Мистериозна рецепта

  • 4 908
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 190
Чували ли сте за сладкиш "Тигрово Око"? Мойта съквартирантка много го е обичала и го е яла в една сладкарница във Велинград, но не мога да намеря рецептата, а искам да я изненадам... Ако сте чували за такъв сладкиш, моля ви кажете Simple Smile

  chef chef chef

# 1
  • Мнения: 22 867
Единственото, което ми идва на ум е този сладкиш котешки очи. Но той е от руски сайт. Поразпитай я какво е представлявало това "тигрово око", може някой да се сети.

# 2
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Единственото, което ми идва на ум е този сладкиш котешки очи. Но той е от руски сайт. Поразпитай я какво е представлявало това "тигрово око", може някой да се сети.

Потекоха ми лигите, като видях снимката на този сладкиш, но съм позабравила руския.  Embarassed Та, какво е крахмала (сигурно бакпулвер или друг някакъв набухвател  newsm78 ), както и сливок  и сливочного масла (май беше сметана, но не съм сигурна). Ако някой знае, моля, да пише, че много ми се прииска да приготвя този десерт.

# 3
  • Мнения: 1 483
Крахмал е нишесте,сливочное масло е краве масло. bowuuСливки е сметана.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 056
Аз пък си мисля че е тургово руло. Едно време майка ми правеше тигров кекс, предполагам, че и това е някаква интерпретация newsm78. Иначе беше горе-долу стандартно тесто за кекс, накрая се разделя на 2 части, в едната се слага какао, а в другата не и сипва в тавата 1 лъжица бяло, 1 лъжица кафяво тесто, докато сместа свърши. Ще питам през уикенда за точната рецепта и ще я пост-на.

# 5
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Крахмал е нишесте,сливочное масло е краве масло. bowuuСливки е сметана.
 

 bouquet

# 6
  • Мнения: 1 708
Аз имам тигров сладкиш.

Просто от сместа за кекс се сипва по средата първо бялата смес,после отгоре кафявата смес и така токато свърши сместа.Става като тигрова шарка!

# 7
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Ето ги и моите "котешки очи" по рецепта от руския сайт. labrex , мерси за рецептата.   bouquet

http://images23.snimka.bg/005159117.jpg

# 8
  • Мнения: 22 867
Ето ги и моите "котешки очи" по рецепта от руския сайт. labrex , мерси за рецептата.   bouquet

http://images23.snimka.bg/005159117.jpg

Страхотно! Съвсем като очи си ги докарала, че чак и вежди ми се привидяха Grinning. Браво, чудесно изглежда сладкишът, а сигурно и е вкусен!   bouquet

# 9
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Да, много вкусно. Само тоя варен крем нещо не разбрах какво точно трябва да представлява и го замених с крем без варене на Др. Йоткер и стана  newsm74 , само дето след тези вкусотии ще стана  smile3535 .

# 10
  • Мнения: 22 867
Да, много вкусно. Само тоя варен крем нещо не разбрах какво точно трябва да представлява и го замених с крем без варене на Др. Йоткер и стана  newsm74 , само дето след тези вкусотии ще стана  smile3535 .

Кремчето сигурно ще е вкусно, прилича ми на нашия яйчено-маслен крем за торти, само че не е с прясно мляко, а със сметана.

Прави се така: 2 разбити жълтъка + ¼ ч.ч.захар + 1 ч.л. брашно + ½ ч.ч.течна сметана се сваряват на бавен огън до сгъстяване, изстудява се и се смесва с размекнатото краве масло. Разбива се до пухкав крем.
Иначе за килцата, май и аз съм натам

# 11
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Да, обаче в рецептата пишеше, че сметаната не се слага в крема, а е за намазване отгоре, затова се зачудих какво ще стане само от жълтъци, захар и брашно.  newsm78 Това го четох не в самата рецепта, а в коментарите след нея. Някой беше питал къде се слага сметаната. Но както и да е, пак ще се изяде.  smile3508

# 12
  • Мнения: 22 867
Да, обаче в рецептата пишеше, че сметаната не се слага в крема, а е за намазване отгоре, затова се зачудих какво ще стане само от жълтъци, захар и брашно.  newsm78 Това го четох не в самата рецепта, а в коментарите след нея. Някой беше питал къде се слага сметаната. Но както и да е, пак ще се изяде.  smile3508

Съмнения относно изяждането изобщо нямам, толкова вкусно изглежда на снимката, че едва ли ще остане. И аз изчетох пак написаното, но сметаната си е дадена при съставките за кремчето. Иначе само жълтъци, захар и брашно - не знам дали ще стане на крем newsm78 Ще го изпробвам по нататък както е дадено в оригиналната рецепта и ще се отчета. Дано рулото ми се получи, че досега все нещо не ги докарвам. Embarassed

# 13
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
То и аз нямам кой знае какъв опит с рулата. Правила съм 2-3 вида, но винаги резултатът е бил отличен. Да не повярваш.  Laughing Фаворит ми е едно шоколадово руло, но това е друга тема. Да не се отплесвам.  Mr. Green

А ето и цитат от руския форум относно сметаната. Ако правилно съм разбрала, тя е само за намазване. Затуй не рискувах с крема. Може пък и да не съм разбрала, де. Ето:

Катарина (5 Sep 2007 12:18)

Подскажите, пожалуйста, в заварной крем сливки не добавлять, а взбить отдельно без сахара и обильно полить рулет, да?


Елена Брызгалова (5 Sep 2007 17:21)

В заварной крем сливки не добавлять. Если у вас сливки для взбивания - кондитерские, то взбивайте без сахара, а если обычные (жирностью не менее 33%) то сахар конено нужен, только не переусердствуйте, а то вместо сливок получите масло.

# 14
  • Мнения: 319
И тук в Пазарджик в една сладкарница продават Тигрово руло и е много вкусно наистина, само че не мога да ти помогна с рецепта за съжаление Confused

Общи условия

Активация на акаунт