МОЛЯ ЗА ИНФО ОТНОСНО ПОЧИВКИ ПРЕЗ НОИ за море и планина!

  • 44 281
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Здравейте,много моля който вече е ползвал почивка през НОЙ ,да ми пусне повече инфо какво се прави.Къде имаме право,на какво имаме право и кога.На морето има ли станции където можем да почиваме,какви са условията,или за предпочитане са планински бази? newsm78
Освен това ме интересува за хиперактивни деца има ли някаква станция,където да се предлагат някакъв тип програми или нещо такова.Иска ми се в началото на март или април да организирам нещо за детето,така,че всяка информация ще ми бъде полезна - БЛАГОДАРЯ Ви предварително Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 531
Програмите на НОИ за санаториуми са за работещи! В сайта има адреси и тел. на базите за почивка! Правиш резервация , а 1 м. преди датата взимаш от дж-пи то направление и с всички док. за заболяването и резевацията отиваш в НОИ ! Поне така беше преди 2 г.!Задължен си обече да ходиш на процедури / подписваш се в картон и правят проверки/ !
Да не бъркаш обаче с санаториалните облекчения за инвалиди, които се изплащат от социалните , те са за деца! Те нямат нищо общо с НОИ! Ако става въпрос за дете с ТЕЛк, то не е към прогр. на НОИ! В този случай продсто си правш резервация в някой санаториум / може и  спа-хотел / без никакви документи! Плащаш си на свободни начала и после фактурата се носи в срок 1 м. в социалните и от там ти плащат определена сума/ не знам колко е тази г./ !Не е и задължително в този случай да ползваш и процедурите може просто на почивка да отидете!
Преди 2 г. ние процедирахме така - сина ми беше с ТЕЛК  с придружител, и двамата с него бяхме на свободен принцип, а съпруга ми се взе направл. он НОИ / като каза че иска заради детето да отидем веднага му дадоха/ и ползваше техните отстъпки!

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 16:40 от veni-b

# 2
  • Мнения: 199
Много ти благодаря,защото съм в пълна мъгла относно това,а в НОИ бяха супер нелюбезни преди малко и ми заявиха,че джипито,трябвало да ми даде списък за местата,където може да се отиде.Моята дъщеря е с ТЕЛК и не ми се иска да ползваме някакви конкретни процедури,защото се притеснявам,че тя няма да бъде спокойна относно издържането като време.
А се интересувам за това,защото все пак идва и лято,може пък да комбинирам нещата.
Благодаря smile3525

# 3
  • Мнения: 2 531
oddy точно това направихме и ние! Всъщност аз и съпруга ми ползвахме процедури, а детето -не! Ние бяхме на Бургаските мин. бани и съм много доволна! Близо е до морето и същевременно е в една горичка, изключително спокойно и без всичкия стрес и цигании по черноморието ни! Пробвай там, координатите ги има в нета!

# 4
  • Мнения: 199
Ще бъде ли удобно да ми кажеш колко процента от сумата са се покривали преди две години?Надявам се да не те обиждам с такива въпроси Embarassed,но надявам се,че ще ме разбереш,за съжаление през изминалото лято нямахме финансовата възможност да отидем до морето,въпреки,че Ана-Мария всеки ден ми обясняваше,че иска да ходи до морето,та тази година ако не ни мине котка път Sick се надявам да ни светне малко късмет и да реализираме това нейно желание Embarassed

# 5
  • Мнения: 2 531
Ще бъде ли удобно да ми кажеш колко процента от сумата са се покривали преди две години?Надявам се да не те обиждам с такива въпроси Embarassed,но надявам се,че ще ме разбереш,за съжаление през изминалото лято нямахме финансовата възможност да отидем до морето,въпреки,че Ана-Мария всеки ден ми обясняваше,че иска да ходи до морето,та тази година ако не ни мине котка път Sick се надявам да ни светне малко късмет и да реализираме това нейно желание Embarassed
Не е процен от сумата която плащаш, а са фиксирани- тогава беше до 165 лв. на човек / ще рече за детео и придружителя, ако в ТЕЛК-а има такъв/ . А мъжо плати някакви си символични 7 лв. на ден през НОИ! Попитай в социалната служба колко лв. ще ви покрият, а в сайта на НОЙ виж за тях как стои въпроса! Ти към кой санаториум си се ориентирала?

# 6
  • Мнения: 199
Здравейте, моята дъщеря е без право на придружител и ни казаха от социалните тази година че изплащат до 165 лв от фактурата и колкото е по висока цената имаш по голям шанс да ги вземеш тези 165 лв.

# 7
  • Мнения: 410
 Отдавна чакам някой да пусне такава тема. Моето дете е с чужда помощ и също ще се възползвам. Само, че смятам още април да тръгнем. Просто се чудя къде е подходящо за деца. Да има топъл закрит басейн ( само водата може да му отнеме от силите) и диагнозата хиперактивност с дефицит на вниманието да не е непозната.  Моля, който е ходил с дете да сподели, къде са имали максимално удобства!

# 8
  • Мнения: 2 531
galq , по принцип при тази "диагноза" не се правят рехабилитации ! Така че най вероятно е да ползавш санаториума за почивка, а не с лечебна цел  Grinning ! Диагнозите на сина ми също не подлежат на лечение в санаториуми, ние с татито се възлозвахме за нашите болежки, детето просто си почиваше! А цената на повечето санаториуми е комплексна- вкл. спане, храна и до 3 процедури ,независимо дали ги ползваш! Така че във фактурата се отразява всичко! А за закрити басейни- мисля че във Велинград има доста, провери кои хотели са със статут на балнеоцентър!

# 9
  • Мнения: 410
 Вени малко не разбирам кавичките ти, но както и да е. И на мен така са ми казвали, че не подлежи на процедури, но все пак реших да се ослушам. Току- виж са измислили някакви терапевтични сеанси в санаториумите.  Simple Smile  За нас плуването само по себе си е достатъчна процедура.
 Аз за съжаление се занимавам само с детето и за това не работя и не става по НОИ за мен.
 По- скоро идеята ми беше освен басейна да разбера къде има подходящи условия, като например детски кът, голям двор, персонала да не е сърдит по рождение и т.н.

# 10
Вени, здравей! Искам да те помоля да напишеш къде точно в нета мога да проверя как стои въпроса със санаториумите.
Благодаря ти много предварително!!!

# 11
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Ето старата тема за http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226063.0 де& … 80;ум

а ето ви и санаториуми по НОИ  http://www.rehabilitatzia-bg.com/bg/

Идеята е да лекуваме децата си  Peace  ,а не да се възползваме от тяхното увреждане за да почиваме по евтино.

# 12
  • Мнения: 2 531
Вени, здравей! Искам да те помоля да напишеш къде точно в нета мога да проверя как стои въпроса със санаториумите.
А какво точно те интересува? Аз вече описах двата начина за ползавнето им - чрез НОИ - само за работещи  и чраз изплащане на сума от социалните - за хора с ТЕЛК / има и огранич. за % на телка, но незнам колко/. А иначе за самите санаториуми- в сайта но НОИ има за тези през тях,но и чрез гугъл-а излиза доста инфо! 
galq - това с " .. " и аз незнам защо го написах, може би защото при сина ми се опитваха доста пъти да поставят такава диагноза и доста пъти я отхвърляха!

# 13
Благодаря, ви много мамчета за инфото!!!

  bouquet    bouquet    bouquet    bouquet    bouquet

# 14
  • Мнения: 199
Не мисля,че има хора от тук пишещите,които се възползват от децата си.При моята дъщеря също не мога да кажа,че ще отидем за да се лекуваме,просто,защото диагнозата е такава,че не се "лекува".Нормално е при ограничени средства да потърсиш информация за това какво право има детето да отиде на почивка и това да излезе на нормална цена Mr. GreenВсе пак средствата са относително понятие и всеки разбира това в различен смисъл.
След като децата ни имат право да ползват някакви преференции,редно е да ги оползотворят.И без това на повечето места има разни връзкари,които ходят само заради това,че е по-евтино.Сори за резкият тон,ама  Sick

# 15
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
oddy , не ми се се спори с тебе. Но такива които искат да отидат на почивка да отиват където им позволява кесията. Грозно е да се отнеме мястото в някоя балнеология на дете което наистина има нужда от това.Има деца на които само балнологията помага,а чакат за приемане с месеци. Просто некоректно е да питаш как да се възползваш от мизерните 165 лв. Сори и аз за резкия тон но за да заведа детето си се налага да чакам месеци точно заради това.

# 16
  • Мнения: 3 540
Във социалната отценка на инвалида е посочено на какво има право лицето,взависимост от увреждането.

# 17
  • Мнения: 410
 Ванчето е права.  За хиперактивност и епилепсия няма процедури, но сме с 96%  от ТЕЛК. В соц. оценка пише, че имаме право на санаториум. Не смятам, че ако заведа детето си на санаториум ще отнема мястото на друго дете. Това, че няма адекватни процедури за заболяванията на детето ми, не означава, че не можем да се заредим емоционално. И темата е относно къде и как можем да се възползваме от това, а не да се редим на опашка и да спорим кой какви морални ценности отстоява.
П.С. И аз съжалявам за резкия тон!

# 18
  • Мнения: 335
Здравейте!Детето ми е на безглутенова диета и с ТЕЛК и с право на санаториум.Писах им на сайта и познайте какво ми отговориха   Shocked НИКЪДЕ не предлагат такова безглутеново меню.  Mr. Green Имам право,а няма къде да я заведа и как да го ползвам?

# 19
  • Мнения: 410
 И мен това ме дразни. Като погледнеш не би изисквало кой знае какви усилия. Може би ще отнеме време, санаториалното лечение да достигне развитието, което е необходимо на децата за да се възползват от него.

# 20
  • Мнения: 2 531
oddy , не ми се се спори с тебе. Но такива които искат да отидат на почивка да отиват където им позволява кесията. Грозно е да се отнеме мястото в някоя балнеология на дете което наистина има нужда от това.Има деца на които само балнологията помага,а чакат за приемане с месеци. Просто некоректно е да питаш как да се възползваш от мизерните 165 лв. Сори и аз за резкия тон но за да заведа детето си се налага да чакам месеци точно заради това.
А защо чакаш с месеци? Пътя е ясен- резервираш си место в някой санаториум / естествено че няма да е от днес за утре/ и си ползваш услугите им?!? А искам да допълня че и родителите са хора - НАЛИ ! Ние с мъжа ми действително имахме нужда от процедури и си ги ползвахме , "използвахме" детето до толкова, че с телка нямат право да ни върнат от санаториум, а не за да си веем гъза по евтино! А иначе няма как да те приемат в санаторум само "на почивка" без да ти е необходимо, освен ако чичо ти не е управител  Wink

# 21
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
oddy , не ми се се спори с тебе. Но такива които искат да отидат на почивка да отиват където им позволява кесията. Грозно е да се отнеме мястото в някоя балнеология на дете което наистина има нужда от това.Има деца на които само балнологията помага,а чакат за приемане с месеци. Просто некоректно е да питаш как да се възползваш от мизерните 165 лв. Сори и аз за резкия тон но за да заведа детето си се налага да чакам месеци точно заради това.
А защо чакаш с месеци? Пътя е ясен- резервираш си место в някой санаториум / естествено че няма да е от днес за утре/ и си ползваш услугите им?!? А искам да допълня че и родителите са хора - НАЛИ ! Ние с мъжа ми действително имахме нужда от процедури и си ги ползвахме , "използвахме" детето до толкова, че с телка нямат право да ни върнат от санаториум, а не за да си веем гъза по евтино! А иначе няма как да те приемат в санаторум само "на почивка" без да ти е необходимо, освен ако чичо ти не е управител  Wink

Защо чакам с месеци ли?! Защото ни е такава оправията българска. Предпочитат се възрастните пред децата и то без увреждане. За профилактика,разбирай почивка. Персонала предпочита здрави пред хора с увреждане, защото работата е по малко,а свободното време повече. Мнимите болни пък предпочитат да пуснат някой лев под масата и да почиват по- евтино. Ето за това се дразня.Трябва да запиша смяна 01-02 за да отида юни щом свърши училище и прз март за септември.

# 22
  • Мнения: 2 531

Защо чакам с месеци ли?! Защото ни е такава оправията българска. Предпочитат се възрастните пред децата и то без увреждане.
Да, за оправията българска си права - и мен това най много ме впечатли преди 2 г. Значи децата нямат никакви права, понеже не са работещи в с-мата на НОИ , интересуват ги само възрастните с платени осигуровки! Не че е лошо да има профилактика, идеята е да се намали вероятноста дадено лице да се разболее, държавата да плаща по малко болнични , и т. н. , а за болните деца - никой на помисля! Темата е безкрайна и дискусията тук е бемислена! Оказа се преди 2 г. сина ми трябва да плати 2 пъти повече пари от съпруга ми - това е то оправията българска! Едва ли има държава по света където здравия да е по привелигерован от болния !

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 18:40 от veni-b

# 23
  • Мнения: 199
Момичета,тук се завихря лек спор,който няма да доведе до никъде.Всяка от нас има своето право и мнение.Не мога да разбера,защо се дразните,че искам инфо за почивките.Дъщеря ми е на 7--години,до миналата година не съм ощетила  Mr. Green с един лев държавата.Независимо от всичките ни проблеми от всякакъв характер.Смятам,че всеки родител и всяко дете с някакъв проблем трябва да ползва пологащите му се "привилегии" Sick.Тръгнах да търся правата на детето си в момент в който се уплаших и то много.Момент в който и аз и съпруга ми бяхме без работа,това в един момент загрудни и ходенето на уроци,които за моето дете са жизнено важни.Дойдох си на темата-парите.Не се оплаквам.Всеки минава през своите възходи и падения,но такъв един момент те капа да търсиш изход,а в крайна сметка,съм спестявала на държавата толкова много,а и другото-моето дете заслужава това,защото ЦЯЛАТА МЕДИЦИНСКА СИСТЕМА НИ ДОКАРА ДОТУК.ДОКОГА И ВИНАГИ ЛИ ЩЕ СМЕ ДЛЪЖНИ ДА ПРАВИМ КОМПРОСИМИ С НЕЩАТА,КОИТО СА ФАКТОРИ ЗА СЪЗДАЛОТО СЕ ПОЛОЖЕНИЕ.НЕ СМЯТАМ,ЧЕ ОЩЕТЯВАМ НЯКОГО.ЩЕ ПОЛЗВАМ ТОВА,КОЕТО СЕ ПОЛАГА НА ДЕТЕТО МИ!ТО Е ДЕТЕ КАТО ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ!
Почивката освен в санаториум,може да бъде и в почивна база,без да засяга интересите на никого.И пак ще се върна.Пуснах темата,без да мисля,че ще се търсят виновни и ще се пускат обвинения за недостатъците на системата.Тук всички търсим информация как да помагаме на децата си.!!!

# 24
  • Мнения: 199
Ще се радвам,ако някой има планове за лятото и ги сподели тук,мисля,че ще бъде полезно за всички.! newsm17
Аз лично се интересувам от морски бази,където да отидем,макар,че планината също не е за пренебрегване.Ана-Мария обаче ще се радва повече на морето,защото цяла година ми казва,че иска пясъка и морето Laughing.Ще направя всичко за да го реализирам нейното море! newsm10

# 25
  • Мнения: 37
Ние с дъщеря ми също искаме на море smile3521Тя е на 9год.а още не го е виждала SadАз обаче имам проблем със соц.оценка.Когато задействах нещата с ТЕЛК бях в процес на смяна на адреса,сега адресната ми регистрация е в един квартал,а аз живея в друг.Така се получи,защото соц.работници в настоящият ми квартал са ужасно нелюбезни,никои не искаше да ми обясни какви права имам.Затова се принудих да запазя предишната си регистрация и да се обърна към тмошните соц.И така когато се стигна до соц.оценка аз не се обадих защото ги бях излъгала за адреса Embarassedи така сега сме без такава.Явно ще си останем в София и лятото ще мине в ходене до центъра на д-рЧавдаров и обратно. smile3518

# 26
  • Мнения: 410
 Ван4отка, не проваляй почивката на детето! Отиди и малко бюрократствай 2-3 дни и си получи дължимото! Успех!

# 27
  • Мнения: 37
Честно казано,бюрокрацията е машина която ме изпива психически и физически,затова по-скоро ще поработя повече и ще поспестявам и може би с малко помощ от приятел,ще поплуваме в морето?!

# 28
  • Мнения: 516
Темата много ме вълнува, защото за пореден път се убедих, че системата е ужасна. Бяхме в санаториум в Трявна, а сега социалните не искат да ни осребрят фактурата. Искам да разбера какво точно да направя, за да не ме отрежат и следващия път. Хем детето има право на балнеолечение, хем направление за мен трябва да взема,ако ходя в базите на НОИ. Нищо не мога да схвана newsm78.
Миналата година ходих в Почивно дело и им казвам ,че детето ми е с 100% с Ч. П. , а те ме питат аз дали работя. Не ми трябвало направление за Йоана, а за мен. От социалните ми казват че трябвало за детето направления в 3 екземпляра, луда работа!
Искам да отидем лятото в базата на НОИ на Люляците, а не знам как да постъпя. Ако някой ме осветли по въпроса , ще съм много благодарна. А и после да ми изплатят фактурата социалните. Май всичко е направено максимално да те затруднят и да не може да се възползваш от правата си.
Ние също бяхме дали стар адрес и от социалните ходили да ни търсят там. Комшийката до нас дори казала, че изобщо не са живели такива хора там #2gunfire А аз отгледах сина си до 3 години на това място. Доста проблеми ни създадоха, но добре че най-накрая се разбрахме със соц. работничка.

# 29
  • Мнения: 2 531
desi_jul   а защо от социалните отказват да ви осребрят фактурата?
Иначе както вече писах - програмите на НОИ нямат нищо общо със социалните и с ТЕЛК ! Те са за работещи и осигурени хора! Иска се за тях направление от лекар, някой документи и месец преди да отидеш на почивката да отидеш в НОИ за... не помня точно! За санаториум с ТЕЛК се ходи / поне преди 2 г./ съвсем свободно - плащаш си и после ти "връщат" прарите от социалните, като до 1м. трябва да занесеш фактурата!Тогава трябва да си с право на балнеолечение в соц. оценка!
Искам да предупреда тези които мислят да отидат на санаторум покрай морето- абсолютно несъвместимо е плажуването и къпане в морето с разни физиотерапевтични процедури!!!! Може големи бели да станат ! Така че хубаво си помислете кое ви устройва!

# 30
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
desi_jul   .................................................................
Искам да предупреда тези които мислят да отидат на санаторум покрай морето- абсолютно несъвместимо е плажуването и къпане в морето с разни физиотерапевтични процедури!!!! Може големи бели да станат ! Така че хубаво си помислете кое ви устройва!

Особено когато има кални бани или луга,плажа и къпането в морето са абсолютно не съвместими Naughty

# 31
  • Мнения: 516
Не искат да ни осребрят фактурата, защото било болница. А точното наименование е Детска специализирана болница за долечение и продължително лечение на белодробни болести . Какво по- подходящо място за балнеолечение , на дете с белодробна малформация? Управителят ми каза, че ще осребрят фактурата. То е повече санаториум, не е болница за активно лечение.
Няма ли начин да се съчетае почивката към НОИ с балнеолечението. Базите към НОИ имат хубава храна, а санаториумите(поне този в Трявна) - ужасна. А къде мога да видя кои са базите за балнеолечение, доколкото разбирам в Почивно дело предлагат тези към НОИ.
Все повече лекари ни насочват за балнеолечение в планината, казват че морето не е вече подходящо място. Повече са" страничните ефекти", отколкото ползата. Тази година дори мислим да заменим почивката на море, с още една в планината.

# 32
  • Мнения: 199
Здравейте, аз вчера направих резервация за Люляците от 02.06.2008 за 10 дни.Аз ще съм по програма на Нои и ми казаха че на ден се заплаща по 15 лв. а мъжът ми като регистриран в бюрото по труда-33 лв на ден.В цените са включени храна спане и 3 процедури.За децата се издават фактури за социалните.

# 33
  • Мнения: 516
iva popovska, а трябва ли да вземеш направление за детенцето? Защото на мен преди 2 дни соц. работничка ми каза, че за да осребрят фактура, личната на детето трябва да ни даде направление в 3 екземпляра(едното остава за социалните). На мен ми казаха ,че резервацията се прави месец преди почивката, не можело по- рано. Ще отида да проверявам отново, току виж не останали места. И ние искаме на Люляците, близко ни е , а и най- вече,  защото е подходящо при белодробни проблеми. За теб трябва направление от личната, нали?

# 34
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Момичета има стари теми разровете се и прочетете.
 Как да ви платят социалните когато отивате в СБР с направление по клинична пътека. Социалните плащат фактурите когато отивате не по клинична пътека а с направление за балнеолечение това направление се издава в два екземпляра. Когато се попълни от  лекуващия лекар той се носи в социалните заедно с фактурата и касовия бон. Направлението за балнеолечение за детето е достатъчно,за вас не е нужно вие се водите придружител. Когато отивате с направление и вие и детето правите процедури и двамата и обикновено се минава престоя по каса,а това означава,че няма да се изплати фактурата от социалните.
Малко е объркано но дано сте ме разбрали.

# 35
  • Мнения: 199
Значи аз отивам по НОИ защото работя а пък и на детето ми телка е 50 процента и не е с чужда помощ.Но аз имам здравословен проблем а също и мъжът ми.Но социалната ни каза че трябва направление от личнатаза детето.То и за нас трябва тъй като го изискват в нои при резервацията която се прави а също и документ от счетоводителя че ме осигуряват и т.н

# 36
  • Мнения: 516
Мама Раче, благодаря за разяснението Hug Чела съм старите теми, но пак не можах да си изясня някои моменти. Тя самата соц. работничка не можа да ми каже защо не искат да осребрят фактурата. Ако ми беше обяснила(както ти) нямаше изобщо да пиша в темата.
А и бях направо шокирана като ме отрязаха, защото лекарят с който говорих(управител на болницата) сам ми каза,че трябва да си взема фактура и да я представя. newsm78
Благодаря на всички за помоща Hug

# 37
  • Мнения: 199
Момичета,каква е тази база "Люляците" и къде се намира, Embarassed за незнанието .Смятате ли,че е добре за хиперактивни деца да ходят там?

# 38
  • Мнения: 516
Люляците е до Габрово, в планината. Видях базата на каталог, по-скоро е хотел отколкото санаториум. Казаха ни,че е подходяща за болести на дихателните пътища, централната и периферната нервна система.
Отказаха сега да ми запазят места, резервацията става  месец преди посещението ( април резервираш за май и т. н.) . Трябва да взема направление за мен , съпруга ми и малката. За деца до 7 години е безплатно. Порцията била достатъчна за мен и детето. По 13 лв ми казаха на човек.

# 39
  • Мнения: 199
desi_jul  Аз говорих по тел. няколко пъти а пък последния път директно с директорката на Люляците и резервирахме за 02.06.2008. На мен ми казаха по 15 лв  ако си по НОИ но в тях се включва и застраховката.Незнам защо има разминаване но говорихме няколко пъти и се надявам да не стане някои фал

# 40
  • Мнения: 516
iva, аз нямам координатите на базата. Написах  това, което ми казаха в Почивно дело(Русе).
Не е ставало дума за застраховка, нищо чудно на място да ми го съобщят. Ние мислим да ходим края на май, тогава било най-подходящо при белодробни проблеми. А и вече нямам търпение да се махна от този мръсен град.

# 41
Здравейте,
знае ли някой нещо за Велинград. Там също има такава база, но къде и как точно стоят нещата...?

# 42
Преди години в Момин проход се лекуваше синузит с промивки с минерална вода и други процедури. Знае ли някой дали още ги има? Имам дете с хроничен синузит и досега не успяхме да го излекуваме.

# 43
Моля за информация за Люляците от някой който е ходил тази година с програмата на НОИ.Итересувам се дали се плащат отделно фитнеса,детските занимания,солариума и т.н.

# 44
Моля за информация за Люляците от някой който е ходил тази година с програмата на НОИ.Итересувам се дали се плащат отделно фитнеса,детските занимания,солариума и т.н.
  Здравейте на всички!
   Прочетох кой какво е писал!И конкретно на запитванията ви за почивка по програма на НОИ:http://www.zagrada.bg/show.php?storyid=335964,и по конкретно за Люляците:http://www.bgholiday.com/pro/irsHotels.nsf/139e49bc3fa4272dc2256 … bf7e?OpenDocument!
 Семеен съм,с две деца,които имат увреждане 100%.Миналото лято бяхме на почивка на Люляците.А преди да вземем самите карти-се обадихме в балнеохотела да попитаме дали биха ни приели-предвид състоянието на децата!Отговориха ни:няма никакъв проблем,даже ни запазиха подходяща стая на 1ет.! GrinningТова бе първата ни почивка.Останахме премного доволни!  1swing  ura.....Престоя на мен и съпругата ми ни излезе 90лв. за 10дена!В тази цена беше включено:три хранения  cook-всяка вечер скари  cook,спане,процедури по НОИ!От тези назначени процедури:тангентор,масажиА за децата ни:не се сещам точно колко ,но беше над 11-12лв. за ден!Социалните ни осребриха голяма част от разходите ни за тях,при представени фактури!За повече подробности-попитайте в вашите райони по местоживеене!
  Въздухът е много чист!Децата останаха много доволни,и ние също!Вечерите са хладни:бяхме през края на август-началото на септември!
    Ами това е накратко,което се сещам да ви споделя!Надявам се инфото да ви е от полза и всеки който пожелае,да отиде и да си почине добре! Hug
 Приятна почивка!  newsm10

# 45
  • Мнения: 199
Здравей,такава пърла информация не бяхме получавали,за което много благодаря от името на всички които започват да си блъскат главите за предстоящото лято Grinning, БЛАГОДАРЯ и ще се радваме да пишеш за настоящото, Peace Hug smile3525

# 46
Здравей оddy!
Радвам се,че съм могъл с нещо да помогна на теб и всички,желаещи да си почивате това(и не само това) лято! newsm53
Настоящето ни приключение мислим да бъде всъщност на порции-малко балкан,малко море!Но ще наблегнем на първото,понеже тази зима беше много тежка за нас! CryВ смисъл-минахме през грипни и подобни състояния,и бихме искали да се позакрепим на чист планински въздух!За сега - обмисляме варианти. newsm12
Убедени сме и имаме такава нагласа,това лято да бъде изпълнено:travel:с много положителни емоции,игри и добри спомени!....Пожелавам на всеки да си изкара супер със семейството си! newsm41 1swing smile3525.
P.S.За тези,които обичат да разглеждат снимки-от почивката ни на Люляците http://www.ime.snimka.bg/album.php?album_id=176204&view=1&photo=1,миналата година!

# 47
  • Мнения: 199
Ние отиваме сега на 2 юни -  дано да си прекараме така добре както вие !

# 48
  • Мнения: 2 531
 tati Roska видях снимките... децата близначета ли са?

# 49
Aми не newsm78 - не са близнаци!Емко е 98-а, а Радостинка-2000год. Wink
Големи душици са-нали? newsm53

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 22:45 от tati Roska

# 50
  • Мнения: 1 934
Момичета има стари теми разровете се и прочетете.
 Как да ви платят социалните когато отивате в СБР с направление по клинична пътека. Социалните плащат фактурите когато отивате не по клинична пътека а с направление за балнеолечение това направление се издава в два екземпляра. Когато се попълни от  лекуващия лекар той се носи в социалните заедно с фактурата и касовия бон. Направлението за балнеолечение за детето е достатъчно,за вас не е нужно вие се водите придружител. Когато отивате с направление и вие и детето правите процедури и двамата и обикновено се минава престоя по каса,а това означава,че няма да се изплати фактурата от социалните.
Малко е объркано но дано сте ме разбрали.
   Нищо не разбрах. Питах и джипито-не знае какво направление да ми даде. Мама Раче, не може ли да обясниш стъпка по стъпка нещата?!?

# 51
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
.............
Не ме бива много в обясненията,но..... Когато отиваш по кл. пътека отиваш с направление за хоспитализация и от социалните не ти плащат фактурата. То на практика и не плащаш почти нищо. Когато отиваш с направление за балнеолечение си взимаш фактура и тя се изплаща от социалните.

пп смени джипито с по компетентно.

# 52
  • Мнения: 1 040
тати роска много добре сте излезнали и четеримата а малките сладури да ги нацелуваш от мен силно харесах ги много сладки и невинни деца

# 53
  • Мнения: 838
Чета ви ,чета и възникват куп въпроси,ако позволите ще задам един от тях:
Дете с телк отива на санаториално лечение,искат му талон номер 7 и го получават-дотук добре.
Когато обаче отиват с фактурата за платени допълнително процедури,социалните им казват,че нямат право на прословутите 165лв,защото видите ли били с талон номер 7.
Та моят въпрос е-как се ходи на санаториум:със заплащане(което осребряват после)или със талон?

# 54
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
ми ходи се както можеш и по двата начина. когато си със заплащане отиваш само с направление за санаториално лечение или без нищо и си плащаш на място пакет или отделни процедури и нощувки. взависимост от това което предлага санаториума и какво ти е нужно.

# 55
  • Мнения: 838
  bouquet,благодаря Мама Раче

# 56
тати роска много добре сте излезнали и четеримата а малките сладури да ги нацелуваш от мен силно харесах ги много сладки и невинни деца
Сърдечно ти благодаря за комплимента,emakj!   smile3525
Бързам  newsm68-ей сегичка ще предам поздравите за Емко и Радостинка от теб!

# 57
  • Мнения: 199
Здравейте, ние бяхме на почивка на Люляците-Габрово.Много е хубаво - няма да съжалявате ако отидете.Ето малко снимки


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255131

# 58
  • Мнения: 74
Здравеате мами!Моето детенце е с ТЕЛК-80%-ИНПР/Изоставане в нервно-психическото развитие/.Зимата си счупи тазобедрената става,правихме операции,пирони и т.н.Лекарите от Пирогов,ми казаха,че трябва задължително да отиде на санаториум,заради крачето,но доколкото разбирам,чрез НОИ няма да стане.По какъв начин мога да ползвам някакво намаление?Ще съм много благодарна на всеки,който може да ми помогне с някаква информация!  bouquet

# 59
  • Русе
  • Мнения: 299
Дете с ТЕЛК,имащо право на балнеолечение.Въпроса е фактурата на чие име трябва да бъде?На детето ли?/на 16 години е/ или на майката/детето е без чужда помощ/?Да обобщим.Тръгваме на собствени разноски и на база фактура осребряват?Тук нужно ли е направление?

# 60
  • Мнения: 199
Фактурата се издава на името на детето. преди да отидете на санаториум взимате направление от личен лекар за детето. Когато се върнете представяте фактурата, направлението, сниман телк и акт за раждане.

# 61
# 62
  • Мнения: 1
За втори път ходих в хотел Диана Парк Родопи близо до Пловдив.Всичко беше чудесно-обслужването,храната,хигиената,персонала,природата.Базата е към НОИ и не очаквайте супер лукс,но най важните за здравословна почивка условия са на лице.Доволна съм дано да помогна и на вас.

# 63
  • Мнения: 1 312
Искам да попитам дали ако отидем на балнеолечение на свободен прием/без направление от лекар/, процедурите са включени в цената.
Говорих преди няколко дни с базата в Кюстендил и ми казаха, че на частно цената е към 28 лева на човек на вечер, частен малък хотел на 50 метра от центъра, където се правят процедурите и само прескачаме до там за въпросните, но не се доплаща нищо.
За детето също е безплатно/нощувката/.
Видя ми се адски евтино това-нощувка, храна 3 пъти дневно и 3 или 5 процедури/не помня бройката/.
По програма на НОИ било с доплащане 15 лева.
Това ли са цените или аз нещо не съм разбрала?

# 64
  • Мнения: 201
Знае ли някой самоосигуряващ се пенсионер/внася само здравни/ дали има парво да се възползва от програмите по НОИ?

# 65
  • Мнения: 155
здравейте,знаете ли дали задължително трябва с децата да се ходи в бази по Нои,дали се плащат от социалните  ако се ползват услуги за социална рехабилитация,примерно логопед-дефектолог извън града ?

# 66
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Пенсионерите нямат право на програмата по Нои-тя е за осигурени лица. За пенсионерите има разни други програми /за някои от тях Wink/
 Децата нямат нищо общо с Нои ,те ходят в санаториуми ,които са подходящи за болестта им.
 Andgi-S, вероятно имате прави да идете на рехабилитация с направление от личния лекар, питайте го. За деца с ДЦП примерно се полагат по 10дни в месеца - може да се ползва във всяка болница по рехабилитация или санаториум, но не знам при вашата диагноза на колко имате право.   
 

# 67
  • Варна
  • Мнения: 266
А ние като сме с диагноза хемифациална микросомия ,епилепсия и двигателно изоставане дали имаме право на санаториум при условие че сме с 41% телк?

# 68
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Специализирани болници за рехабилитация приемат по клинични пътеки с направление от личния лекар за хоспитализация-Направление № 7 на НЗОК:
236-първични мускулни уврежданияи спинална мускулна атрофия - 4 пъти в годината за деца между 2 и 18 години.
237-заболявания на ЦНС
238-инфаркт на миокарда
239-сърдечни операции
240-Детска церебрална парализа - ежемесечно
241-ПНС
242-Родова травма на ЦНС, 243 -Родова травма на ПНС
244-ОДА
Всички горепосочени клинични пътеки са за по 10 дни с изключение на № 238 и 239, които са за по 7 дни.

Общи условия

Активация на акаунт