МОЛЯ ЗА ИНФО ОТНОСНО ПОЧИВКИ ПРЕЗ НОИ за море и планина!

  • 44 280
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Здравейте,много моля който вече е ползвал почивка през НОЙ ,да ми пусне повече инфо какво се прави.Къде имаме право,на какво имаме право и кога.На морето има ли станции където можем да почиваме,какви са условията,или за предпочитане са планински бази? newsm78
Освен това ме интересува за хиперактивни деца има ли някаква станция,където да се предлагат някакъв тип програми или нещо такова.Иска ми се в началото на март или април да организирам нещо за детето,така,че всяка информация ще ми бъде полезна - БЛАГОДАРЯ Ви предварително Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 531
Програмите на НОИ за санаториуми са за работещи! В сайта има адреси и тел. на базите за почивка! Правиш резервация , а 1 м. преди датата взимаш от дж-пи то направление и с всички док. за заболяването и резевацията отиваш в НОИ ! Поне така беше преди 2 г.!Задължен си обече да ходиш на процедури / подписваш се в картон и правят проверки/ !
Да не бъркаш обаче с санаториалните облекчения за инвалиди, които се изплащат от социалните , те са за деца! Те нямат нищо общо с НОИ! Ако става въпрос за дете с ТЕЛк, то не е към прогр. на НОИ! В този случай продсто си правш резервация в някой санаториум / може и  спа-хотел / без никакви документи! Плащаш си на свободни начала и после фактурата се носи в срок 1 м. в социалните и от там ти плащат определена сума/ не знам колко е тази г./ !Не е и задължително в този случай да ползваш и процедурите може просто на почивка да отидете!
Преди 2 г. ние процедирахме така - сина ми беше с ТЕЛК  с придружител, и двамата с него бяхме на свободен принцип, а съпруга ми се взе направл. он НОИ / като каза че иска заради детето да отидем веднага му дадоха/ и ползваше техните отстъпки!

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 16:40 от veni-b

# 2
  • Мнения: 199
Много ти благодаря,защото съм в пълна мъгла относно това,а в НОИ бяха супер нелюбезни преди малко и ми заявиха,че джипито,трябвало да ми даде списък за местата,където може да се отиде.Моята дъщеря е с ТЕЛК и не ми се иска да ползваме някакви конкретни процедури,защото се притеснявам,че тя няма да бъде спокойна относно издържането като време.
А се интересувам за това,защото все пак идва и лято,може пък да комбинирам нещата.
Благодаря smile3525

# 3
  • Мнения: 2 531
oddy точно това направихме и ние! Всъщност аз и съпруга ми ползвахме процедури, а детето -не! Ние бяхме на Бургаските мин. бани и съм много доволна! Близо е до морето и същевременно е в една горичка, изключително спокойно и без всичкия стрес и цигании по черноморието ни! Пробвай там, координатите ги има в нета!

# 4
  • Мнения: 199
Ще бъде ли удобно да ми кажеш колко процента от сумата са се покривали преди две години?Надявам се да не те обиждам с такива въпроси Embarassed,но надявам се,че ще ме разбереш,за съжаление през изминалото лято нямахме финансовата възможност да отидем до морето,въпреки,че Ана-Мария всеки ден ми обясняваше,че иска да ходи до морето,та тази година ако не ни мине котка път Sick се надявам да ни светне малко късмет и да реализираме това нейно желание Embarassed

# 5
  • Мнения: 2 531
Ще бъде ли удобно да ми кажеш колко процента от сумата са се покривали преди две години?Надявам се да не те обиждам с такива въпроси Embarassed,но надявам се,че ще ме разбереш,за съжаление през изминалото лято нямахме финансовата възможност да отидем до морето,въпреки,че Ана-Мария всеки ден ми обясняваше,че иска да ходи до морето,та тази година ако не ни мине котка път Sick се надявам да ни светне малко късмет и да реализираме това нейно желание Embarassed
Не е процен от сумата която плащаш, а са фиксирани- тогава беше до 165 лв. на човек / ще рече за детео и придружителя, ако в ТЕЛК-а има такъв/ . А мъжо плати някакви си символични 7 лв. на ден през НОИ! Попитай в социалната служба колко лв. ще ви покрият, а в сайта на НОЙ виж за тях как стои въпроса! Ти към кой санаториум си се ориентирала?

# 6
  • Мнения: 199
Здравейте, моята дъщеря е без право на придружител и ни казаха от социалните тази година че изплащат до 165 лв от фактурата и колкото е по висока цената имаш по голям шанс да ги вземеш тези 165 лв.

# 7
  • Мнения: 410
 Отдавна чакам някой да пусне такава тема. Моето дете е с чужда помощ и също ще се възползвам. Само, че смятам още април да тръгнем. Просто се чудя къде е подходящо за деца. Да има топъл закрит басейн ( само водата може да му отнеме от силите) и диагнозата хиперактивност с дефицит на вниманието да не е непозната.  Моля, който е ходил с дете да сподели, къде са имали максимално удобства!

# 8
  • Мнения: 2 531
galq , по принцип при тази "диагноза" не се правят рехабилитации ! Така че най вероятно е да ползавш санаториума за почивка, а не с лечебна цел  Grinning ! Диагнозите на сина ми също не подлежат на лечение в санаториуми, ние с татито се възлозвахме за нашите болежки, детето просто си почиваше! А цената на повечето санаториуми е комплексна- вкл. спане, храна и до 3 процедури ,независимо дали ги ползваш! Така че във фактурата се отразява всичко! А за закрити басейни- мисля че във Велинград има доста, провери кои хотели са със статут на балнеоцентър!

# 9
  • Мнения: 410
 Вени малко не разбирам кавичките ти, но както и да е. И на мен така са ми казвали, че не подлежи на процедури, но все пак реших да се ослушам. Току- виж са измислили някакви терапевтични сеанси в санаториумите.  Simple Smile  За нас плуването само по себе си е достатъчна процедура.
 Аз за съжаление се занимавам само с детето и за това не работя и не става по НОИ за мен.
 По- скоро идеята ми беше освен басейна да разбера къде има подходящи условия, като например детски кът, голям двор, персонала да не е сърдит по рождение и т.н.

# 10
Вени, здравей! Искам да те помоля да напишеш къде точно в нета мога да проверя как стои въпроса със санаториумите.
Благодаря ти много предварително!!!

# 11
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Ето старата тема за http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226063.0 де& … 80;ум

а ето ви и санаториуми по НОИ  http://www.rehabilitatzia-bg.com/bg/

Идеята е да лекуваме децата си  Peace  ,а не да се възползваме от тяхното увреждане за да почиваме по евтино.

# 12
  • Мнения: 2 531
Вени, здравей! Искам да те помоля да напишеш къде точно в нета мога да проверя как стои въпроса със санаториумите.
А какво точно те интересува? Аз вече описах двата начина за ползавнето им - чрез НОИ - само за работещи  и чраз изплащане на сума от социалните - за хора с ТЕЛК / има и огранич. за % на телка, но незнам колко/. А иначе за самите санаториуми- в сайта но НОИ има за тези през тях,но и чрез гугъл-а излиза доста инфо! 
galq - това с " .. " и аз незнам защо го написах, може би защото при сина ми се опитваха доста пъти да поставят такава диагноза и доста пъти я отхвърляха!

# 13
Благодаря, ви много мамчета за инфото!!!

  bouquet    bouquet    bouquet    bouquet    bouquet

# 14
  • Мнения: 199
Не мисля,че има хора от тук пишещите,които се възползват от децата си.При моята дъщеря също не мога да кажа,че ще отидем за да се лекуваме,просто,защото диагнозата е такава,че не се "лекува".Нормално е при ограничени средства да потърсиш информация за това какво право има детето да отиде на почивка и това да излезе на нормална цена Mr. GreenВсе пак средствата са относително понятие и всеки разбира това в различен смисъл.
След като децата ни имат право да ползват някакви преференции,редно е да ги оползотворят.И без това на повечето места има разни връзкари,които ходят само заради това,че е по-евтино.Сори за резкият тон,ама  Sick

Общи условия

Активация на акаунт