Врязъл се нокът на палеца на крака !!!!

  • 9 002
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 398
 Има ли някакъв лек за това???

 Вече ми е правена операция веднъж.А сега пробвах някои методи и мазила , но няма ефект и мястото е подуто и има малко гной.Изрязвам си правилно ноктите , но този път много лесно и бързо се възпали.
 Не ми се иска пак да се стигне до операция.

 Моля кажете ми няакакъв лек дето да ми помогне ???

# 1
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
купи от аптеката клеева тинктура/спиртен разтвор на прополис/ и капвай върху нокътя, в краен случай - йод

# 2
  • Мнения: 398
  Много благодаря!!!!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На дъщеря ми като се възпали пръстчето и изписаха Беладона хома корт- това са капки хомеопатични.

# 4
  • Мнения: 1 737
Вече има брекети за нокти. Носят се няколко месеца и изправят ноктите. Тънки са и не пречат в обувките.

# 5
  • Мнения: 33
Вече има брекети за нокти. Носят се няколко месеца и изправят ноктите. Тънки са и не пречат в обувките.

# 6
  • Мнения: 33
какво е това и откъде се купува?или трябва да ти го изпише някой?дъщеря ми е на 7 и е с диабет и с такива нокти на палците . при нея е опасно и то много наистина имам нужда от повече инхормациа за тези   Embarassedнеща

# 7
  • Мнения: 1 737
Една докторка в едно предаване ги показваше как се слагат. Поставят се само от специалист, както брекетите за уста се поставят само от ортодонтски специалист. Техниката е малко като ноктопластиката. Не знам координати, обаче, нито запомних името и. Провай с търсачките. Предполагам по - известните ортопеди имат повече информация.

# 8
  • Мнения: 506
след като оправиш моментното състояние е хубаво да го оставиш да израста над месото,така никога повече няма да се вреже.Най-лесно това става през лятото,когато се ходи с отворени обувки Peace

# 9
  • Мнения: 412
Момичета и аз имам такъв проблем и съм в паника!Пръстчето ми е потдуто в основата на нокътната плочка и леко ме наболява на моменти.Преди седмица бях при личния лекар, който искаше да ме праща на хирург, за да ми вадят нокътчето.Имаме семеен познат, който е ортопед и той каза, че не бил за вадене и ми каза да слагам компреси с равни части чист спир и реванол и така на два часа да ги сменям.Вече четири дена ги правя и няколко пъти ми изтекаха няколко капчици гной.И отока в основата на нокътчето леко спадна, но въпреки това се притеснявам като чета, че бързо стигало до костта и се режел пръстта. Praynig Направо умирам от страх и не знам какво да правя и на кой да вярвам.Мислите ли, че трябва да изчакам още или все пак да отида на хирург?Притесняваме това, че отида ли на хирург-той едва ли би ме върнал.Просто не искам да ми вадят нокътчето, ако това не е необходимо, но в същото време се чудя дали наистина ще се оправи само с компреси.  Cry

# 10
  • София
  • Мнения: 2 430
Аз също имам подобен проблем,понякога нокътя на палеца ми се сраства с кожата и се налага много дълбоко да изрязвам нокътя,което ми причинява болка със затворено обувки!Не ми забира ,но се сраства с кожата.Какво да направя?

# 11
  • Мнения: 1 081
И  моят нокът се сраства с кожата, и ме наболява, когато се наложи да го изрежа дълбоко. Ужасно е. Може ли малко инфо за тези брекети за нокти? Колко струва?

# 12
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
тези теми видяхте ли?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127682

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=102732

# 13
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
мои приятели с такъв проблем го разрешиха с ходене на педикюр.
Педикюристката е много добра, изрязва правилно нокътя и го почиства от гнойта. След това нещата се успокояват, но се изрязва по определен начин още определено време за да може нокътя добре да се оформи

# 14
  • Мнения: 1 645
Малкят имаше такъв проблем преди няколко дни.
Пръсках го няколко пъти с Алое Фърст - мина му.
Този път не се наложи да го "чопля" - страшно болезнено е,и за него и за мен.

Общи условия

Активация на акаунт