедя, защото той не се е отказал все още от нощното хранене....и така, просто се чудех от какво би се лишило детето ми, ако едно от храненията му е с АМ

Не мисля, че детето ти ще пострада, ако му  замениш едното ядене с АМ. Кърми го колкото и докогато можеш и не се впрягай с изключително кърмене. Не всеки път нещата зависят изцяло от майката. Хиляди деца дори не са вкусвали кърма, но оцеляват.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 175
Според мен дори и половината хранения да замениш с АМ,пак ще има полза от кърменето.Колкото повече кърмене,толкова по-добре,но когато няма как и 5-10 мл кърма защитават детето от доста инфекции.Аз давам на бебето си само около 20-30 мл кърма дневно,така се получи,че каквото и да правех не се увеличи,но поне знам,че и това е по-добре от хич... Peace

Общи условия

Активация на акаунт