За приемното семейство - въпроси, мнения, коментари ...

  • 1 159
  • 13
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте, приятелки!  Hug
Наричам ви така, защото сте ми ценни с безкрайно полезните си съвети и мнения  Hug

Този път искам да ви питам какво ви интересува относно тази тема, защото сме поканени отново в Часът на мама и бих искала да зададем актуални въпроси.

Пишете какво ви интересува - ще задам въпросите там  Hug и така ще бъде най-добре, защото ТОВА именно ще са нашите вълнения - на БГ майките!

# 1
  • Мнения: 6 438
В момента пиша курсова работа на тази тема Mr. Green
Мен ме интересува по какъв начин се информира обществото за приемната грижа?
По-високата информираност,според ме ще доведе до по-висок интерес Peace
Кога ще е предаването?

# 2
  • Мнения: 5 940
Целта е да се информира обществото за приемната грижа. Мисля си, че би било хубаво да се пита за условията да станеш приемен родител, дали приемни родители могат да станат и осиновители, наблюдават ли се приемните семейства и подобни.

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
В момента пиша курсова работа на тази тема Mr. Green
Мен ме интересува по какъв начин се информира обществото за приемната грижа?
По-високата информираност,според ме ще доведе до по-висок интерес Peace
Кога ще е предаването?


ще се снима в понеделник, а ще се излъчва в петък
ако искаш, можеш да участваш!
искаш ли?

# 4
  • Мнения: 6 438
В момента пиша курсова работа на тази тема Mr. Green
Мен ме интересува по какъв начин се информира обществото за приемната грижа?
По-високата информираност,според ме ще доведе до по-висок интерес Peace
Кога ще е предаването?
ще се снима в понеделник, а ще се излъчва в петък
ако искаш, можеш да участваш!
искаш ли?
Далече ми е София,но ще гледам с интерес!

# 5
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
В момента пиша курсова работа на тази тема Mr. Green
Мен ме интересува по какъв начин се информира обществото за приемната грижа?
По-високата информираност,според ме ще доведе до по-висок интерес Peace
Кога ще е предаването?
ще се снима в понеделник, а ще се излъчва в петък
ако искаш, можеш да участваш!
искаш ли?
Далече ми е София,но ще гледам с интерес!


Ок тогава, ще задам твоите въпроси, мила.       
Ако се сещаш още нещо, сега е момента  Peace

# 6
  • Мнения: 6 438
Ще си попрегледам нещата и ще пиша,ако имам и други въпроси.

# 7
  • Мнения: 191
А кой ще отговаря на въпросите за приемните семейства? Аз се интересувам дали в България има специализирани проемни семейства - напромер такива, които се грижат само за бебета, докато бъдат осиновени или се намери постояноо решение за тях, различно от дом за деца?
Ако е някой от държавните институции - може ли да каже колко струва отглеждането на дете в едно приемно семейство и колко стува в институция и защо, когато е значително по-евтино да бъде в приемно семейство, държавата вместо да цели да набере стотици приемни семейства, продължава да финансира ужасните домове за деца?

# 8
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
защо се финансират ли...ами защото всички  деца да отидат в приемни семейства.
И откровено казано, аз не виждам нищо лошо да се създават домове, но от типа на СОС -селищата.Където децата са обособени в малки групи с майка, пом.майка, психолози, социални работници.Вярно е че това не може да компенсира родителската обич, но може поне да се доближи до семейната среда където се изграждата качества на уважение, подкрепа, обич, взаимопомощ.

# 9
  • Мнения: 553
ами като се има предвид процедурата по осиновяване, която не допуска осиновителя да каже искам да осиновя ТОВА дете
има ли възможност приемните родители да осиновят отглежданото дете?
при нас живее момиче от такъв дом- дойде когато беше на 19- без формалности. помага ми в домакинството, за бебето, има дом и подкрепа, ходи на работа- води един съвсем нормален живот вече 3-та година. чудесно ще е да се популяризира и този вариант.

# 10
  • Мнения: 873
сега се чувствам неудобно,понеже в моята служба започна да се развива практика за обучение и подбор на кандидати за приемни семейства,но аз бях вече в майчинство и не са ми ясни някои неща,за които в работата си едва ли ще намеря отговор(колегите се занимават само с фрагмент от процедурата):
1.професионалната приемна грижа-вярно ли е,че семействата ще се обучават в отглеждане на деца в определена възрастова група,примерно от 0 до 3 години,т.е. едно семейство се специализира в отглеждане на дете в ранна възраст,но щом детето стане на 3,преминава в друго семейство,което е обучено да отглежда деца до предучилищна.звучи объркано,но моя колежка ми спомена за такава идея Thinkingаз мисля,че ще е кофти така и детето няма да се чуства по-различно от варианта,в който го местят от дом в дом Naughty
2.ако искам да стана професионален приемен родител,подписвам трудов договор и започвам да "работя" това,нали?да,ама това би означавало да загубя сегашната си работа Thinking та,питам,може ли да съм приемен родител и да запазя работата си?
3.ако родителите на детето не се появят и то премине в регистъра за осиновяване,мога ли да го осиновя по по-съкратена процедура?
4.какво стана с програмите,при които едно дете може да прекарва уикендите и празниците в семейна среда?има ли ги още и как се кандидатства по тях?
5.ако,докато съм в майчинство,стана приемен родител,какво се скучва с майчинството ми-прекратява ли се или какво?
благодарна ще съм ти,ако зададеш и моите въпроси  bouquet

# 11
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
сега се чувствам неудобно,понеже в моята служба започна да се развива практика за обучение и подбор на кандидати за приемни семейства,но аз бях вече в майчинство и не са ми ясни някои неща,за които в работата си едва ли ще намеря отговор(колегите се занимават само с фрагмент от процедурата):
1.професионалната приемна грижа-вярно ли е,че семействата ще се обучават в отглеждане на деца в определена възрастова група,примерно от 0 до 3 години,т.е. едно семейство се специализира в отглеждане на дете в ранна възраст,но щом детето стане на 3,преминава в друго семейство,което е обучено да отглежда деца до предучилищна.звучи объркано,но моя колежка ми спомена за такава идея Thinkingаз мисля,че ще е кофти така и детето няма да се чуства по-различно от варианта,в който го местят от дом в дом Naughty
2.ако искам да стана професионален приемен родител,подписвам трудов договор и започвам да "работя" това,нали?да,ама това би означавало да загубя сегашната си работа Thinking та,питам,може ли да съм приемен родител и да запазя работата си?
3.ако родителите на детето не се появят и то премине в регистъра за осиновяване,мога ли да го осиновя по по-съкратена процедура?
4.какво стана с програмите,при които едно дете може да прекарва уикендите и празниците в семейна среда?има ли ги още и как се кандидатства по тях?
5.ако,докато съм в майчинство,стана приемен родител,какво се скучва с майчинството ми-прекратява ли се или какво?
благодарна ще съм ти,ако зададеш и моите въпроси  bouquet

разбира се  Hug
чудесно е, че ги задаваш  Peace

# 12
  • Мнения: 191
защо се финансират ли...ами защото всички  деца да отидат в приемни семейства.
И откровено казано, аз не виждам нищо лошо да се създават домове, но от типа на СОС -селищата.Където децата са обособени в малки групи с майка, пом.майка, психолози, социални работници.Вярно е че това не може да компенсира родителската обич, но може поне да се доближи до семейната среда където се изграждата качества на уважение, подкрепа, обич, взаимопомощ.

Били ли сте някога в СОС селище? Това си е институция, само че луксозна, а всеки 1 месец престой в институция, особено във възрастта от 0 до 3 години, забавя развитието на детето с 3 месеца. Няма по-хубав вариант от семейството! Приемните семейства са чудесна възможност, за децата без родителска грижа. Домовете трябва да бъдат забранени и заличени!!!

# 13
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте, мами!
Днес мина записа на предаването. Успяхме да зададем всички въпроси, поставени в тази тема.
В петък ще го гледам, за да чуя отговорите, защото в студиото не чувах добре, понеже седях в детския кът отзад, а и Момчил много се въртеше в ръцете ми, накрая дори го взе детегледачката.

Общи условия

Активация на акаунт