Ах, това кафе...

  • 2 636
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Изчетох всички теми за ранни признаци за бременност и колкото и да се опитвам да не се вманиачавам , не се получава. 90% от майчетата пишат, че освен болки в гърдите, отпадналост, придърпване ниско долу и т.н. са изпитвали непоносимост към кафе, даже им се струвало кисело. Ах, аз много се надявам този път да е станало обаче ме притеснява, че не просто не ми се гади от кафе ами даже напротив. Чета си бг-мамма и си пийвам кафенце по цял ден и ми харесва. Thinking  Та си викам, щом ми харесва значи не е станало бебето?..?
 И едно въпросче: задължително ли е базалната температура да е висока още от самото начало? Едва 2-3 дни са минали след ову. Не съм я мерила по-рано, само тази сутрин и беше 36.2 - което ме натъжи съвсем, едва ли е била 35 по-рано.

Стискам палци на всички желаещи да си имат бебче възможно най-скоро да се похвалят. Аз съм се въоръжила с търпение (направихме всички възможни изследвания да сме сигурни, че всичко е наред и сега чакаме Божията воля). newsm17 smile3504

# 1
  • Мнения: 80
Всяка бременост е различна. Аз разбрах, че съм бременна по необичайните болки в гърдите (никога не са ме боляли) и на втория ден след закъснението тестът беше положителен. Нямах нито придърпване ниско долу, нито зацапване, нито гадене. Всъщност, не ми се гадеше въобще - голям апетит имах и качих 25 килца. Кафе с кофеин престанах да пия третия месец, просто не ми се пиеше.

# 2
  • Мнения: 51
Въпреки моето въображение че съм бременна,увеличих двойно кафето.Толкова пък не ми се е пиело ама никога,както в последните 3 дни.Сутрин единствено ме буди мисълта за кафенце Simple SmileИ цигарите доста увеличих с този форум.Кафенце,цигарки...форум.По 14 часа в денонощието kaffeetrmker_2  typeuu  smokeuu smile3546

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Туй с кафето е мит Mr. Green
Когато забременях и кафе ми се пиеше...цигари ми се пушеха..и вино ми се пиеше...а да и на кръчма ми се ходеше. През цялата бременност веднъж не ме заболяха гърдите...нямах дори и кафявата линия по средата. Отоци нямах...и кила не качих /когато ме изписваха със сина бях по-слаба от преди да забременея/. Абе песен бременност ми беше /като изключим кървенето в 5-ти месец/

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Какво гадене 2-3 дни след ову ooooh! И чак пък заради липса на гадене след овулация да се притесниш, че не е станало Rolling Eyes
По тази инцидентно измерена температура нищо не може да се каже. БТ се мери по определени правила. Как засече овулация Thinking

# 5
  • Мнения: 817
Това с кафето за мен не е така. Последните 2-3 години ми е бил неприятен ароматът на кафе, а пък да не говорим как ми се е гадило, ако реша да си пийна  Sick Сега като вече бременна не виждам някаква промяна. Всичко си е до човек и организъм  Peace

# 6
  • Мнения: 71
Goldie     Овулация засякох с тестове и то случайно. Цикълът ми по принцип е 35-40 дена, но този месец още на 10-тия ден имах течение, болки ниско долу и усещане че има Ову и направих 2 теста. А понеже във всички теми за ранни признаци повечето мами са извели нещо като общо правило: "Ако ти се гади вече от кафето , значи има бременност". И се чудих дали важи наистина за всички забременели, щото на мен доста ми се услажда това пусто кафе, особено като чета по цял ден тоя сайт  newsm78 Laughing

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Няма такова правило Naughty Пий си спокойно кафенцето, прави секс и търпеливо чакай закъснение;  ние пък ще стискаме палци Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
За пореден път ще си кажа, че точно в месеца, е който ми се случи чудото нямах НИТО ЕДИН бременен признак, освен повишена БТ.  Peace
Пожелавам ти да си бременна.  Praynig Кафето няма нищо общо.

# 9
  • Мнения: 551
Това,че не ти се гади от кафето не означава,че не си бременна.Всеки организъм е различен.
Пожелавам ти успех и дано се е случило  Peace

# 10
  • Мнения: 71
Благодаря ви момичета!  Hug Пожелавам и на вас здрави бебчета и много радост да ви носят. newsm07

# 11
  • Мнения: 52
Не мисля, че кафето е някакъв критерии, всеки организъм е различен и реагира по различен начин.Мога да ти пожеля  чудото да се е случило и скоро ти да ни обясняваш какви признаци е имало  Wink

# 12
  • Мнения: 323
Това,че не ти се гади от кафето не означава,че не си бременна.Всеки организъм е различен.
Пожелавам ти успех и дано се е случило  Peace
Peace

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 И двата пъти като забременях вкуса на кафето не ми се е струвал различен.Базалната температура също ми беше под 37градуса и двата пъти.

 С първото дете забременях от раз.Втората бременност не стана първият месец и изпаднах в голяма дупка.Чак и мъжа ми ми се караше, че колкото повече мисля за това, толкова по-малък шанс има да стане.А аз с всеки ден се зомбирах все повече на тема бременност.Точно тогава се оаказа, че пак съм бременна.Тъй, че не вярвам и на митовете, че трябва са спреш да мислиш за бебето за да стане, няма такова нещо!

# 14
  • Мнения: 552
Напълно съм съгласна с Биляна. Аз също много исках и усещах разни симптоми (описала съм ги в темичката за първи признаци). Всички приятелки, с които споделих, ми казаха да не си въобразявам, то време трябвало да мине, за да забременея (какво като съм на 35  Crossing Arms). БТ не е била по-висока от 36,9, кафенце ми се пие, само че безкофеиновото не ми харесва. Цигари също ми се пушат (а при предишна бременност не можех да понасям дори дима), зацапване съм нямала и добре си хапвам.
Надявам се в средата на октомври да гушна сладкото си бебче!
Стискам палци да е станало и при теб Hug

Общи условия

Активация на акаунт