Мтел

  • 2 394
  • 32
  •   1
Отговори
Така ситуацията е следната на 12 март ми изтича еднигодишният договор за определен тарифен план, понеже не използвам капацитета му като цяло кой знае колко добре искам да мина на предплатена услуга пак. Понеже съм останала с впечатление, че трябва едномесечно предизвестие се заинтересувах при заплащането си миналият път и момичето , което ме обслужи ми каза, че е наистина така и трябва най-късно да подам молба на 12 февруари, а може и по-рано. Отидох оня ден още нямах излязла фактура и понже точно на 12-ти ще ми е трудно да отида реших да попитам дали мога отделно да си подам молбата и след това да извърша заплащането като ми излезе фактурата. Даже гишето, на което пише консултации беше свободно и си викам още по-добре, ето ще занимая хората , които конкретно се занимават с това. Девойката, която беше там ми каза, че трябва да си подам молбата СЛЕД 12-ти тоест трябвало да има по-малко от месец. Аз и казах какво са ми казали миналият месец на отсрешното гише, но тя си отстояваше тезата...всъщност беше мило и приятно момиче и аз си викам добре още по-хубаво няма да се юрвам да тичам на 12-ти. Обаче после ме обхвана параноята, въпреки, че се съмнявам да имат такава подмолна стратегия за "принудително" задържане на клиентела, ама все пак си представих как ми обясняват, че примерно съм просрочила времето и трябва да съм на тази тарифа още една година. Ако има някой вещ да се изкаже ще съм му много благодарна Simple Smile.

# 1
  • Мнения: 580
Ако искаш да си смениш тарифният план без да губш ценно време ,можеш да си направиш клиентска парола(в някой от офисите на Мтел,става за минути) и в последствие чрез мобилния си телефон и *88 да направиш съответните промени   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 634
Най-добре е наистина да си направиш клиентска парола,но не е задължително да ходиш в офис,може и по телефона,от менюто.

# 3
  • Мнения: 1 218
Не е проблем това предизвестие, не се притеснявай. И без него можеш да минеш НО:
най-важното в случая е - да не отидеш при Мтел-ците след 12-ти март,защото нали са нахитрели здраво и ако ти не си наясно с датата на изтичане на договора  (както е при теб - 12-ти март) и отидеш на 13-ти при тях, ще се окаже, че договора ти автоматично се е преподписал, разбираш ли и сега си имаш отново договор (съответно за толкова време, колкото ти е продължителноста на стария договор, ако предишния е бил двугодишен, честито имате си отново двугодишен  Joy ) и няма как да минеш на предплатена услуга. Значи тези с които си говорила, въобще не са искали да се занимават с теб  #2gunfire аман от тъпи служителки.
В момента в който отидеш, примерно може да е от 1-ви до 11-ти март, няма значение - заявяваш какво желаеш, (съответно започват да те омагьосват - ма видиш ли ся , с Примата ще ти са скъпи разговорите, ма няма да можеш да си вземеш телефон на изплащане, ма имаме готини тарифни планове ... сумати глупости ) и си минаваш на прима без проблеми.

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 23:49 от Djindjari

# 4
  • Мнения: 3 569
Ако договорът ти се е подновил автоматично, т.е. ако не си казла "Прекратявам го" и да се подпишеш отдолу, няма да можеш да минеш на Прима.

# 5
  • София
  • Мнения: 53
Отиди след 12-ти февруари да си подадеш заявление задължително. Ако изведнъж тогава се окаже че е трябвало да се подаде молба до 12-ти значи печелиш един месец безплатни разговори както и Прима с нов номер Simple Smile

Сещаш се какво ти казвам  Laughing

# 6
  • Мнения: 5 582
Защо не звъннеш на *88 да питаш пак ?!Да не те вържат зорлем  Rolling Eyes заради пропуснат срок

# 7
Много благодаря за всички мнения, така и ще направя отивам утре заплащам си всичко и си подавам молбата, каквото и да ми разправят аз си пиша датата те да си я взимат предвид, когато си искат. Незнам все още как стоят нещата, ама ако са нправили опит да ме забаламосат  Rolling Eyes, егати бива ли такова нещо, дори да имат инструкции(което ми се струва безумно), чисто човешки бива ли такова нещо. Момичето изглеждаше много мило и любезно не е имало някой и да й виси на главата на някаква си по хай позиция та да е принудена...да кажеш, че някаква фирмица.

# 8
  • Мнения: 14 471
що не си прочетеш договора преди това? там ще ти пише дали се подновява автоматично, как стои въпросът с предизвестието и т.н.

# 9
  • Мнения: 1 218
Тази въпросна молба е един вид застраховане - за самата теб, че ако случайно нещо се случи - налага ти се пътуване, забравиш и т.н. някой служител ще ти спре ръчно договора на 12-ти и той няма да се поднови.
Но не е задължителна.
Договорите в Мтел отдавна автоматично се подновяват !!!

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 23:47 от Djindjari

# 10
Много подло,много подло искат да те прецакат.Аз затова одавна,ама много одавна не ползвам услугите на МТЕЛ!Да си прзная честно,направо не мога да ги понасям.Не стига,че лъжат в цените и сметките,ами и служителите им се държат сякаш са хванали господ за шлифера.А ето, сега искат да прецакат подлярски горката жена!!!Ужассс,никога повече МТЕЛ! #2gunfire

# 11
  • Мнения: 3 880
Добре де теzи подробности не са ли уточнени в договора? newsm78 Или на сайта на Мтел?
Логичното е да се подаде молбата zа прекратяване преди срока, а не след като zапочне да тече срока zа предиzвестие, иначе какъв е смисълът на предиzвестието.
Аz тук като си прекратявам договора (два пъти ми се е случвало до сега) подавам молбата поне година предварително, zаЩото zа 2_годиШен договор предиzвестието е 3 месеца и аz да не zабравя и да пропусна срока. Не посочвам дата, а пиШа, че прекратявам "към първата въzможна дата", те си zнаят до кога ми е договора....
На твое място утре отивам zадължително, иначе после върви докаzвай коя кака какво ти е каzала Peace

# 12
  • софия
  • Мнения: 257
И аз имам такъв проблем,изпуснах датата и сега хоп още една година договор. #Cussing out Та се питах няма ли да ми го спрат , ако не говоря от тази карта и не си платя таксата.

# 13
  • Мнения: 3 826
Мен-тел й викат на тая фирма

# 14
  • Мнения: 3 880
И аз имам такъв проблем,изпуснах датата и сега хоп още една година договор. #Cussing out Та се питах няма ли да ми го спрат , ако не говоря от тази карта и не си платя таксата.
Няма да го спрат, разбира се, нали си има договор. Ще ти се трупат таксите и ще си им длъжник. Гледай да не изпуснеш следващата дата Peace

Общи условия

Активация на акаунт