14 годишни по нощните клубове

  • 11 131
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Здравейте майки на тийнейджъри,
Хич не е лесно, нали? Напоследък дъщеря ми, която е на 14 години, изявява желание да посещава концертите на някакви младежки групи /16 - 17 годишни аматьорски групи/. Оказа се, че тези концерти се провеждат вечер из нощните клубове и започват не по-рано от 21:30!!!! Ами като започват по това време, представете си, в колко завършват. Ние удържаме положението, но аз се питам: няма ли закони  и регламенти за пребиваването на непълнолетни в нощните заведения? И изобщо на места, където се сервира алкохол? Не ги ли проверяват и не им ли отнемат лицензите за това, че допускат дечурлига вътре и при това със сигурност не им отказват, ако си поръчат и напитки???? И какво ли още се случва на такива места без грам контрол от страна на органите на реда? Как във всички други страни не допускат хора под 18 години без придружител, а у нас всеки си прави каквото си иска и се вадят пари на гърба на децата??? Бих сигнализирала, ако знаех къде. Защото ако тези тийнейджърски концерти се организираха в друг час, нямаше децата ни да недоволстват, че ги лишаваме от любимата им група, нали? А щом самите изпълнители са деца, то е ясно и каква публика се събира...
Има ли някой друг подобен проблем и изобщо, посъветвайте ме, как да реша проблема, без да оставя дъщеря си с впечатлението, че съм майка-цербер и никъде не я пускам.

# 1
  • Мнения: 656
Все едно не живееш в България и не знаеш, че законите са за да могат съответните органи да имат тарифа за подкуп.
До двора на училището на сина ми има будка, в която продават цигари, учителите пушат в учителската стая, лелите детската градина на дъщеря ми също са си открили местенце, докторите по поликлиниките си заключват врата и т.н.

За съжаление това не променя факта, че и аз се боря със същия проблем със сина ми. Комшии си пускат децата още от 10 годишни навън сами дори и след полунощ, но мен си ме е страх да го пускам, като знам как веднъж щеше "да ми излезе късмета" с един дрогиран в 8ч вечерта. Не мисля че е нормално.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Закони има,ама кой ли ги спазва Crossing Arms

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
По принцип нямаше ли някаква наредба с вечерен час за непълнолетните и забраната им да посещават заведения, в които сервират алкохол по късните часове, освен ако не са с пълнолетен придружител? Имаше нещо, защото отвреме на време по новините дават информация за подобни проверки...
Сестра ми сега направи 18, но майка ми от 2-3 години я пуска по концерти с приятели и се уговарят с другите родители, кой ще ги чака след концерта  да ги закара по домовете. Мен лично ме е страх на днешно време и съм и казвала,че аз не бих я пуснала  Rolling Eyes От друга страна имам ясен спомен, че от 8-9-ти клас си ходя по концерти, които са били късно вечер, но тогава бяха по-други години...
Напълно я разбирам дъщеря ти, че и се ходи, разбрам те и теб, че те е страх, ама не знам какво да направиш, освен ако я пуснеш да я чакате след концерта, поне за прибирането да не се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 3 743
По принцип нямаше ли някаква наредба с вечерен час за непълнолетните и забраната им да посещават заведения, в които сервират алкохол по късните часове, освен ако не са с пълнолетен придружител?
...

Да, така е, но не навсякъде се спазва Confused
Сина ми също иска да ходи на концерти, но аз съм винаги с него! Е, едва издържам понякога Rolling Eyes, но в никакъв случай не бих го пуснала сам Naughty

# 5
  • Мнения: 170
С мен? Тя по-скоро би умряла, отколкото да отиде с мама или тати на такова място, където са толкова cool всички. Два пъти я пуснах с брат ми (30 годишен), който е по-близо до нея по възраст, ама все пак и той си има ангажименти и не винаги може. И това с чакането и посрещането ще го направим, не сме и отказали. Ама все пак ме е яд. Защото, това са нощни клубове. А всички ние знаем какво се предлага там. Не е редно деца да висят вътре. Ще ми се ако има такава наредба, да се види как се прилага. Защото едно е концерт в зала или на стадион, друго е по такива заведения. След случая Индиго би трябвало малко да сме си взели бележка, нали? Много от онези горкички дечица родителите им ги бяха закарали дотам и са щели да ги посрещнат после....

# 6
  • Мнения: 3 479
Синът ми ще стане на 14 през април. До сега не е искал да ходи на такива места и по-добре, защото се разправяме за сума ти неща, не ми се спори и обяснява и за това ooooh! Има си вечерен час 8.30 през зимата и то само за кино с приятели. Вчера за първи път поиска да отиде на купон у дете, което не познавам и аз поисках телефона на майката, за да се уверя, че няма да са сами и да направят някоя поразия. Е, няма да ходи, но по други причини, изникна семейно гости с приятели (включително и негов връстник). Давам си сметка, че тези желания тепърва предстоят. Още не съм решила дали, кога и къде ще го пускаме. Зависи и от неговото държание. Надявам се, че поне за заведенията ще мога да удържа положението поне до 16 години (не ми се смейте на наивността Embarassed) Иначе на концерт с компания бих го пуснала, ако са придружени от възрастен.
А относно пропусквателният режим по клубовете ще кажа, че полицията много добре е наясно, че вътре има непълнолетни и не всичко е в норма, обаче като им се плаща си затварят очите. Друго обяснение за такова престъпно нехайство нямам!

# 7
  • София
  • Мнения: 16 016
Stanisa, добре дошла! Прегледай по-назад има 7 теми за тийнеиджърите. Там с други майки сме обсъждали повечето проблеми, с които се сблъскваш. Закони има, никой не ги спазва. Дъщеря ми е на 18 г., ходи рядко на дискотеки, но винаги споделя, че има девойчета на 12-13 год там и пред тях наборките и се чувстват стари моми. Да не ти изброявам модните клубове в София, пълни са с такива деца. Официално са с придружител над 18 г. /някой батко от компанията/. Това е живота, постоянно ми се говори за родители, които само дават пари и не се интересуват къде и за какво се харчат. Не ги познавам. Не се заблюждавай, че на концерт в зала няма същите хапчета, като на концертите на амат. групи в клубове. Продават се и пред стадионите пред концерти, алкохола не се брои. Това е живота, съвети не смея да давам, всеки си знае.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа, но това не ме спираше, нали. А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick

# 9
  • Мнения: 3 743
...
 А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick

Ами да ти кажа често моя син не се оплаква Wink

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
...
 А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick
Ами да ти кажа често моя син не се оплаква Wink

Радвам се за теб. Аз на моята дъщеря едва ли ще й причиня това  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 743
...
 А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick
Ами да ти кажа често моя син не се оплаква Wink

Радвам се за теб. Аз на моята дъщеря едва ли ще й причиня това  Mr. Green

И защо мислиш, че му "причинявам" нещо лошо newsm78 За мен това е много по-нормалния вариант, отколкото да го пусна сам Stop

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Ия, не желая да влизам в спорове за нещо, което не ми е до главата още  Naughty Не приемам този метод за себе си и това е.

# 13
  • Мнения: 170
Отчаяна съм от всичко, което чувам.... И най- ме е яд, че обществото не го е грижа за всички тези неща, които засягат най-младите. Всеки констатира къде какво се случва и дотам....
Stanisa, добре дошла! Прегледай по-назад има 7 теми за тийнеиджърите. Там с други майки сме обсъждали повечето проблеми, с които се сблъскваш. Закони има, никой не ги спазва. Дъщеря ми е на 18 г., ходи рядко на дискотеки, но винаги споделя, че има девойчета на 12-13 год там и пред тях наборките и се чувстват стари моми. Да не ти изброявам модните клубове в София, пълни са с такива деца. Официално са с придружител над 18 г. /някой батко от компанията/. Това е живота, постоянно ми се говори за родители, които само дават пари и не се интересуват къде и за какво се харчат. Не ги познавам. Не се заблюждавай, че на концерт в зала няма същите хапчета, като на концертите на амат. групи в клубове. Продават се и пред стадионите пред концерти, алкохола не се брои. Това е живота, съвети не смея да давам, всеки си знае.

# 14
  • Мнения: 2 992
И на нас ни предстои да навършим 14г. скоро.
Чета темите за тийнейджърите и тази и се чудя какво да правя. Все още не ме е сполетяло, но нямям и отговор как да постъпя като ми дойде до главата. А сигурно ще се случи #Crazy Страховито е всичко, което чета. Ние още нямаме вечерен час. Тя не е ходила никъде без нас или наш близък. Понякога си мисля, че това е дори в ущърб, защото тя не се е сблъсквала сама със света, който за съжаление е ужасен.
Шегували сме се, че по дискотеки ще ходим заедно /аз съм на 33/ , тя ме поглежда озадачено с широко отворени очи, казващи дори не си го помисляй. Нашият тати е доста демократичен и не знам какви ядове ще бера  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт