Добри лаборатории във Варна!

  • 51 472
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Понеже не намерих подобна тема във форума а лабораториите живо ме интересуват, можем ли да споделим впечатленията си.
По време на бременността ми си правех изследвания в лабораторията към Майчин дом и бях много доволна.
Сега сина ми има находка на Стафилококи Ауреус в гърлото и за контролното изследване искам да го заведа в най-добрата лаборатория, където по възможност да мерят концентрация на бактериите. Него досега съм водила на Лаборекспрес.

# 1
  • Мнения: 290
И ние сме със стафилококи. И според държавното и частното педи - най-добрата частна лаборатория за микробиология е Лаборекспрес. Държаха задължително да се пускат там изследванията, въпреки че аз съм  Thinking за лабораторията.  За кръвна картина и урина - аз съм доволна от СитиЛаб. Peace

# 2
  • Мнения: 4 327
и аз съм с прекрасни впечатления от лаборекспрес и от "надежда"

# 3
  • Мнения: 5 178
ааа Надежда не, аз съм доволна от лабораторията срещу спешния на Окръжна

# 4
  • Мнения: 13 512
Нашето семейство също се изследва само в Лаборекспрес. Няма от какво да не сме доволни- не сме повтаряли изследванията в други лаборатории.

# 5
  • Мнения: 394
Здравейте.  Ако има някой от Варна, бих искала да го попитам : къде във Варна се прави ДНК тест за хламидии и на каква цена? Защото вчера питах по мейла каква е цената на ДНК теста в една лаборатория, която моят доктор ми препоръча(казва се НАДЕЖДА, срещу Окръжна болница), и ми отговориха, че е 41 лв.   Shocked #Crazy  Малко множко ми се виждат, а трябва все пак да направя контролно изследване за тая тъпа хламидия ...
 
 

# 6
  • Мнения: 1 248
здравей те имам едно въпрос че Embarassed  към вас можете ли да ми кажете дали работи в събота лаборекспрес и кръвен тест за бременност дали правят и колко се чака за резултата.БЛАГОДАРЯ ВИ  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Рали, "Лаборекспрес" работи в събота до 12.00 ч.

от понеделник до петък
от 7:30 - 18:30 ч.
събота
8:00 - 12:00


И при мен се падаше събота, но резултатът беше готов чак във вторник.
Не знам защо толкова късно, може да е имало проблем.

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Здравейте.  Ако има някой от Варна, бих искала да го попитам : къде във Варна се прави ДНК тест за хламидии и на каква цена? Защото вчера питах по мейла каква е цената на ДНК теста в една лаборатория, която моят доктор ми препоръча(казва се НАДЕЖДА, срещу Окръжна болница), и ми отговориха, че е 41 лв.   Shocked #Crazy  

Това е от сайта на "Лаборекспрес":

Хламидия Trach. - Ig M и Ig G aнтитела ELISA 18,00 лв
Хламидия Trach. - Ig A антитела ЕLISA 12,00 лв
Хламидия Trach. - Ig G антитела ELISA 12,00 лв
Хламидия Trach. - Ig M антитела ELISA 12,00 лв
Chlamidia Pneumonie Ig M ELISA 23,00 лв

А това е от сайта на "Статус":

ХЛАМИДИЯ IgG  ---  17.00
ХЛАМИДИЯ IgM  ---   17.00
ХЛАМИДИЯ IgG + IgM   ---  29.00
 

# 9
  • Мнения: 35
И нашето семейство предпочита "Лаборекспрес" и една от причините е че можем да си проверим резултатите онлайн на страницата на лабораторията в Internet без да губим време да ходим отново до там- http://www.laborexpres.com/ilabol/ilabol.asp.

# 10
здрасти

на мен също ми се налага в последно време да се изследвам и съм много доволна от Лаборекспрес  Grinning,от други места съм получавала доста съмнителни резултати.
за ДНК тестове ми казаха ,че най-добре в София ,трябва специална апаратура и във Варна ,който казва че прави не е много сигурно.
по-добре да се проверяваш винаги отколкото да чакаш до последно,че иначе... newsm78

# 11
  • Мнения: 105
Някой от вас да има впечатления за лаборатория Статус? Имат няколко във Варна-в Окръжна, до адвокатската градина на Бдин. Мерси

# 12
  • Мнения: 99
Лаборекспрес Peace

# 13
  • Мнения: 898

Ако някой ходи да си изследва хламидия в Лаборекспрес да внимава.
Според мен в тази лаборатория не е подходящо да се прави това изследване.

Който е наясно ще резбере за какво говоря:
Хламидия IgM  -  3.51          <9  отрицателно; 9-11  сива зона; >11 полжително   /активна инфекция/
Хламидия Ig G  - >85           <9  отрицателно; 9-11  сива зона; >11 полжително    /минала инфекция/
Няма никаква логика в тези резултати. При условие че IgM е отрицателно вече две години.

При проверка в друга лаборатория на следващия ден IgG излезе 15. Единиците са едни и същи и в двете лаборатории.
Дори  и да има лабораторна грешка е абсурд да е повече от 70 единици.

Това в Лаборекспрес не ми се случва за първи път. Но за пореден път няма да има вероятност да ми се случи.


Аз лично съм за Лаборатория Статус.

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 19:13 от Vanina 75

# 14
  • Мнения: 1 277
До преди няколко месеца и аз бях с добро мнение за Лаборекспрес. Докато не направиха два гафа:
1. Пускам урокултура с антибиограма. След няколко дена получавам готовата антибиограма, а срещу това каква точно бактерия се изолира пише само "Изолират се множество бактерии" Confused
2. След първия случай си казах, че грешки навсякъде стават и пуснах там изследванията за градина на детето. Изолираха салмонела #Cussing out. Усъмних се в резултата и повторих изследването на други места. И на трите места резултатът беше отрицателен. Като им казах отговорът беше "Ами те на другите места не са толкова внимателни, бързат с резултатите и затова не са изолирали бактерията." Close

Общи условия

Активация на акаунт