Нормално раждане и раничка на шийката на матката

  • 4 364
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте, мами!

Знаете ли дали раничката на шийката е пречка за раждане по естествен път Embarassed? Доста четох по интернет, ясно ми е че е строго индивидуално, но все пак реших да ви питам  Blush

  bouquet

# 1
  • Мнения: 95
Разбира се че не е добре.Говори с лекар.Simple Smile

# 2
Разбира се че не е добре.Говори с лекар.Simple Smile

Че ще говоря с лекаря ми, това е повече от ясно. Просто ми искаше малко повече информация, ако някой знае нещо повече. Peace

# 3
  • Мнения: 9 973
аз не бих рискувала........... Whistling

# 4
  • Мнения: 1 900
Най-добре да се прецени от гинеколога ти. Предполагам, че все пак има някакви рискове, незнам.  Rolling Eyes
Успех  Peace

# 5
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
Два-три месеца преди да забременея бях на гинекологичен преглед и ми сваляха спиралата.Тогава моята лекарка ми каза ,че имам раничка,която ще лекуваме след като забременея и родя.Каза ми,че не пречи нито на бременността,нито на раждането,но все пак и ти се консултирай.Успех и леко раждане!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 44 095
Аз имах не доизлекувана, родих нормално без проблеми, сега преди месец отидох и ми я изгориха.
Предполагам зависи и на какъв етап е, цитонамазка правила ли си????
Какво казва гинеколо ги ти???

# 7
  • София
  • Мнения: 726
Родих и двете си деца нормално, с раничка на шийката на матката.
Сега /само чакам да спра да кърмя/ ще ходя да ми я горят.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 095
Родих и двете си деца нормално, с раничка на шийката на матката.
Сега /само чакам да спра да кърмя/ ще ходя да ми я горят.


то не пречи на кървменето...освен ако още нямаш цикъл....

# 9
Аз имах не доизлекувана, родих нормално без проблеми, сега преди месец отидох и ми я изгориха.
Предполагам зависи и на какъв етап е, цитонамазка правила ли си????
Какво казва гинеколо ги ти???

Правя си веднъж годишно цитонамазка, последният път беше преди да забременея. Досега докторът не ми е споменавал това за пречка (той ми е гинеколог и преди да забременея, и по време на бременността също), но пък аз ще го питам така или иначе.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 44 095
Значи питах за цитонамазката, защото след раждането като ходих на преглед д-ра заради раничката ми направи такава и като излезе резултатът, каза че не е спешно горенето (че аз тогава и д-р проблеми си имах)...

Та предполагам, че твоя д-р също ще направи и на това основание ще реши какво да правите....но предполагам, че ще се изчака раждането...мн жени в следствие самото раждане получават такива ранички....

# 11
  • Мнения: 682
Преди година и половина и на мен ми откриха раничка, като гинеколожката ми каза, че няма проблем с раждане и забременяване. Налага се лечение(тя предложи физиотерапия ), но в моя случай не е спешно. Задължително е да се консултираш с гинеколога ти- той ще те посъветва най-добре.

# 12
  • Мнения: 357
не пречи  Peace

# 13
  • Мнения: 232
Родих и двете си деца нормално, с раничка на шийката на матката.
Сега /само чакам да спра да кърмя/ ще ходя да ми я горят.
Абсолютно същото -още съм си с нея! smile3518Успех и спокойно -леко бременеене и раждане!

# 14
  • Мнения: 49
Доколкото съм запозната ,раничката може да се лекува след раждането.Но все пак е хубаво да поговориш с генеколога си.
Леко бременеене Peace

Общи условия

Активация на акаунт