Отново за запека...

  • 635
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Мили дами, пиша от името на една мама. Бебенцето й е на 20 дни и е на кърма+чай на Хип за колики. Онзи ден не е акало и вчера го е изакала с термометър, понеже цял ден ревало и му било напрегнато и твърдо коремчето, след което се успокоило. Да ама от термометъра досега пак не е акало и цял ден реве и пак му е твърдо коремчето...обясних й, че не е добър този вариант на изхождане, заради опасността от привикване, но пък тя е неспокойна с това ревящо детенце и не знае какво да прави. Изпражненията след изакването с термометъра били малко по-гъсти от обикновено, но пък иначе нормални...Дайте съвет, ако сте препатили или запознати. Благодаря ви от нейно име -   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 334
Ние имаме същия проблем от вчера и пак по същия начин се изходи с термометър Cry

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние сме си с този постоянен проблем със затегнатото стомахче откакто се е родила...Вече съм направо специалист на тема запек,омръзнало ми е отвсякъде!Когато беше новородена,средствата ми бяха следните:има едни билкови кафеви капки за колики,немски са,Бебинос се казват.Те имат доста разхлабващ ефект,стават за новородени.Другият ми номер беше да хапна аз по-обилно разхлабващи храни-киви,компот от сливи,овесени ядки.Ефекта при беба се забелязваше на следващото кърмене още!

# 3
  • Мнения: 131
Благодаря ти, DoGma_PrObe!   bouquet
Дадох й и твоите съвети...дано подействат, че е много неприятен този запек, особено на бебчета, които са само на кърма и няма как да им се дадат разхлабващи храни... Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Уфф,на мен ми говори колко е неприятен запека,направо ми е писнало отвсякъде вече!То чаках захранване,чаках плодове,чаках обща храна,уж щяла да се оправи,ама не и не,мине се не мине и пак ака барабонките.Дори повечето деца са с разстройство когато им никнат зъби,а ние точно обратното-пак със запек!

# 5
  • Мнения: 999
Майката може да пие и сок от круша, при нас това действа. А на бебето да дава по малко Дуфалак.

# 6
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз също така правя ,пия една чаша сок от круши и ям овесени ядки.Веднага помага. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 604
До към 6-я, 7-я месец най-редовно ползвахме термометъра, след това нещата се оправиха. Съвета ми е ако повече от 48 часа детенцето не се е изходило, да се помогне с термометър или сапунче, като почне да приема редовно храна, различна от кърма нещата ще се оправят от само себе си Peace

# 8
  • Мнения: 2 334
На мен лекаря ми каза че не е добре ако повече от 24 часа не се е акала Sad   

# 9
  • Мнения: 97
Може да пробва освен храните, които разхлабват самата нея и масаж на коремчето на бебето и гимнастика.Масажът се прави на коремчето с пръстите на ръката, с умерен натиск и по посока на часовниковата стрелка.Гимнастиката представлява свиване на крачетата в коленцата, притискане към гърдичките на бебето и отпускането им обратно или имитиране на каране на колело.И може би все пак е добре да прецени, отговаря ли състоянието му на истински запек или просто ака по-нарядко.   

Общи условия

Активация на акаунт