какво може да се работи с малко бебе?

  • 3 489
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
какво може според вас да работи една майка с дете на годинка?!не може да се даде на градина,а на ясли не дава таткото.става въпрос за моя приятелка.не че не им стигат парите,просто за собствено самочувствие.надомна не става,защото много лъжат с плащането.какво ви е мнението по въпроса?

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
само може да работи "майка", особено ако няма кой да го гледа вместо нея. За детето тази година е важна и не си заслужава да се пропилява.

# 2
  • Мнения: 454
Не съм съгласна, че може да рабори само "майка". Преди седмица започнах работа, но аз не съм типичния пример, защото ходя на работа само в понеделник и вторник, останалите дни работя вкъщи. Трудно е наистина да се намери подходяща работа, ако не искаш да се откъсваш тотално от детето, но не е невъзможно.

# 3
  • Мнения: 521
да,трудно е сигурно но идеята е хем да се разведряваш,хем малко пари да вадиш хем да не си оставяш бебето за да работиш.по принцип надомната е най-добре,но не става от другата гледна точка.

# 4
  • Мнения: 454
За надомната работа имаше теми преди време. Но и това не е много вариант, дори и да намериш читаво преложение. работа е все пак и не става според мен да я вършиш само когато намериш свободно време. А с малко дете, което гледаш сама свободното време е доста кът.

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ще следя темата  Peace

И аз изпитвам нужда/желание да се занимавам с нещо в малкото свободно време от малчо. Незнам защо така но и на мен ми и влезнала тая муха в главата за работа (не толкова от фин.гледна точка ) ами ей така .... може би не се чуствам пълноценна знам ли  Crazy не мога да го определя точно  Thinking Може би ми омръзна да оплътнявам времето с сърфиране в нета  Rolling Eyes

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
само може да работи "майка", особено ако няма кой да го гледа вместо нея. За детето тази година е важна и не си заслужава да се пропилява.
Както винаги съм съгласна с мнението на Радостина

# 7
  • Мнения: 236
Може нещо за събота и неделя - примерно продавачка в някой денонощен магазин, има и други работи за по 4 часа - гледала съм, че някои супермаркети търсят... Давам ти пример с универсална работа, за която няма нужда от квалификация. Това е само, ако таткото е съгласен да гледа детето събота и неделя, или ако има някоя баба да го гледа за 5 часа през деня

# 8
  • Мнения: 523
Kato cqlo s malko dete ne ostava koi znae kolko vreme za kakvoto i dabilo, osobeno ako deteto e okolo godinkata . No ako si dostatu4no organizirana , moje . Az naprimer ne sum spirala da rabotq i domomenta , vupreki 4e gledam dve deca i sum studentka . Rabotq v ku6ti , za6toto tova s koeto izkarvam nqkoi dopulnitelen lev pozvolqva podoben rod dom6ni usloviq . Simple Smile

# 9
  • Мнения: 953
Запис, и аз търся идеи.

# 10
  • Мнения: 770
Запис и аз Peace

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
само може да работи "майка", особено ако няма кой да го гледа вместо нея. За детето тази година е важна и не си заслужава да се пропилява.
щом и таткото не е съгласен за ясла....

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Каква ясла на тази малка възраст? Поне до 2-годишна възраст (а според ме ни повече) бебето има нужда от майка си. Тя е всичко за него от всяка гледна точка. Не се залъгвайте, че не сте специалисти, и че в яслата щели да ги научат на едно или друго. Най-важното е детето да усеща и да се научи, че майка му го обича и се грижи за него безрезервно. През първите 1-2 години децата натрупват най-важното, нepdlrir;f, че не го осъзнават. Единствено майката е способна да научи детето ти на всичко с любов и търпение и да му вдъхне спокойствие и увереност. След нея е бащата и най-близките роднини. Всички останали хора са просто на работа.

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 11:05 от RadostinaHZ

# 13
  • Мнения: 641
Скоро имаше идея на една майка да гледа друго дете заедно с нейното срещу заплащане т.е. детегледачка.Но това зависи от нервната ти система и възможността за псих.натоварване.Аз само предлагам. Peace

# 14
  • Мнения: 581
 Дистрибутор на някакви продукти (козметика, хран.добавки).Не се печелят много пари в началото, но пък е доста забавно и интересно (поне за мен).

Общи условия

Активация на акаунт