спиране на кърмата

  • 370
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Кърмата ми намаля значително от известно време, от месец Калоян е на комбинирано хранене кърма и АМ / сутрин и вечер/ през другото време пюрета. Цедя се от самото начало и макар че е доста досадно и трудоемко /мамите които се цедят могат да ме разберат /и мисля скоро да спирам, но не знам как да стане, да намалявам цеденето, за да не се стимулирам образуването или с хапчета, чух и за инжекци. Ще съм благодарна ако споделите, как сте спрели кърмата си, без да си създавате здравословни проблеми, като мастит и т.н.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Ако отбиването стане плавно най- вероятно няма да имаш нужда от хапчета или инжекции (които са на хормонална основа все пак). Спираш да цедиш и през първите дни изцеждаш само, ако усещаш препълване на гърдите- но не до край, а колкото да спадне напрежението. Отделно можеш да пиеш чай от мента или салвия (градински чай)- те потискат действието на пролактина.
При положение, че се кърмите само сутрин и вечер и то смесено, мисля, че това ще е достатъчно, за да ти спре млякото съвсем. Трябва да знаеш всъщност, че може доста дълго гърдите ти да продължат да отделят капки мляко, без това да е индикация за проблем.

Общи условия

Активация на акаунт