Моля , дайте ми инфо за Момин проход

  • 33 730
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 914
Ами това ми е болката Praynig
Всичко което се сетите...........как е рехабилитацията,какви процедури,какъв е резултата,ако може и линкче към него Wink
Благодаря ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 157
 Viki i mama , виж това открих
http://www.paragraf22.com/mineralnibani/mominprohod/BG/home.html

ще следя темата ,ако някои знае повече да разказва Peace

# 2
  • Мнения: 3 914
Това го видях и аз , ама дали е същия санаториум за деца с ДЦП newsm78

# 3
  • Мнения: 1 193
И аз ще следя темата .Веднъж говорих с една жена,която има голяма дъщеря с ДЦП - тя каза всичко което сме сега сме го постигнали в Момин проход. Даже удължаването на сухожилията са и правени там.Но нямам лични наблюдения.Момичето даже там е стояло само в 1 клас.

# 4
  • Мнения: 3 914
Даже удължаването на сухожилията са и правени там.
Ами значи е това дето Джулиана го е дала, защото вижте какво пише в сайта-"оперативно лечение /корекция на деформациите и контрактурите при ДЦП"

# 5
  • Мнения: 1 037
Да се включа и аз, лежах в София в педиатрията с една мама, дъщеричката и се казваше Ивана, бяха с тежка спастична квадрипареза, но принцесата се справяше много добре.
Майката беше много доволна от Момин проход, каза, че условията небили много хубави/битовите /, но иначе от всички процедури, от отношението и резултата беше повече от доволна.

# 6
  • Мнения: 4 585
Мама на Вики, ние с Кирил бяхме там, ако имаш намерение да ходите, отидете сега. През лятото става доста гъчкано. Правят всякакви терапии, има детски психотерапевтка, игро и трудотерапия, физиотерапия, калнолечение. Абе много терапии. Имаше и хлебарки. Природата е чудна. Да, има училище и условията са добри. Децата са до 5-6 в клас.

# 7
  • Мнения: 3 914
Мама на Вики, ние с Кирил бяхме там, ако имаш намерение да ходите, отидете сега. През лятото става доста гъчкано. Правят всякакви терапии, има детски психотерапевтка, игро и трудотерапия, физиотерапия, калнолечение. Абе много терапии. Имаше и хлебарки. Природата е чудна. Да, има училище и условията са добри. Децата са до 5-6 в клас.
Волф,това ли е:
http://www.paragraf22.com/mineralnibani/mominprohod/BG/home.html
Моля те ,сподели какви са условията Praynig,ти как мислиш,резултат постига ли се ,поне минимален newsm78

# 8
  • Мнения: 113
А бихте ли ми казали къде се намира Момин проход? И аз съм чула много хубави отзиви за мястото от една мама на дете с ДЦП.

# 9
  • Мнения: 349
Не мога да съм полезна с много инфо,но познати са с добри впечатления за процедурите там Peace.Аз също съм решила да отида със щерката в първите възможни 10 неучебни дни.

# 10
  • Мнения: 1 234
А бихте ли ми казали къде се намира Момин проход? И аз съм чула много хубави отзиви за мястото от една мама на дете с ДЦП.
Момин проход се намира в близост до гр.Костенец, а Костенец е приблизително по средата на жп линията  София - Пловдив. Аз съм ходила доста години на почивка там, за лекуване на бронхит. За това за което питате, не мога да дам информация, но намерих това:
http://www.paragraf22.com/mineralnibani/mominprohod/

# 11
  • Мнения: 4 585
Мама на Вики, ти какво очакваш от лечение в Момин проход?
При някои деца се постига успехи. Отиди, и ти ще си починеш. Много е красиво.
Водата ще е приятна не само за Вики, но и за теб. Утре мога да ти издиря всички
телефони на санаториума. Момин проход е квартал на Костенец. Пътническият влак от София
спира първо в Момин проход, после е Костенец. Момин проход е след Ихтиман.

# 12
  • Мнения: 2 567
Водила съм Бети два пъти. Като беше около три годишна. Значи преди близо 8 години е било. Базата беше доста стара и си беше бая мизерно, но правеха доста процедури и много деца с ДЦП имаха подобрения. Природата също е невероятна. Даже мислих на почивка да идем там. Отказах се да ходя, защото бяха казали, че минералната вода там била радиоактивна. Не знам към днешна дата дали това все още е така.
Иначе правят различни процедури. Не им знам точните термини, затова ще опиша някой от тях - масаж и нещо като фитнес, процедури в кал, с топли кърпи, с ток, имаше и в басейн мисля. На моята и правиха само две неща, от които нямаше ефект, но тя просто е с такова заболяване, че просто ефект няма от нищо.
Там правят и операции, но аз съм за клиниката в Горна Баня.

Ако ви кажат, че няма проблеми с водата не му мислете, а заминавайте. Все ще преглътнете гадните условия, а и може да са направили някакви ремонти и подобрения. Влакът спира съвсем близо до санаториума, а до Костенец и пеша може да се ходи. Природата е невероятна. Гори, река и много чист въздух.

# 13
  • Мнения: 4 585
И нова църквичка има, много хубава.
Новият телефон на централата е код 07142 тел 6285, 6197, 6174, 6269, 6343.
Заместник главен лекар                                   тел 6213, 6071.

Имало е операционна, но вече не. И едва ли някога пак ще има. Препоръчват Горна баня.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 11:13 от Wolf

# 14
  • Мнения: 3 914
Мама на Вики, ти какво очакваш от лечение в Момин проход?

Кво да ти кажа........очаквам все някога да проходи и моето дете,а след колко и какви терапии и къде,просто ми е все едно WinkНали знаеш-Борбата е безмилостно жестока Wink



И нова църквичка има, много хубава.
Новият телефон на централата е код 07142 тел 6285, 6197, 6174, 6269, 6343.
Заместник главен лекар                                   тел 6213, 6071.

Имало е операционна, но вече не. И едва ли някога пак ще има. Препоръчват Горна баня.

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт