за клостилбегит

  • 1 196
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте! Имам един въпрос за клостилбегита:аз съм с много нередовен цикъл и всеки месец овулирам различно(4 месеца ходих на фоликуметрия) та искам да попитам дали ако пия клостилбегит ще овулирам в точно определен ден и дали ще имам нормална овулация на 14, 15 ден или предвид нередовния ми цикъл пак ще е когато си и иска ,а просто ще помогне за образуването на повече и по-качествени фоликули. Знам че трябва да говоря с докторката си и така и ще направя но ако някой знае моля да сподели! Клостилбегита нормализира ли цикъла?

# 1
  • Мнения: 9 077
Клостилбегит не се назначава в никакъв случай без да е направена цветна снимка.
Така че първо цветната снимка, после стимулациите.
Намери добър лекар, най-добре от клиника по стерилитет.
Успех ти пожелавам  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 453
"Назначаването на лекарства, стимулиращи овулацията, без преди това да са направени нужните изследвания и на двамата партньори и без проследяващи прегледи е недопустимо, обречено на неуспех и може да доведе след себе си тежки последици върху здравето на пациентката.

Към стимулиране на овулацията се прибягва едва след като са Ви направени хормонални изследвания, тест за проходимост на маточните тръби и спермограма при мъжа. Трябва и да е потвърдена диагнозата „липса на овулация” с вагинални ултразвукови изследвания (фоликуметрия). Употребата на медикаменти, стимулиращи овулацията, без лекарско предписание и без лекарски контрол е абсолютно недопустимо и опасно за Вашето здраве.

Стимулирането на овулацията не е еднократен акт, свързан с еднократно приемане на някакъв медикамент или с поставяването на някаква инжекция! По време на стимулация пациентката подлежи на редовни прегледи и манипулации през целия месечен цикъл. Лечение, което е ефективно при една пациентка, може да се окаже, абсолютно безрезултатно или много рисково при друга.Стимулирането на овулацията губи смисъл ако едновременно с това не се прави фоликуметрия, за да се измерват на фоликулите и да се даде заключение има ли резултат от проведената стимулация или не.

Ако някой доктор ви каже – „Пий Клостилбегит, и ела след месец” – сменяйте го незабавно. Може да си навредите страшно много. Не пристъпяйте към стимулацията с лека ръка. Вземете всички мерки за безопасността на Вашето здраве и здравето на бъдещото Ви дете!"
http://usmihnise.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=104

# 3
  • Мнения: 1 335
Нещо не разбрах Ти стимулация ли искаш или регулиране на овулацията? Клостилбегит е препарат за стимулация на яйчниците.  Те могат да бъдат ограничен брой в живота ти.
За регулиране на цикъла и овулацията обикновено се използва прогестеронов препарат - Дуфатон или Утрогестан, който е много различен от Клостилбегит.

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 14:05 от arcana

# 4
  • Мнения: 9 077
Аз не можах да разбера дали просто циклите й са с различна дължина (тоест, трябва да се регулира) или овулацията й ту я има, ту я няма Thinking

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз разбрах, че всеки месец фоликулярната и фаза е с различна дължина Rolling Eyes В този случай не мисля, че прогестеронов препарат ще свърши работа. Друг е въпросът, че изобщо не разбирам защо държи да уеднакви  дължината на ФФ newsm78
alechandra, проблем с ЛФ имаш ли Thinking
Хоуп и Стеф са казали най-важното за клостила; все пак те съветвам да пуснеш и търсачката, да прочетеш повече за него и да си избиеш тия желания от главата Wink

Общи условия

Активация на акаунт