За дрешките в яслите?

  • 1 161
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 975
Здравейте мами  smile3525

Предстои  съвсем скоро дъщеричката ми да тръгне на ясла, а изобщо не съм наясно с какви дрешки трябва да е облечена там Tired Спортни екипчета ли, нещо по-така, и за бельото незная, засега сме с бодита, но там дали ще  е удобно. Чорапки или чорапогащничета, какво трябва да има допълнително там, абе с две думи идея си нямам за какво иде реч Embarassed

Ще съм ви много благодарна ако ме светнете, защото трябва да я подготвя от сега  Hug

# 1
  • Мнения: 3 929
От нашата ясла ни раздадоха спсъци с необходимите за носене неща. Когато водя детето на ясла, го обличам с боди отдолу сега през зимата, за да му е закрит кръста, отгоре - тениска, чорапогащник, а най-отгоре- анцуг или някакъв екип. За резерва нося по 1-2 потника, 1-2 тениски и още един екип и чорапи. Случва се детето да се изпоти или да се залее с вода, или да се намокри, така има с какво да го преоблекат.

# 2
  • Мнения: 1 975
zuki мерси много за бързия отговор smile3525, точно това имах предвид. Това със списъка е супер, дано и тук да дават, ще проверя  newsm78

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ами най- важното е да говориш със сестрите в групата за техните изисквания.
В нашата ясла ( а и по принцип, доколкото знам) не приемат децата с бодита- гащички и потник. Доста е топло, така че и зимата ходи само по долнище на анцунг или клинче някакво, без чорапогащник. Отгоре е по потник и трикотажна блузка.
В шкафа винаги оставям 1 комплект дрешки от бельото до горните. Но това при положение, че пишкането в гащите отдавна е забрамено. Ако тепърва ще махате памперса, поне 3 комплекта в шкафа. А, и пижамка трябва, естествено.

# 4
  • Мнения: 1 975
Ние ще сме от тези с 3-те комплекта дрешки  Embarassed не можаха да се справя с махането на памперса, дано там успеят  Peace

Тарталета   bouquet

# 5
  • Мнения: 132
Най добре да попиташ в яслата дали е топло или не толкова за да знаеш какви дрешки да приготвиш. В нашата ясла например е много топло и аз синът си обличам в блузки и анцузи които не са ватирани или поларени и с чорапки, а в яслата която посещава детенцето на мой колега не е съвсем топло и те му слагат дори чоропогащник за вътре. Какво дрехи ще обличаш е твой избор за мен е на първо място е удобството и аз сам накупила на малкия няколко комплекта анцузи и блузки и те са за яслата. За бодито пак трябва да попиташ в самата ясла по принцип знам че не разрешават децата да са с гащиризони но за бодита не сам сигурна. В шкафчето на детето в нашата ясла искат да има още един комплект резервни дрешки ако се намокри или  изцапа а той включва : гащички, потник, чорапки, панталонче и блузка и памперси ако ползвате. Това е надявам се да сам ти помогнала Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 82
При нас изрично казаха детето да не е с боди, а с потник или тениска, кой както иска. За всеки сезон е различно какви ще са дрешките - ние например сега зимата в по-студеното време ходихме с чорапогащник и поларено долнище, а отгоре - тениска и отново поларено горнище, нещо като анцуг. Друго, което казаха, че не искат е панталон тип гащеризон с презрамки, предпочитат долнището да е на ластик дори и да е панталон. Задължително отще един комплект дрешки за преобличане, в случай на накапване, а дори и напишкване. Затова слагам по 2 чифта гащи и чорапки (ние сме без памперс още от юни миналата година newsm44 , а тръгна на ясла септември)

# 7
  • Мнения: 1 975
ANI.F   Hug Hug Hug мерси много и на теб за съветите  Hug

Sweety_lady блазе ти, че сте се отървали от памперса, на нас ни е голям проблем - като седне на гърнето и започват адски писъци и веднага става Tired Tired Tired  Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 82
Ами нашето гърне го купихме, когато тя беше на около 8-9 месеца и още в магазина си го хареса от много други и си седна в него, а когато се прибрахме в къщи тя седна и най-изненадващо се изака  smile3501 smile3534 и лятото остана да се научим да се изпишкваме.

# 9
  • Мнения: 3 211

В нашата ясла ( а и по принцип, доколкото знам) не приемат децата с бодита- гащички и потник. Доста е топло, така че и зимата ходи само по долнище на анцунг или клинче някакво, без чорапогащник. Отгоре е по потник и трикотажна блузка.
В шкафа винаги оставям 1 комплект дрешки от бельото до горните. Но това при положение, че пишкането в гащите отдавна е забрамено. Ако тепърва ще махате памперса, поне 3 комплекта в шкафа. А, и пижамка трябва, естествено.
същото беше и при нас, само без пижама, там ги обличаха с нощници.
купи си повече чифта гащи, потници и средно дебели анцузи, не от най-ватираните, в почти всички ясли температурата е около 25 градуса зимата, в нас поддържаме 20 Simple Smile
а за памперса няма какво да се притесняваш, за 1-2 седмици ще свикне, там ги нареждат всички на гърне под час

# 10
  • Мнения: 8 999
В шкафа държах резервни дрехи за пълно преобличане - от чорапи до жилетка. За през деня - както си е вкъщи - удобни дрешки, задължително блуза и жилетка, за да може се събличат/обличат когато се наложи. В студените дни над облеклото за вътре направо нахлузвах цяла грейка.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз бих ти препочъчала пълен комплект от дрешки-потниче, гащички, удобни дрешки за отгоре. Щом не е свикнало детето без памперс , значи ще ти се наложи да носиш повече дрехи за да се преоблича при нужда.

# 12
  • София
  • Мнения: 529
На мен остана само да добавя пантофи - желателно е да са с лепки (там се учат да се обличат и обуват само) и да не са дебели, за да не се потят крачетата. Задължително с гумена подметка. Желая ви леко и безаварийно (разбирай без боледуване) прекарване в яслата  Peace

# 13
  • Мнения: 1 975
Благодаря на всички за ценната информация и съвети newsm51, точно затова го обичам тоя форум Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 7 640
питай в конкретната ясла, бодита никъде не обичат обаче Grinning
Имай предвид, че по изискване на ХЕИ, в ДЯ се подържа много висока Т на помещенията, над 20, ако не беше и 22 градуса в дневното помещение.
Моите ги пращам с гащи и потник и тънък неватиран анцуг- на ластик, къси чорапи и пантофи.

Общи условия

Активация на акаунт