Честото нощно кърмене сигнал за недохранване ли е?

  • 1 148
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Моето бебе е на почти 6 месеца и от близо месец насам често й се случва да иска да суче нощно време по 2-3 пъти. Преди имаше само едно хранене към 3-4 часа сутринта, а сега суче към 1ч, към 3ч и в 5часа.  През деня се храним през четири часа и обедното хранене е заместено с зеленчуково пюре и ако не й стига и предлагам гърдата, но обикновено отказва. Пробвала съм да я кърмя през три часа, но тя не иска.
Мислите ли, че това е сигнал че не й достига храна или пък е от пробиване на зъбки! Това често нощно кърмене ме изтощава вече.

# 1
  • Мнения: 9 973
сигналите са много-недохранване,зъбки,мокър памперс,детето е спало повече през деня и не му се спи...........
като не знае как да се изрази,то търси да суче и така се успокоява
ако си притеснена отиди при педи да го изтеглите Hug

# 2
  • Мнения: 146
Вече това е единствения начин да я успокоя през ноща. Причината да е спала много през деня я изключвам, защото и през деня спи много малко - 3 пъти по половин час. А я мерих преди 2 седмици и  си беше наддала нормално.
А педито каквото и да я питам казва - не си дояжда, дохранвай с  АМ.  просто не е привърженик на кърмнето и не си разбира много

# 3
  • Мнения: 2 005
Едва ли е недохранване,и ние сме в подобна ситуация.Моето дете е на почти 7 месеца,нощем се буди по 3-4 пъти да суче,имаше период-будеше се по 10 пъти,друг път - само веднъж.Иначе се храни на 4 часа.Чела съм,че кърмените бебета се будят често нощем.Аз спя с нея за да не ставам и ми е по-лесно,не ми пречи.Пробвай с вода,залъгалка,но ако наистина е гладна,ще трябва да си я кърмиш.Търпение,и този период ще отмине  Peace

# 4
  • Мнения: 2 829
Елена, според мен не е недохранване. По-скоро зъби, превъзбуждане през деня, неприятни сънища... Моя Алекс като беше по-малък се будеше нощем по-често ако е преял например. И досега си има периоди от 2-3 дни в които се буди по 100 пъти през нощта и след това периоди когато спи по цяла нощ или се събужда по веднъж. Да поясня, че започна да спи по цяла нощ след като навърши година и 2 месеца. Ако мислиш, че може да е гладно детето-даваш да суче по-често Grinning Т.е., ако приемем че нощем огладнява-значи като я накърмиш решаваш проблема Hug

# 5
  • Мнения: 1 900
Според мен не е от недохранване, по скоро зъби.  Peace
А за педито хич не ме учудва, поредната педиатърка с негативно мнение аз кърменето. Tired

# 6
  • Мнения: 982
Детето ми също започна да се буди често нощем на 5-6 месеца.През ум не ми мина,че е недохранен,наддаваше прилично.Първите зъбки се появиха и за мен това беше причината.

# 7
  • София
  • Мнения: 604
От никненето на зъбките е, докато изникнат първите зъбчета това е доста често срещано явление. Добре е, че детенцето успява да се успокои чрез кърмене, можеше и по-зле да е Crazy

# 8
  • Варна
  • Мнения: 102
Дъщеря ми втория и третия месец спеше непробудно цяла нощ.Аз се зарадвах, но последния месец започна да се събужда 1- 2 пъти през нощта - суче малко и заспива.Вече избиват първите зъбчета (може би е раничко, но факт)А през деня изобщо не иска да суче нормално - по 5 минутки на 4-5 часа.
При теб може би също е от зъбки или просто търси успокоение.

# 9
  • Мнения: 313
Моя бебо е на 1.4, яде по 4 пъти твърда храна, 3-4 пъти го кърмя, което е предостатъчно за неговата възраст, но въпреки това се буди много пъти да суче и през нощта. Не се притеснявай. Щом наддава добре, няма причина да се тревожиш. Успех   bouquet

# 10
  • Мнения: 941
предполагам че бебето се събужда нощем и не знае как само да заспи и търси да суче за да се успокои, за буденето има много причини, забелязала съм че беба се буди когато и се пишка и като се изпишка в памперса се е събудила, и после не знае как да заспи и търси помощ от мен, но в никакъв случай не е от недохранване мисля

# 11
  • Мнения: 4 343
и ние сме така а сме на 9 м. и определено не са зъби /поне не през всички тези месеци/ и в никакъв случай не е недохранване защото надава прилично
 newsm78 може просто да се нуждае от близост и сигурност .Казват че бебетата също сънуват .

# 12
  • Мнения: 37
моя е на 13-дена и се събужда по 1-н път към 3-4 ч да суче

# 13
  • София
  • Мнения: 932
И аз мисля че не е от недохранване, по-скоро детенцето се успокоява на теб и по-добре. Моето е на 7 месеца , нямаме заместено хранене все още и  се буди по 2-3 пъти нощем , но не толкова да суче активно колкото да се успокой и заспива пак. Предпочитам така отколкото да се събуди нощем и да не ми заспива по 1-2 часа.

# 14
  • Мнения: 79
Повечето мами са те успокоили вече, че не бива да се притесняваш от вероятността бебчето ти да е гладно. Едва ли е. Малката ми дъщеря е на почти шест месеца и откакто е родена се буди в 1h., после към 4h., 6h. и окончателно ставаме около 9h. През деня спи общо около 4-5 часа. Само обедното хранене е заместено със зеленчукови и месни пюрета. Всички останали се кърмим. Около 7 пъти в денонощието.
В началото 2-3 нощи се опитвах да й давам водичка, когато се будеше,  но тя плачеше, извръщаше главица към гърдите ми и буташе шишето.
След това взех решение за себе си, защото усетих, че то е вярното за мен и нея и започнах да я вземам...Слагам я на гърдите си, тя суче няколко минути, като дори не усещам да издърпва мляко и заспива.
Възможно е при вас да е от никнещи зъбки, но при нас не са те, защото "проблема" датира, откакто е родена.
Буди я по-скоро нуждата от сукане, нуждата да ме усети, да се сгуши...
От момента, в който приех, че е така и спрях да се боря с инстинктите си, тези будения се превърнаха в много скъпоценни моменти на топлина и споделена нежност... Flushed

Общи условия

Активация на акаунт